LG L7 II, LG L9 czy Galaxy Core - proszę rada.

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

LG L7 II, LG L9 czy Galaxy Core - proszę rada.

przez Maria Moriewna » 12 gru 2013 15:43

Dzień dobry,
Będę niedługo podpisywać nową umowę i muszę wybrać nowy telefon
Zależy mi na aparacie, który będzie działał płynnie i w miarę bezboleśnie wytrzyma te dwa lata cyrografu.
LG L7 II w mojej ofercie jest najtańszy z tych trzech, co jest niewątpliwą zaletą, ale nie jestem do niego do końca przekonana. Ma najmniejszą RAM i obawiam się, że to może wpłynąć na komfort użytkowania, w dodatku wygląda dość delikatnie, jak zabawka. Czytałam też, że często się dość mocno przegrzewa.
Zachęcająca jest duża bateria i teoretycznie najlepszy aparat, ale komentarze są bardzo różne, niektórzy piszą nawet, że zdjęcia są gorsze od tych ze słabszych aparatów, bo tak kiepskie jest odwzorowanie kolorów. Jak to jest z tymi zdjęciami? Wiem, że telefon nie zrobi takiej fotki jak zwykły aparat, ale zależy mi na dość dobrej jakości.
LG L9 jest droższy o ok. 100 zł, ma jednak lepszy ekran i więcej RAM, ale od niego odstraszają mnie jego wymiary, wydaje się za duży i nieporęczny. Czy ktoś, kto miał okazje z niego korzystać, mógłby się wypowiedzieć na ten temat?
Galaxy Core jest najdroższy, od LG L7 II o 150 zł, ale przemawia za nim najlepszy procesor. Tylko nie wiem, czy ta różnica jest na tyle znacząca, że warto tyle więcej za niego zapłacić i czy tu ceny nie podnosi marka.
Opinie o tych telefonach są tak różne, każdy mówi co innego, że już sama nie wiem. Poradzicie coś? ;)
Maria Moriewna

Re: LG L7 II, LG L9 czy Galaxy Core - proszę o radę.

przez Maria Moriewna » 12 gru 2013 15:46

Oczywiście w tytule miało być "proszę o radę".
Maria Moriewna

Re: LG L7 II, LG L9 czy Galaxy Core - proszę rada.

przez Karl » 12 gru 2013 17:13

Witaj!

Zacznę od końca, czyli procesora Galaxy Core. Tak się składa, że tak naprawdę ma on jeden ze słabszych CPU wśród tych trzech urządzeń. Patrząc na procesor nie możesz zwracać uwagi wyłącznie na MHz czy też GHz, ale też na generację procka. W Core siedzą dwa rdzenie Cortex-A5, w LG Swift L9 są dwa rdzenie Cortex-A9. Tak naprawdę L9 jest jakieś dwa razy wydajniejszy niż Core. Za to L7 ma z tego trio najsłabszy procek, bo 1 GHz Cortex-A5.

Co do zdjęć, to LG L9 ma tendencję do podbijania barw, tutaj możesz zobaczyć porównanie aparatów Core i L9: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... hone3=5705

Co bym na Twoim miejscu wybrał? Zdecydowanie LG L9. Ma go cała masa moich znajomych i nie narzekają. Pamiętaj, że ekran 4.7" ma wady, bo zwiększa ogólne gabaryty sprzętu, ale także przeglądanie na nim stron internetowych to bajka.
Karl

Re: LG L7 II, LG L9 czy Galaxy Core - proszę o radę.

przez Maria Moriewna » 15 gru 2013 21:32

Dzięki za odpowiedź, chyba się przekonałam do L9.
Maria Moriewna

Re: LG L7 II, LG L9 czy Galaxy Core - proszę rada.

przez Pantsless » 15 gru 2013 22:49

Potwierdzam, L9 to naprawdę świetny sprzęt w tej cenie. Pozostałe dwa które wymieniacie nie mają z nim większych szans. Jeszcze od biedy można by Samsunga rozważać, ale po co?
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!