smartfon możliwie jak najtańszy i najlepszy - cena maksymaln

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

smartfon możliwie jak najtańszy i najlepszy - cena maksymaln

przez kowalewski » 30 lis 2013 11:23

Witam serdecznie.
Rzucam o ścianę moim galaxy ace i chciałbym z tej okazji zmienić smarta.
WYmagania:
- ekran maks 4.3 - jak najlepszej jakości, większy nie bo ręce małe.
- w miarę nowy system i perspektywa aktualizacji ( kto ma mini 2 ten wie o czym mówię).
- telefon ma działać sprawnie - zero przycinek, lagów, zawieszek - więc co najmniej 2 rdzenie i 1GB ram - 768 to minimum choć mam mieszane uczucia.
- Bateria, żeby choć o 7 do 22 wytrzymała podczas solidnego użytkowania.
- pamięć wewnętrzna to dobrzy gdyby tel miał jej z 8 giga.
- najlepiej jesli będzie NOWY z allegro od operatora byleby nie Orange - najlepiej jak będzie z normalnego sklepu internetowego w dobrej cenie bo allegro...hmmm nie mam zaufania, ale jak będą dobre ceny to spróbuję.
Czasem by się przydała dioda też bo robię często dziecku zdjęcia wieczorem i czasem też muszę iść gdzieś gdzie jest całkiem ciemno.
- PROFIL UŻYTKOWANIA - rozmowy, sms, poczta e-mail, duuużo internetu, czytnik RSS, Facebook, Jakieś tam apki, czasem gry, ale to nie jakoś często i nałogowo, nawigacja.
DUŻO OGLĄDAM FILMÓW - Z NAPISAMI TEŻ ZDAŻA SIĘ, ale to rzadziej co nie zmienia faktu, że chybe w windows phone się nie da?? DObrze mówię?
Chciałbym coś na dwa lata minimum, żeby działało i mnie nie denerwowało. Chciałbym też, żeby nie było potrzeby modowania sprzętu bo na prawdę zmiana romów w ace już mnie mocno irytuje, a telefon mam pół roku.
i teraz uwaga !!! Priorytet to cena - czyli jak najtańszy. Wiem dziwne podejście, ale nie chciałbym mieć poczucia, że wyrzuciłem kasę w błoto, a i tak nie wykorzystam mocy telefonu. Oczywiście też odpadają telefony sprowadzane z chin.
kowalewski

Re: smartfon możliwie jak najtańszy i najlepszy - cena maksy

przez Hans » 30 lis 2013 12:42

Witaj!

Jeśli rzucasz smartfonami o ścianę, to będzie ciężko znaleźć coś dobrego, co to przeżyje :D A tak na poważnie, to postaramy się coś dobrać, tylko podaj tą maksymalną cenę - bo chciałeś ją wpisać w temat, ale zabrakło znaków :)
Hans

przez kowalewsk » 30 lis 2013 13:13

no cena to maks 700 ale chciałbym telefon maksymalnie skrojony pod siebie. Nie pogardziłbym, gdyby ten telefon był nawet o połowę tańszy, a spełniał moje założenia. Jeśli chodzi o ram to jeśli chodzi o androida to na pewno nic poniżej 1 giga :/ a obecnym rzucam bo po prostu już mam dość zacinania, zawieszania i innych rzeczy.. nowym nie chciałbym juz rzucać.

hmmm myślę trochę nad windows phone, ale nie mam pojęcia jakie formaty plików odtwarza taki telefon i co z tymi napisami w filmach. nie mam też konkretnego modelu..
kowalewsk

przez Pantsless » 30 lis 2013 15:26

Co do filmów z napisami, to nie wiem, czy jest jakiś program na WP, który na to pozwala, ale zawsze możesz encodować film od razu z napisami, tutaj masz instrukcję: http://www.1800pocketpc.com/encoding-hd ... -tutorial/ Co do formatów plików, to taka np. Lumia 520 na starcie odtwarza kodeki MP4/H.264/H.263/WMV. Gdybyś zdecydował się właśnie na Lumię 520, to zaoszczędziłbyś sporo kasy, bo według mnie spełniłby Twoje oczekiwania.

