Pierwszy smartfon - Jaki wybrać?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Pierwszy smartfon - Jaki wybrać?

przez nowy » 25 gru 2013 16:54

To tak, szukam pierwszego smartfona i chciałbym żeby mi posłużył najlepiej kilka lat.
Interesuje mnie tylko nowy i najlepiej taki smartfon który wyszedł niedawno na rynek. Telefon ma mi służyć do dzwonienia, smsy, przeglądanie internetu, muzyka, robienie zdjęć. Gry mnie nie interesują za bardzo, wystarczą mi jedynie takie jakie są zainstalowane ale pewnie i tak sporadyczne będę grał.

Moje wymagania:
-ekran 4 cale, max 4,3 cala
-żeby bateria wytrzymywała 2-3 dni średniego użytkowania
-aparat min. 5 Mpx z diodą LED
-tylko z Androidem
-poręczny, nie za duży, mam małe dłonie i chciałbym jedna ręką obsługiwać
-cena ok. 600-650 zł, najlepiej jak najtańszy i z dobrymi parametrami
-interesują mnie tylko Samsung, Sony, LG. Żadnych chińczyków itp.

Zastanawiam się nad LG L5 II ale jakoś nie jestem przekonany. Czy lepiej dołożyć i kupić np. LG L7 II ? Albo dołożyć np. do Sony Xperia M albo Samsung Galaxy Ace 3 ?
Może macie coś lepszego do zaproponowania?
nowy

Re: Pierwszy smartfon - Jaki wybrać?

przez Karl » 25 gru 2013 20:54

Witaj,

a jeśli Ace 3 to mówisz o wariancie z LTE czy bez? Bo ten z LTE jest dużo mocniejszy.
Karl

przez nowy » 25 gru 2013 23:22

Chyba wersja z LTE ale cena sporo przekracza mój budżet.
Wiecie może czy w Polsce będzie dostępny LG Optimus F3 ? Bo bardzo mnie zaciekawił.
A z tych które wymieniłem który odrzucić a nad którym się zastanowić? Najtańszy L5 II, co o nim myślicie?
nowy

przez Geek » 26 gru 2013 01:07

Na LG F3 raczej u nas nie licz - jak go nie wprowadzili tyle czasu po premierze, to raczej już nie wprowadzą.

Co do Twojego wyboru to Ace 3 LTE byłby świetny, bo praktycznie wszystkie smartfony tutaj przewyższa, jednak nawet Ace 3 bez LTE jest ok wyborem. Ace 3 będzie na pewno lepszym wyborem niż LG L5 II, który ustępuje mu pod wieloma względami. Nie twierdzę jednak, że LG będzie zły - jeśli możesz dużo zaoszczędzić (i chcesz dużo zaoszczędzić) to jak najbardziej.

Co do Xperii M, to fajny smartfon, ale zamiast niej wybrałbym Ace 3 LTE.
Geek

przez nowy » 26 gru 2013 13:21

Ten Ace 3 jest ciekawy tylko ok. 400 stówki przekracza mój budżet.
W moim budżecie oprócz L5 II co moglibyście polecić? Dużych wymagań nie mam, chciałbym żeby płynnie chodził. Zastanawiam się jeszcze nad Samsung Galaxy S Advance tylko już trochę na rynku jest, ja bym wolał coś nowszego. Co myślicie o S Advance?
Może ktoś z użytkowników posiada L5 II i mógłby coś napisać czy warto kupować?
nowy

przez Marvi » 26 gru 2013 14:24

Samsung Galaxy S Advance to nadal jeden z najsolidniejszych smartfonów na rynku. Pod praktycznie każdym względem przewyższa LG L5 II. Porównując Advance i L5 II moim zdaniem bardziej warto się zastanowić nad Advance i to pomimo jego wieku.
Marvi

przez nowy » 27 gru 2013 20:28

Tylko ten Advance chyba nie ma za dobrej baterii? Czy się mylę?
nowy

przez Marvi » 27 gru 2013 22:12

No bateria w Advance to na pewno nie to, co w Xperii SP, ale standard, który wytrzymuje przeciętnie tyle, co inne smartfony. Pamiętaj, że baterię możesz tu wymienić - nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby kupić coś większego.
Marvi

przez nowy » 28 gru 2013 09:42

A co myślicie o LG L7 II ?
nowy

przez Pinkman » 28 gru 2013 13:29

L7 II pod względem wydajności jest na poziomie Galaxy Core, czyli dużo słabiej niż Advance. Na Twoim miejscu rozważałbym wyłącznie Xperię M, Galaxy S Advance i ewentualnie LG L5 II.
Pinkman

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona