LG L9 czy Alcatel Idol?? Nie tylko technicznie

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

LG L9 czy Alcatel Idol?? Nie tylko technicznie

przez Aniac » 30 gru 2013 14:05

Witam. Wprawdzie juz podobny temat jest ale ja mam rozterki troche innego typu niz te ktory tel lepszy technicznie czy wydajniejszy.... bardziej interesuje mnie ktory z nich jest lepszy jesli chodzi o codzienne uzytkowanie mianowicie.... w LG zauwazylam ze ma pewne "bajery" jak szybkie notatki, zdjecia glosowe czy rozsuwana klawiatura qwerty w smsach.... za to w Alku zauwazylam ze jest glosniejszy jesli chodzi o dzwonki....

i tutaj pojawia sie dylemat... czy te wszystkie bajery z LG sa niezbedne do codziennego uzytkowania dla kogos dla kogo tel jest najpotrzebniejszy do dzwonienia smsowania i robienia zdjec i wysylania ich?? gry?? nie mam na to czasu, aplikacje?? tylko te najpotrzebniejsze.. jedyny dylemat to dla mnie rodzaje baterii ... wbudowana .... czym to moze grozic w przyszlosci.... czy koszt wymiany jest porownywalny z kupnem zamiennika do tel z wymiennymi bateriami...

dodam ze kiedys mialam i LG i dosc stary model alcatela i obie firmy zrobily na mnie dobre wrazenie wiec tym bardziej ciezko podjac mi jakas decyzje....
Aniac

Re: LG L9 czy Alcatel Idol?? Nie tylko technicznie

przez Geek » 30 gru 2013 16:45

Witaj,

Według mnie zarówno Alcatel jak i LG do takich prostych zastosowań będą idealne. LG ma nieco większą baterię, przez co powinien wytrzymać trochę dłużej na jednym ładowaniu. Alcatel ma za to teoretycznie lepszy, 8 MP aparat, ale pamiętajmy, że megapiksele to nie wszystko. Mam wielu znajomych, którzy używają zarówno L9, jak i Alcatela One Touch Idol - i zarówno jedni jak i drudzy chwalą je sobie bardzo. Nie wiem jak z serwisem gwarancyjnym, ale jednak LG to bardziej znana marka i pewnie serwis też mają lepiej rozwinięty.

Co do niewymiennej baterii, to jest jakiś problem, bo za dwa lata taka bateria już będzie znacznie mniej trzymać. Koszt zamiennika to jakieś 20-40 zł. Jak byś chciała wymienić baterię w serwisie (tą niewymienną), to będzie Cię to kosztować owe 20-40zł plus koszt wymiany, czyli jakieś 30-50zł.
Geek

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!