Ze smartfonów z Androidem, fajny byłby dla Ciebie HTC One S - dużo pamięci wewnętrznej, przepiękny ekran AMOLED 4.3" o rozdzielczości 540 x 960 pikseli, zaktualizowany do Jelly Bean, niezły aparat, według mnie świetnie do Ciebie by pasował. Teraz uwaga - są dwie wersje tego sprzętu, oznaczone różnymi kodami. Jest drogi z520e, który ma dwa, wydajne rdzenie Krait i z560e, który jest mniej wydajny, ale za to o połowę tańszy. Oczywiście w Twoim budżecie łapie się z650e, na temat tego jak je odróżnić możesz poczytać tu: viewtopic.php?f=50&t=743 a na temat samego smartfona tu: http://smartfan.pl/htc-one-x-i-one-s-of ... -congress/
Zaawansowany

przez kowalewski » 30 lis 2013 15:45

Kurcze z tym one s to trochę zachodu jest poza tym nie wiadomo czy dostanie wsparcie dalej..

coś więcej o tel lumii 520? widzę, że nie ma diody za to wszystko inne w miarę ok. Wyświetlacz podobno nie robi szału, ale niektórzy twierdzą, że wystarcza?
nawet ładny telefon i 4 cale by mi wystarczyły :) ale brak diody i bateria chyba nie za wielka też :) Już mam mętlik.. niby mam te 26 lat i powinienem się znać, ale czuję się jak dinozaur :/
kowalewski

przez Karl » 30 lis 2013 21:51

To może Lumia 620? Ma diodę LED, podobnie jak Lumia 720 - ale ta jest już trochę droższa i w budżecie może się nie zmieścić.
Karl

przez kowalewski » 01 gru 2013 07:20

no właśnie ta lumia ma jeszcze mniejszą baterią i jaśniejszy, lepszy ekran więc nie wiem czy to dobry pomysł :) jedni piszą, że bateria trzyma długo, a inni, że tylko parę godzin :) telefon jest świetny i kosztuje z allegro ok 520 zł. , ale kurcze ta bateria :) No i brak radia - w zasadzie od dawna go nie słucham a jeśli już to przez internet w domu więc chyba to nie problem :)
kowalewski

przez Karl » 01 gru 2013 17:46

Radio tradycyjne umiera, więc ja bym się o to nie martwił, tym bardziej, że korzystasz z internetowego. Co do baterii, to najbardziej obiektywny w tej kwestii portal GSMArena przetestował, że jeśli dziennie wykonujemy godzinę rozmów, godzinę przeglądamy net i godzinę oglądamy wideo - to bateria na jednym pełnym ładowaniu starczy na 36 godzin. Rezultat może i nie jest olśniewający, ale tragedii też nie ma.
Karl

przez kowalewski » 01 gru 2013 19:38

No nie pamiętam kiedy ostatnio słuchałem radia nawet :/ zwykle to nawet telewizję internetową oglądam.
Pytam o tą baterią bo często podróżuję pociągiem i to jest około 5 godzin w jedną stronę i za ten czas oglądam wcześniej ściągnięte odcinki serialu. Ace przy oglądaniu przez te 5 godzin miał jeszcze ok 40 procent baterii więc nie tak źle..z tym będzie podobnie?

a co powiecie na przykład jeszcze o samsungu galaxy CORE? Tym bez plusa? i na przykład od biedy MyPhone next? Next ma większy ekran niż zakładany, ale może będzie dobry? co prawda dual sima mi nie potrzeba. Jak z aktualizacjami andka u takiego myphone?
kowalewski

przez Hans » 01 gru 2013 20:09

Co do Lumii 620, to wytrzymuje ona według testów dokładnie 6 godzin i 32 minuty odtwarzania filmów, możesz sobie więc policzyć, ile zostanie Ci % po 5 godzinach oglądania. Najgorzej wypada tu przeglądanie stron internetowych, bo wtedy bateria schodzi w 3 godziny i 50 minut.

Co do MyPhone, to z tego typu producentami różnie bywa. Ogólnie ja osobiście nie jestem dobrze do nich nastawiony - niby w opisie specyfikacji wszystko wygląda cudnie, ale Chińczycy nie mają tyle czasu i funduszy, aby tworzyć i testować soft. To przekłada się często na braki tłumaczeń w niektórych miejscach interfejsu, dziwne zamuły, resety itp. Z tych dwóch na pewno wybrałbym Samsunga Galaxy Core a nie MyPhone.
Hans

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona