smartfon możliwie jak najtańszy i najlepszy - cena maksymaln

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Re: smartfon możliwie jak najtańszy i najlepszy - cena maksy

przez kowalewski » 01 gru 2013 20:44

jest jeszcze co prawda podobny lg l7II, ale ma mniej pamięci rami i niestety ma wady fabryczne - czytam właśnie o nim i przy ładowaniu są jakieś cyrki. W dodatku coś tam z zasięgiem jest. Na CORE takiego narzekania nie ma, więc mimo lepszego wyświetlacza w L7II wybrałbym jego. Hmmm ciężki orzech do zgryzienia bo zostaje lumia 620 i galaxy core - klon samsunga choć od biedy i wziąłbym takiego. Ekran troszkę większy od Lumii. Trochę większa bateria :/ ech..

Dzięki, że pomagacie ;) jak coś to piszcie jeszcze jakieś przemyślenia i propozycje z uzasadnieniem :).
kowalewski

przez kowalewski » 07 gru 2013 19:11

Chciałbym jeszcze coś dopisać.

Co do wymgań -
chciałbym, żeby to był przede wszystkim telefon - czyli głównie w 80 procentach - rozmowy (dobra jakość rozmów, dobry zasięg), smsy - w miarę dobra klawiatura ekranowa, poczta i reszta typowo telefonicznych spraw.

reszta wymagań, które podałem w pierwszym poście to 20 procent użytkowania więc nie chciałbym telefonu na którym nie można polegać.

Czyli dla tych 80 procent przede wszystkim szybka, stabilna, niczym nie skażona praca - można by powiedzieć, że ja w większości użytkuję telefon w sposób właśnie telefoniczny, a reszta to tylko dodatek - internet, czasem jakaś gierka, ale rzadko, zdjęcia i filmy też raz na jakiś czas, zwykle w podróży.
Na moim obecnym telefonie nie można polegać..
Czy w obecnej sytuacji będzie coś w rozsądnej cenie z ekranem max ( na prawdę to max) 4.3 cala?
kowalewski

przez Karl » 08 gru 2013 11:47

Co do klawiatury, poczty itp. - to raczej kwestie programowe, które można potem skorygować do własnych potrzeb odpowiednimi appkami z marketu. A nie myślałeś, żeby zamiast smartfona kupić po prostu telefon komórkowy?
Karl

przez kowalewski » 08 gru 2013 13:40

No właśnie myślałem tylko nic godnego uwagi nowego nie ma :/ rzadko który telefon normalny ma klawisze dobre czy wifi.. nie mówiąc o łączności 3g do neta - to że korzystam tylko w 20 procent z reszty rzeczy nie znaczy, że mam to robić byle jak :) chyba, że jest coś, a ja to całkiem przeoczyłem??

zaznaczam, że mówię o telefonie nowym, a nie używce z klasycznych telefonów.

gdyby był taki telefon to chętnie spojrzałbym na coś takiego :0 co do klawiatury i poczty to masz rację, ale w obecnym telefonie zmieniam już któryś raz rom to właśnie klawiatura ekranowa typu TouchPal X i swype ten najnowszy co chwilę się zacinały i wywalały, a w końcu to najlepsze klawiatury?? to samo aplikacja wiadomości - zarówno ta standardowa jak i aplikacja chompsms.. dlatego chciałbym telefon, w którym to co najważniejsze czyli TELEFON działało sprawnie i nie było mowy o zawieszeniach, blokadach, przycinkach, wywalaniu się aplikacji.. zmęczyło mnie już to.

