Smartfon Orange

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartfon Orange

przez rurku » 23 lis 2013 16:39

Witam,
Zastanawiam się nad wyborem smartfona w Orange MIX. Co prawda wybór jest bardzo ubogi, ale znalazłem 3 pozycje, które mnie zainteresowały:
- Nokia Lumia 520
- HTC Desire 300
- Samsung Galaxy Core Plus
Z Lumią miałem styczność i nie przekonała mnie do siebie ze względu na Windowsa, brak flasha w aparacie i nie podświetlane "klawisze".
Na temat pozostałych dwóch ciężko mi cokolwiek powiedzieć, dlatego pisze z prośbą o poradę.
Doszły mnie słuchy, że 512 mb RAM-u w HTC na Androida to za mało. Co prawda również nie ma flasha, ale jakoś mnie ten sprzęt zaciekawił, a opinii na jego temat jest jak na lekarstwo.
Dodam, że 520 i HTC są za 1 zł, a Samsung za 159 zł.
rurku

Re: Smartfon Orange

przez Zgredzik » 24 lis 2013 16:09

Witaj,

skoro na wstępie mówisz, że 520 Ci nie bardzo leży, to nie mamy co tego rokminiać. Co do HTC Desire 300 i Samsunga Galaxy Core+, to chyba jednak wybrałbym Samsunga. Ma jednak trochę lepszą baterię, ekran w zasadzie taki sam jak w HTC, aparaty podobne, Core ma więcej RAM'u, no i w Samsungu siedzą dwa rdzenie Cortex-A9 1.2GHz, a w Desire 300 podstażałe rdzenie 1GHz Cortex-A5. Tutaj sporo rzeczy świadczy na korzyść Samsunga, więc to jego bym wybrał.
Zgredzik

przez Orange Ekspert » 24 lis 2013 16:36

Jeśli szukasz telefonu z Windows Phone, który posiada lampę błyskową to możesz zwrócić uwagę na HTC 8S

Jego plusem jest również dosyć pojemna bateria. W porównaniu z 520-tką ma natomiast mniej pamięci wewnętrznej. Z Androidów zerknij też na model Alcatel one touch Idol – jego atutami są: 2 rdzeniowy procesor, wyświetlacz 4,7 cala w rozdzielczości 540 x 960 oraz 1 GB pamięci RAM.

Pozdrawiam
Tomek
Nowy

przez Marvi » 24 lis 2013 17:52

Alcatel one touch Idol faktycznie fajny i niedrogi, w ofercie ciężko znaleźć coś o podobnych możliwościach i z taką ceną.
Marvi

przez rurku » 25 lis 2013 20:02

Lumi 520 nie przekreślam, tylko nie jestem przekonany
Co do SGC+ to jest on za 159 zł, Alcatel za 229, dlatego raczej ograniczyłbym się do HTC i 520.
Co w takim razie lepsze?
rurku

przez Karl » 25 lis 2013 20:45

No a do czego chcesz w ogóle smartfona używać? To kluczowe przy doradzaniu co wybrać. Jeśli chcesz się ograniczyć do Desire 300 i Lumii 520, to ja mimo wszystko wybrałbym 520, bo to dużo lepszy smartfon do zwykłych, codziennych czynności. Desire 300 z taką ilością RAM może po pewnym czasie zacząć niemiłosiernie zamulać. A może popatrz tak jak mówił Tomek, na HTC Windows Phone 8S?
Karl

przez rurku » 25 lis 2013 21:14

Raczej zwykły użytek, bez mulenia i czekania, przeglądanie internetu w sposób szybki i płynny. Od czasu do czasu zrobienie jakiegoś zdjęcia.
rurku

przez Karl » 25 lis 2013 23:06

Mimo wszystko ja bym wybrał Lumię 520, bo oferuje więcej niż Desire 300. No chyba że Android faktycznie Cię kręci i chcesz zacząć swoją przygodę właśnie z tym OS'em. Do Windows Phone da się przyzwyczaić. Ja bym Ci radził pójść do jakiegoś sklepu albo salonu operatorskiego i tam sprawdzić, który sprzęt tak naprawdę bardziej Ci pasuje.
Karl

przez rurku » 26 lis 2013 20:48

A co w takim razie przemawia za HTC? Czy jest on zupełnie daremny, czy do zwykłego użytku da radę?
rurku

przez Geek » 26 lis 2013 21:23

Do zwykłego użytku ten Desire 300 powinien wystarczyć, ale pamiętaj, że z czasem możesz rozwinąć skrzydła i taki smartfon przestanie wystarczać. Poniżej umieszczam recenzję Desire 300 i Lumii 520, może Ci trochę wskażą drogę.

Geek

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!