teraz czy po świętach ?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

teraz czy po świętach ?

przez Risso » 15 gru 2013 20:12

Witam wszystkich przeglądających wątek!
Może zacznę nietypowo, niedawno kupiłem Sony Xperie S lecz nie byłem zadowolony i sprzedaję. Ogólnie tel super, aparat, pamięć itd wszystko gra, lecz jak nabrała temp. pojawiała się żółta plamka ma wyświetlaczu. Może i to nie przeszkadzało, lecz denerwowało/irytowało. Podobno podlega to gwarancji, ale nie chciało mi się jej oddawać, bo to za długo trwa. Na dodatek czytałem na różnych forach, że części często nie mają do niej i w wielu przypadkach oferują inny tel w zamian, często gorszy.

Szukam czegoś na min rok, najlepiej dłużej. Nie chcę, żeby się rozleciał po kilku miesiącach.
Byle by nie był to chińczyk lenowo, zte czy inny no_name. Cena +/- 800 zł (wiadomo im taniej tym lepiej). Oczywiście może to być używka z allegro, byle by na gwarancji.

Co mnie interesuje:
- w miarę dobry aparat (S miała 12.1, oczekuję coś podobnego, ok 8)
- bateria, na min +/- 20 godz ( w S jak grałem to potrafiła zejść w 2/3 godz. Przy słuchaniu muzyki, sms, i kilku tel starczała ledwie od 6 do 16),
- spora pamięć ( w S jest 32. może aż tyle nie oczekuje w innym ale nie jakieś 4 gb),
- najlepiej android,
- min 4 cale,
- coś z dobrymi bebechami (dobry procek, sporo ramu), żeby nie przymulił się po pierwszej lepszej grze czy apce,
- ekran gorilla glass, czy coś w podobie,
- tak w dalszej kat. coś ładnego.

Co polecacie ? Czy waszym zdaniem od nowego roku mogą zlecieć z ceny niektóre modele ?
Z góry dzięki za każdą odp
Pozdrawiam
Użytkownik

Re: teraz czy po świętach ?

przez Pantsless » 15 gru 2013 22:48

Hej,

a co myślisz o Motoroli Moto G? Wiem, że w PL jej oficjalnie nie ma i aparat ma 5MP, ale to fajny sprzęt z aktualizacjami od Google, świetnie zoptymalizowanym systemem, a dodatkowo ładnie wygląda. Więcej o niej masz tu: http://smartfan.pl/motorola-moto-g-ofic ... droid-4-3/

LG raczej nie będę polecać, bo trochę te ich nowe smartfony blado wyglądają. Sony też nie lśni, w Twojej cenie to może Xperia M albo L, ale pewnie zraziłeś się do tej firmy.

Samsung ostatnio strasznie drogi się zrobił, a te jego tańsze smartfony mają często mocno okrojoną specyfikację. Mimo wszystko ich stary smartfon Galaxy S II nadal jest świetny. O HTC nie wspominam, bo oni to w ogóle sobie życzą krocie za swoje sprzęty.
Zaawansowany

przez Risso » 17 gru 2013 00:27

Poczytam o tej motoroli, tylko takie pytanie, jeśli jej oficjalnie nie ma w Polsce, to jak jest z gwarancją ?

Co do Sony to się nie zraziłem, nadal uważam tę firmę za jedna z najlepszych na rynku bo mają super sprzęt (czy to TV, czy radia itd), jeden nieudany aparat mnie tak szybko nie zrazi.

Szczerze mówiąc myślałem o L, T lub SP.
Tyle, że z tego co wyczytałem SP ma słaby zasięg WIFI,
T jest już chyba trochę stara (ale aparat, peocek i wyswietlacz całkiem spoko),
nie wiem jak L, z tego co widzę na mgsm to słabawy procek ma.

Jak myślisz warto czekać i kupić coś po świętach ? Z tego co wiem to Sony tak szybko nie tanieja
Użytkownik

przez Risso » 17 gru 2013 17:02

Sprawdzałem ten model Moto G, czytałem opinie itd
Ogólnie wygląda to fajnie (jeśli chodzi o wygląd samego aparatu to jestem raczej zwolennikiem ostrych rogów tak jak przy Xperii S,P,U ), chodzi mi tutaj o ten 4 rdzeniowy procek, 16 GB też całkiem całkiem, ale zdjęcia to kloc.
Opinie też są podzielone, no i niestety, ale u nas w PL ten tel kosztuje ok 900 zł.
Użytkownik

przez Pyrtolotolo » 17 gru 2013 17:12

Chyba zamiast L wolałbym T, bo ma dużo lepszy aparat a i wydajność na świetnym poziomie. No i oczywiście poczekaj do okresu po świętach, wtedy na portalach ogłoszeniowych pojawi się cała masa "nietrafionych prezentów" no i sklepy obniżają ceny.

A tak z drugiej strony, to na Twoim miejscu kupiłbym chyba Samsunga Galaxy S III.
Zaawansowany

przez Risso » 17 gru 2013 19:39

Pyrtolotolo, Ty masz s3 ?
Użytkownik

przez Pyrtolotolo » 17 gru 2013 19:52

Nie, ale wielu moich znajomych ma i sobie mega chwalą. Moją kieszeń ostatnio podbił Nexus 5.
Zaawansowany

przez Risso » 17 gru 2013 21:53

dzięki za odp :)
zdecydowanie poczekam do okresu po świątecznego..
Jeśli ktoś ma inne zdanie, chętnie wysłucham
Użytkownik

przez Hans » 18 gru 2013 10:00

Pisałem to już w innym wątku, ale napiszę jeszcze raz - można też kupić Galaxy S III w wariancie z łącznością LTE (I9305). Kosztuje nie dużo więcej a ma za to oprócz LTE także 2GB zamiast 1GB RAM.
Hans

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!