ONE S czy inny?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

ONE S czy inny?

przez Kordian » 24 gru 2013 23:21

Siemka.
Przymierzam się do zakupu telefonu, konkretnie do HTC ONE S.
Mam dylemat bo nie wiem jaka wersje kupic, s3 (Z560e) czy s4 (z520e). Teoretyczna różnicę między nimi znam ale nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości.
Na allegro jest między nimi 200 zł różnicy (s3: 650 - s4: 850), i czy warto dołożyć te 2 stówki?
Telefon chce mieć na 2-3 lata (może dłużej). Nie używam go do gier. Zależy mi jednak na dobrej jakości zdjęć, oraz zeby bateria wytrzymywała co najmniej 1 dzień przy normalnym użytkowaniu.
Poza tym telefon ma służyć do rozmów, sms, internetu, słuchania muzyki, powinien mieć dobry głośnik (nie do zapuszczania muzy w autobusie a żeby słyszeć jak ktoś dzwoni... mam zwyczaj nie noszenia ze sobą telefonu kiedy jestem w domu), cenię też sobie wygląd :P (dlatego wybor padł na HOS)
Jestem jednak otwarty na inne propozycje :)
Wykluczam Windows Phone.
Nowy

Re: ONE S czy inny?

przez Vini » 24 gru 2013 23:39

Hej,

skoro cenisz sobie wygląd to pewnie mydelniczkowate Samsungi odpadają z kręgu wyboru. Co do HTC One S to rozległy wątek masz tu: viewtopic.php?f=50&t=743 Ogólnie chodzi o to, że te wersje różnią się od siebie diametralnie, jeśli chodzi o wydajność. Jeśli więc jesteś zapalonym graczem to radziłbym dołożyć te dwie stówki.

A co powiesz na produkty Sony, podobają Ci się designersko? Powiedz jeszcze, ile chcesz maksymalnie wydać kasy.
Ekspert

przez Kordian » 25 gru 2013 11:23

Zapoznałem się już z tym tematem, nie wiedzialem tylko jak bardzo roznia sie te telefony.
Jak juz napisalem, nie chce telefonu do gier... wiadomo, moze raz na 2 tygodnie na jakims wykladzie sobie pogram, ale to i tak bedzie gra typu angry birds a ona duzych wymagan nie ma.
Poza tym na pewno bede bawil sie jakimis aplikacjami. Pewnie wgram sobie jakieś launchery. No i wlasnie oczekuje tego zeby przy takich czynnosciach telefon sie nie zacinal. Dlatego mysle ze ta gorsza wersja powinna dac sobie rade.
A jak wyglada kwestia baterii? Potrafi ktos powiedziec w przyblizeniu ile s3 i s4 trzymaja przy normalnym uzytkowaniu?
Jesli chodzi o samsunga to te mydelniczki mi sie podobaja :P wiec nie wykluczam ich.
Natomiast Sony nie specjalnie. Mialem na oku Xperie L. Designersko jest fajny jednak nie podoba mi sie niestandardowy rozmiar wyswietlacza.
Jesli bedzie warto to 850 to absolutne maximum ktore moge wydac na telefon. Wolalbym jednak wydac kolo 750.
przepraszam za brak polskich znakow, alt mi nie dziala ;/
Nowy

przez Karl » 25 gru 2013 20:44

Do takich prostych zadań to słabsza wersja faktycznie powinna styknąć. Co do żywotności baterii to szału tu nie ma. Według jednego z testów mocniejszy sprzęt wytrzymuje 35 godzin normalnego używania, w tym godzinne oglądanie filmów, godzina przeglądania netu i godzina rozmów 3G dziennie. Jak wypada w testach baterii słabszy wariant, nie mam pojęcia.

W takim razie może zdecydowałbyś się na używanego Samsunga Galaxy S III? W tej cenie spokojnie znajdziesz coś dobrego.
Karl

przez Kordian » 26 gru 2013 11:26

No wlasnie nie jestem przekonany do uzywanych rzeczy. Poza tym chyba uparlem sie na tego one s.
Chcialem jeszcze kupic Galaxy Core ale u niego ponoc jeszcze gorzej z wydajnocia
jak to jest z tymi telefonami na allegro? moga byc podrobione? w sklepach one s kosztuja kolo 1300 a na allegro o polowe mniej...
Nowy

przez Geek » 26 gru 2013 14:16

To bardzo często tak jest, że w sklepach smartfony mają przegiętą cenę, a na Allegro, gdzie ludzie je najczęściej wystawiają gdy przedłużają umowę z opem i dostają nowy smartfon - cena jest dużo niższa. A myślałeś może nad HTC One SV?
Geek

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!