Tablet 7 cali głównie do czytania (do 350 zł) ?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Tablet 7 cali głównie do czytania (do 350 zł) ?

przez Tomson » 15 sty 2014 21:47

Cześć wszystkim

Próbuje pomóc kupić rodzicom jakiś tablet w miarę tani (do 350 zł umownych). Na pewno będzie to 7 cali - optymalna wielkość. Tablet ma służyć przede wszystkim do czytania książek i internetu - także wyświetlacz ma tutaj duże znaczenie.

Z polecanych to udało mi się ustalić takie coś
http://www.sferis.pl/produkt/82065-tabl ... n-70l.html
dużo ludzi go chwali, ale martwi mnie jego rozdzielczość.
Przewija się też dużo Prestigio - ale niestety nie odnajduje się jeszcze w modelach do końca - ale parę wydaje się przyzwoitych.
I fajnie jakby ten zakup udało się zrealizować w jakimś oficjalnym sklepie.
Pomożecie? :)
Pozdrawiam serdecznie
Tomson

Re: Tablet 7 cali głównie do czytania (do 350 zł) ?

przez Karl » 15 sty 2014 22:20

Witaj,

nie wiem czy robisz dobrze, kupując tego typu tablet do czytania książek. Możesz mi uwierzyć, że ekrany montowane w takim sprzęcie bardzo szybko męczą wzrok, więc za dużo nie da się na nich poczytać. Do internetu owszem, tablet taki się nada, ale do książek raczej nie. A może większą frajdę sprawiłbyś rodzicom, gdybyś kupił czytnik ebooków z ekranem e-ink?

Jeśli chcesz koniecznie tablet, to jest tego trochę. Ten, który podałeś jest przyzwoity, jednak ma niską rozdzielczość ekranu, a ekran do Twoich potrzeb będzie chyba najważniejszy. Polecam Ci np. Lark FreeMe X2 7.0 Slim, który ma lepsze parametry niż tablet podany przez Ciebie, ma też ekran o wyższej rozdzielczości. Niezły jest też Pentagram Quadra 7 Ultra Slim, który ma matrycę IPS, czyli dużo lepszą niż TFT. Ma też najwyższą rozdzielczość ekranu i kupisz go w zwykłych sklepach, jak Euro RTV AGD, czy też Sferis.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!