HTC 8s, Lumia 620 albo coś podobnego?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

HTC 8s, Lumia 620 albo coś podobnego?

przez Szymon » 12 gru 2013 16:47

Zastanawiam się nad telefon, budżet do około 650 zł. Myślałem nad Androidem, ale jak się zastanowiłem, to doszedłem do wniosku, że w klasie średniej WP 8 jest o wiele lepszy. Telefon mój ma służyć do:
-przeglądania internetu
-oglądania filmów
-słuchania muzyki (acz ucha dla którego najistotniejsze są szczegóły nie mam)
-czytania różnych dokumentów w formacie pdf itp.
-i wiadomo: telefonowanie i sms'y

Dlaczego WP 8? Bo tak naprawdę po wejściu na sklep Windows Phone zorientowałem się, że to co do szczęścia potrzebne już mam, a że lubię programowanie to robienie potrzebnych aplikacji będzie tylko nowym doświadczeniem :) . A o Androida niestety trzeba dbać, żeby przy większej ilości aplikacji nie ścinał, przynajmniej w tej klasie cenowej.

Ponadto istotny dla mnie jest w miarę dobry aparat, oraz wyświetlacz max 4,3".

Celuję w Nokię także z powodu ich nawigacji (jak jej tam?), ale jestem elastyczny i gotowy na inne propozycje.

A i jeszcze wygląd. Co prawda nie do wyglądu wielkiej wagi nie przykładam, ale podobają mi się kanciaki jak Lumia 720 czy wymieniony HTC 8s.
Szymon

Re: HTC 8s, Lumia 620 albo coś podobnego?

przez Karl » 12 gru 2013 17:28

Co do Twojego stwierdzenia, że "w klasie średniej WP 8 jest o wiele lepszy" - to się w 100% zgadzam. A jest jeszcze lepszy w klasie najniższej, ale to szczegół. Co do Twojego wyboru to zależy co preferujesz. Jeśli chcesz dobry aparat i więcej pamięci wewnętrznej, bierz Lumię 620. Jeśli chcesz ładniejszy ekran i pojemniejszą baterię - weź 8S. Co do nawigacji to faktycznie, w Nokii masz nawigację Nokia Maps i Nokia Drive, więc to duży plus tego smartfona. Gdybyś mógł dołożyć trochę kasy albo kupić używkę, to popatrz też na HTC 8X, bo jest o klasę lepszy niż dwa poprzednie modele - ekran, wydajność, pamięć, bateria, aparat itp.
Karl

przez Szymon » 12 gru 2013 17:41

No więc właśnie, a HTC 8x trochę dla mnie za drogi, ale dzięki za radę. Akurat robienie świetnych zdjęć telefonem aż tak bardzo nie jest dla mnie istotne, a ekran i bateria są dla mnie istotniejsze więc 8s to będzie chyba dobry wybór. Swoją drogą myślałem także nad Xperia M, albo L, ale one są po prostu brzydkie, a HTC i Nokia (oprócz 620) to cudeńka.
Szymon

przez Hans » 12 gru 2013 22:53

Tobie chyba faktycznie nie jest potrzebny smartfon z Androidem, także WP będzie dobrym rozwiązaniem. HTC Windows Phone 8S to jak najbardziej dobry wybór - tym bardziej, że Ci się stylowo podoba. Jak chcesz obejrzeć test 8S, to zapraszam do oglądania poniżej.

Hans

przez Szymon » 13 gru 2013 15:55

A jak ze wsparciem w tym HTC? Jak wyjdzie WP 8.1 to nie wyjdę jak Zabłocki na mydle?
Szymon

przez Hans » 13 gru 2013 18:04

No musisz mieć na względzie, że to Nokia, która siedzi najbliżej Microsoftu - dostanie aktualizacje w pierwszej kolejności. Z HTC może być różnie.
Hans

przez gość » 22 kwi 2014 13:23

Najlepiej kup htc 8x, on jest najlepszym smartfonem za te pieniądze, ja sama jestem na niego zdecydowana :)
gość

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!