dlatego myślę o tej lumii 620 - tam podobno nie ma takich akcji, choć kurcze ma swoje głupie niedoróbki ten system jak głośność globalna, a sam telefon dość słaba bateria 1300 mah - co prawda mały ekran bo 3.8, ale jest to jasny ekran więc i bateria prędzej schodzi przy przeglądaniu neta i w ogóle aktywnym wyświetlaczu.
kowalewski

przez Karl » 08 gru 2013 17:51

A myślałeś nad Motorolą Moto G? Nowe egzemplarze chodzą po około 700 zł (w zależności od wariantu pamięciowego). Motorola i Google tworząc ten smartfon myśleli właśnie w taki sposób, jak Ty chcesz - miał on być szybki i perfekcyjny w zwykłych, codziennych czynnościach, jak SMS, dzwonienie itp. Ogólnie smartfon zbiera świetne noty w recenzjach i myślę, że z niego byłbyś mega zadowolony: http://smartfan.pl/motorola-moto-g-ofic ... droid-4-3/
Karl

przez kowalewski » 08 gru 2013 20:19

no wszystko się zgadza tylko kwestia gwarancji jest wątpliwa bo nie ma go oficjalnie w Polsce - choć racja smartfon jest rewelacyjny jak na cenę ogółem. Tylko gdzie go kupić z normalną gwarą w Polsce 24m..

na razie mam do wyboru galaxy core i lumię 620.. xperia m - dość kiepska jest, a w szczególności ekran. Chciałoby się taką lumię 720, ale sporo ponad budżet :)
kowalewski

przez Geek » 08 gru 2013 22:23

Ja na Twoim miejscu i tak bym zainwestował w Moto G - zawsze można potem pomęczyć sprzedającego jak się zepsuje. Zresztą, dowód zakupu daje. Poza tym, jak sprzęt jest z Amazona, to wystarczy go uszkodzonego odesłać a przyślą nowy sprzęt.

Jak jednak nie chcesz Motki, to rozejrzyj się za Lumią, bo faktycznie w tych cenach Androidy są nieco gorsze, a wiadomo - że Android najlepiej odpalać na co najmniej średnim sprzęcie. Z Windows Phone wygląda to zupełnie inaczej.
Geek

przez kowalewski » 08 gru 2013 23:53

hmmm no mam na oku lumi 620 bo jest za około 550 na allegro już z gwarą około 23 miesiące. No i tu jest bateria 1300, ale w większości testów udowadniają, że do mniej więcej moich zastosowań powinna wytrzymać dwa dni :).

ten core to jednak droższy średnio o stówę i wątpliwy telefon - niewiadomo jak będzie z aktualizacjami choć parametry urządzenia powinny wystarczyć do płynnej pracy androida. Trochę niższa rozdzialczość, ale przecież sII ma taką samą rozdziałkę i nikt nie narzekał na to zbytnio. Hmmm ciężki wybór.

a co powiecie o tej xperii m? czy ten wyświetlacz jest na prawdę taki kiepski? bo wydajnościowo jest rewelacyjnie i nakładka chyba nie taka ciężka. Mało pamięci, ale w sumie mi by wystarczyło.

trudny wybór, a musze wybrać pomiędzy tymi trzema bo więcej nic nie przychodzi na myśl.
Co do moto G - wolę nie kombinować i tyle :)
kowalewski

przez SmartFan » 09 gru 2013 22:21

Nie wiem gdzie się nasłuchałeś o ekranie Xperii M, ale to nie jest prawdą. Nie ma tam IPS, to fakt, ale jego parametry, czyli kontrast i kąty widzenia są naprawdę przyzwoite.

Co do Lumii 620, to faktycznie ma małą baterię, ale zarówno system jak i urządzenie chyba najlepiej spełnią Twoje wymagania.
Zaawansowany

przez kowalewski » 10 gru 2013 09:59

no właśnie w niemal każdym teście na to narzekają :/ i już nie wiem czy to prawda czy nie. Widziałem go też na żywo w Saturnie i niespecjalnie ten kran wyglądał. podobnie jak w moim teraźniejszym telefonie. Poza tym te ekranowe przyciski androida dodatkowo zmniejszają przekątną.

za to co do 620 to piszą, że przy umiarkowanym korzystaniu z multimediów i dobrodziejstw internetu potrafi wytrzymać spokojnie około 3 dni - za to tu już jest jak na swoją cenę rewelacyjny ekranik.
kowalewski

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Poprzednia stronaNastępna strona