Szukanie telefonu w abonamencie

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Szukanie telefonu w abonamencie

przez Lerus » 25 gru 2013 00:06

Witam.
Szukam telefonu najlepiej z androidem ( w sumie od biedy może być też WP8, i tu takie pytanie odnośnie emulowania psx/gba na tym systemie i granie na padzie bluetooth , i jak to wygląda w praktyce ) który ma :
-mieć dobrą baterie , żeby wytrzymała całodzienne słuchanie muzyki / 4-8 h grania/oglądania filmów
-ekran najlepiej w granicach 4 a 6 cali , o w miarę dobrej rozdzielczości, (nie chcę powtórki z moim wspaniałym Lg L3)
-aparat najlepiej z diodą, robiący przyzwoite zdjęcia
-dobrze jakby telefon posiadał dual sim i był kompatybilny z siecią Areo2
-procesor dwurdzeniowy , i tak z 1Gb Ramu (chodzi mi to w głównej mierze o płynność telefonu , czasami gram na emulatorach psx/gba i padem bluetooth , tak więc myślę ze ta specyfikacja na odpowiednim romie , z odpowiednim kernelem , powinna działać bez zarzutów nawet z dźwiękiem w grze, jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie )
-przyjemnie w przypadku androida było by to by można go było zrotować (słyszałem plotki że niektóre modele xperi mają z tym problem)
-niestety to co najbardziej mnie ogranicza , telefon ten musi być dostępny u operatora tj. (najlepiej) t-mobile, plus, play lub orange , w abonamencie około 40-60 zł z dopłatą max ~500 zł

Z góry dziękuje za pomoc i życzę wszystkim Wesołych świąt
Lerus

Re: Szukanie telefonu w abonamencie

przez Marvi » 25 gru 2013 00:19

Witaj,

wymagania masz dość konkretne, ale na pewno w wątek zaangażuje się więcej osób, jeśli wymienisz konkretnie jakie modele wchodzą w grę. Raczej mało userów będzie wertować dla Ciebie wszystkich opów i wszystkie abonamenty :( Podaj najlepiej listę smartfonów, które możemy brać pod uwagę.
Marvi

przez Lerus » 25 gru 2013 10:10

Z noki :
-lumia 520
-lumia 625
-lumia 720
Z sony :
-xperia M
-xperia J
-xperia P
Z Htc :
-One SV
- Desire X
- Desire 300
z Samsungów :
-S3 mini
z Lg :
-Lg 3,5,7 obu generacji
-LG Swift F5

To jest większość telefonów które zwróciły moją uwagę , wiem że są z różnych przedziałów cenowych , ale nie wiem czy np mając np xperie M warto dopłacić 300 zł i wziąć xperie P
Lerus

przez Karl » 25 gru 2013 12:22

Windows Phone 8 sobie zupełnie daruj, bo z tego co wiem do niego nawet nie można podłączyć zewnętrznego sterowania przez Bluetooth. Posiadacze smartfonów z tym OS łudzą się, że Microsoft wprowadzi to w WP 8.1, ale to nic pewnego. Niestety WP jest nadal mocno zapóźniony w porównaniu do innych OS'ów. Nie wiem też, czy są na niego jakieś sensowne emulatory, bo tam ciągle jest mało appek. Gdybyś jednak chciał WP, to Lumia 720 jest w tym zestawieniu najlepsza.

Co do Sony, to Xperia P jest fajna, ale ma bardzo słabą baterię (1305 mAh to w tym przypadku wielkie nieporozumienie). Przy Xperii M musiałbyś się trochę nagimnastykować z wgrywaniem nieoficjalnego softu, aby ten 4GB smartfon uczynić używalnym. Sony ma tendencję do robienia sprzętów dopracowanych pod każdym względem - ale zawsze jakiś jeden aspekt muszą skopać.

LG odpuść, bo takie średnie te modele L7 w porównaniu do tych urządzeń, które tu wstawiłeś.

Ja bym się zastanawiał jedynie nad HTC One SV albo Samsungiem Galaxy S III mini. Smartfony są do siebie dość podobne, ale mimo wszystko dużo lepiej wygląda tu One SV. Ma dużo wydajniejszy chipset, co przy emulatorach nie będzie bez znaczenia. One SV ma też LTE, fajną kamerę nagrywającą filmy 1080p. One SV ma też nieco większą baterię, więc właśnie się zastanów najbardziej nad tym HTC.
Karl

przez Lerus » 25 gru 2013 15:26

@Karl
Nie wiesz przypadkiem jak w praktyce działa to połączenie telefonu sony z ps3 , bo ta opcja także by mi się przydała, oraz czy to gimnastykowanie się to będzie coś więcej niż root->Clockwork-> nowy system .
Lerus

przez Karl » 26 gru 2013 01:09

ps3, tzn. chodzi Ci o pad ps3 tak? A co do gimnastykowania, to trzeba by zrobić roota i ustawić możliwość instalowania appek na kartę pamięci a nie tylko pamięć wewnętrzną.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!