Strona 1 z 1

Overmax OV-Vertis 2 PLUS vs GoClever Quantum 4

PostNapisane: 05 gru 2013 22:34
przez savava
Witam.

Poszukuję telefonu w cenie ok.300zł który posłuży mi jako nawigacja, będzie na nim zainstalowana AutoMapa, może jeszcze jakaś gra, ale na tym koniec bo więcej funkcji nie potrzebuję.
W oko wpadły mi dwa modele Overmax OV-Vertis 2 PLUS oraz GoClever Quantum 4. Nie wiem który wybrać bo nie znam się na tym więc zdaję się na Was, oczywiście nie wykluczam innych propozycji.

Re: Overmax OV-Vertis 2 PLUS vs GoClever Quantum 4

PostNapisane: 05 gru 2013 23:09
przez Pyrtolotolo
Smartfony pod względem specyfikacji są naprawdę prawie identyczne, z niewielką przewagą Overmaxa, który ma lepszą kamerę. Niestety ciężko też coś powiedzieć nt. Overmaxa, bo to dość nowy sprzęt i nie ma o nim ani opinii ani testów w sieci.

Co do GoClever Quantum 4, to jest już nieco więcej. Testy mówią, że ma dobry ekran i jest nieźle wykonany, niestety wydajność kuleje, a i jakość rozmów nie powala. Aparat to też kupa. Mimo wszystko w tej cenie ciężko znaleźć coś lepszego. Gdybyś chciał firmówkę, to na myśl przychodzi mi tylko LG Swift L3 II, ale ma gorsze parametry od tych dwóch chińczyków.

Re: Overmax OV-Vertis 2 PLUS vs GoClever Quantum 4

PostNapisane: 06 gru 2013 00:42
przez savava
Dziękuję za pomoc.
Mam jeszcze tylko jedno pytanie, a mianowicie czy oba będą nadawać się do AutoMapy, nie będą za słabe czy coś bo głównie własnie chodzi mi o tą nawigację?
Jeśli będą ok to poczytam jeszcze o tych modelach i postaram się któryś wybrać.

Re: Overmax OV-Vertis 2 PLUS vs GoClever Quantum 4

PostNapisane: 06 gru 2013 07:39
przez SmartFan
Problem w tym, że według specyfikacji Automapa powinna na tych smartfonach śmigać, ale... No właśnie, aby zainstalować jakąkolwiek aplikację z Google Play na swoim smartfonie to producent aplikacji musi dodać dany sprzęt do listy urządzeń zgodnych. Te dwa smartfony o których mówicie są raczej mało popularne i tak naprawdę nie wiadomo, czy po wejściu nimi w profil Automapy na GP nie pojawi się info, że sprzęt jest niezgodny. Jedyny sposób aby się tego dowiedzieć to sprawdzić to samemu, albo zapytać twórców Automapy, czy dany sprzęt jest zgodny z ich appką.

Re: Overmax OV-Vertis 2 PLUS vs GoClever Quantum 4

PostNapisane: 28 sty 2014 23:12
przez Piotr
Witam, czy wybrałeś któryś z tych telefonów, bo dokładnie zastanawiam się nad tymi samymi. Z firmą GoClever mam doczyniena bo mam ich tableta i nie narzekam, a ja potrzebuje właśnie telefon który obsłuży dwie karty sim. Jestem ciekaw Twojego wyboru. Z góry dzięki za odpowiedź.

Re: Overmax OV-Vertis 2 PLUS vs GoClever Quantum 4

PostNapisane: 29 sty 2014 07:45
przez Geek
savava chyba niezbyt często nas odwiedza. Radzę założyć konto i napisać do niego wiadomość, może odpowie. A jeśli o mnie chodzi to chyba wybrałbym GoClevera. Mam nieciekawe doświadczenia z Overmaxem - firma fatalnie optymalizuje soft pod swoje sprzęty, że nawet Android na czterech rdzeniach muli.