Smartfon do 800zl

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartfon do 800zl

przez Dawedo » 06 gru 2013 23:19

Witam serdecznie :)

Szukam smartfonu najlepiej do +/- 800zł, do oglądania filmików na youtube, przeglądania internetu, głównie chodzi mi o gry :)
Mogą być używane. Nie zależy mi tak bardzo na dobrych zdjęciach, na jakości dźwięku też raczej nie. Jak wspomniałem wyżej, zależy mi na grach, bo dojeżdżam codziennie dość daleko i przez ten czas chciałbym sobie umilić tą podróż a, że poprzedni telefon mi się zepsuł szukam nowego. Zastanawiałem się nad samsung galaxy s3, troszkę droższy ale zastanowię się nad nim :) Podawajcie inne propozycje, z góry dziękuje za pomoc :)
Dawedo

Re: Smartfon do 800zl

przez Geek » 07 gru 2013 00:09

Witaj!

Samsung Galaxy S III byłby niezłym rozwiązaniem, głównie ze względu na piękny ekran i nadal przyzwoite osiągi. Pamiętaj jednak, że to już dość stary smartfon, który pewnie wkrótce straci wsparcie Samsunga i szybko potanieje. Mimo wszystko do gier jak najbardziej by się nadał.

Ja mogę Ci jeszcze zaproponować coś nowszego, a mianowicie Motorolę Moto G. Sprzęt w wersji 16 GB powinieneś spokojnie dostać za około 800 zł. Moto G ma doskonale dopracowany software, dlatego nawet pomimo czterech rdzeni Cortex-A7, spisuje się równie dobrze co SGS3. Ma fajny ekran 4.5" Full HD, no i będzie jeszcze przez długi czas dostawać aktualizacje od Google. Według mnie sprzęt warty rozważenia.

W okolicach Twojego budżetu znajdziesz też używane LG Nexusy 4, które mają naprawdę bardzo mocne wnętrzności, fajny ekran, no i świeże aktualizacje. Według mnie ten sprzęt powinieneś rozważyć nawet bardziej, niż SGS3. Pamiętaj tylko, że tu nie ma czytnika microSD, więc jak już to patrz na wersję 16GB.
Geek

przez Dawedo » 07 gru 2013 00:55

Dziękuje za odpowiedź :)

Czy brak czytnika kart microSD jest sporą wadą? 16gb na parę gierek, muzykę starczy ? Jeśli S III ma niedługo stracić wsparcie od Samsunga, to raczej odpada.
Jako iż na telefonach zbytnio się nie znam, mam jedno pytanie. Co daje LTE w telefonie ? Szukając telefonu, zwracać na to uwagę ? Wiem, że LTE nie jest dostępne w całej Polsce, ale dokładnie nie wiem co to jest :).
Dawedo

przez Geek » 07 gru 2013 12:52

16GB to raczej spora ilość miejsca, która powinna starczyć na sporo gier. Wiadomo, że jeśli będziesz instalował pełno gier po 2GB każda, to nie starczy na długo, ale według mnie to optymalna pojemność. Według mnie brak microSD nie jest aż tak wielką wadą. Co do LTE, to na pewno się przyda, jeśli masz u swojego operatora jakiś wielki pakiet danych do wykorzystania. Ogólnie LTE pozwala na bardzo szybkie pobieranie plików z netu przez operatora komórkowego, ale jeśli nie ściągasz filmów, gier itp. - to można sobie spokojnie darować.
Geek

przez Peterr » 07 gru 2013 13:26

Witajcie, chciałem się podłączyć pod temat, szukam w podobnym budżecie tak 800, ewentualnie 850. Wspominaliście o SIII, myślałem nad wersją SIII mini, albo jako alternatywę takiego soniaka:
http://www.komputronik.pl/product/17892 ... Black.html
Podpowiedzcie jeśli ktoś miał styczność jak się sprawuje? Kiedyś miałem SE xperię mini i byłem z niej zadowolony, akurat jakoś lubię sprzęt sony ale wiadomo, chce się kupić to co najlepsze a nie że tylko tej i żadnej innej marki. Z góry dziękuję Wam :)
Peterr

przez Dawedo » 07 gru 2013 15:24

No to zastanawiam się nad S III i Nexusem 4, co myślicie o tych modelach ? Jak wspominałem, służyć mi będzie najczęściej do gier :)
Dawedo

przez Hans » 07 gru 2013 16:08

Postaram Ci się pomóc i przytoczę wyniki porównania tych dwóch sprzętów:

W czym Google Nexus 4 przewyższa Samsunga Galaxy S III?

- czysty, nieskażony żadnym syfiastym oprogramowaniem Android, który jest na bieżąco aktualizowany
- kolejnej generacji CPU i GPU oraz 2 GB RAM
- pewnymi sztuczkami można uruchomić LTE
- ekran z pełnym RGB w technologii IPS Plus
- szkło Gorilla Glass 2 z tyłu obudowy

W czym Samsung Galaxy S III jest lepszy od Nexusa 4?
- lepsza kamera
- ekran 16:9 Super AMOLED
- microSD
- wymienna bateria
- radio FM

Jeśli chcesz grać, to dla mnie wybór jest prosty - Nexus 4 16 GB.
Hans

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!