Lg Swift F5 vs Sony Xperia M

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Lg Swift F5 vs Sony Xperia M

przez Tilo » 01 gru 2013 17:25

Przedłużam umowę z play i zaoferowano mi do wyboru te dwa telefony.
Szukam telefonu z dobrą wydajnością, na którym mogę odpalić jakieś gry w 3d albo wejść na stronki z flashem bez czekania 2 min aż sie załadują.
Prawdopodobnie po kupnie telefonu od razu go zrootuję i zmienię system na cyanogenmod albo miui więc wersja androida mnie nie obchodzi.

Jak wygląda sprawa z gpu i cpu? LG ma adeeno 225 1.2 ghz dual core a xperia z kolei adreno 305 i 1,0 ghz dual core- który jest bardziej wydajny?

I jak wygląda wymiana części? Czy w takiej xperii mógłbym w razie czego wymienić pęknięty ekran?
Tilo

Re: Lg Swift F5 vs Sony Xperia M

przez Pyrtolotolo » 01 gru 2013 17:58

Zwróć uwagę na to, że Xperia M ma 4GB pamięci, z czego 2GB zjada OS - więc na zainstalowanie gier zostaje Ci ze 2GB. Nie muszę chyba wspominać, że dzisiaj gry potrafią zajmować po 2GB. Z drugiej strony mówisz, że chcesz wgrywać tu nieoficjalny soft, który powinien odblokować możliwość instalacji na karcie pamięci, więc ten problem byłby rozwiązany.

Co do wydajności, to sprzęty są bardzo porównywalne, z niewielkim wskazaniem na LG - bo jednak ma wyżej taktowany procek. GPU są w zasadzie ciężkie do rozróżnienia wydajnościowo. Ja mimo wszystko wybrałbym jednak chyba LG, bo ma fajniejszy ekran, który jest większy, ma większą rozdzielczość, no i wykonano go w technologii IPS. LG ma też większą baterię.

Co do wymieniania ekranu, to raczej żaden serwis nie powinien mieć z tym problemu - mimo wszystko przeszukując alledrogo znalazłem kilka digitizerów do Xperii, a do LG żadnego. Możesz się w tej sprawie przejść do jakiegoś serwisu GSM i o to spytać.
Zaawansowany

Re: Lg Swift F5 vs Sony Xperia M

przez lolo » 05 gru 2013 20:51

Ja kupiłem lg i jest bardzo dobry xd
lolo

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!