Pierwszy Smartfon , Lenovo A830 Czy WARTO??

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Pierwszy Smartfon , Lenovo A830 Czy WARTO??

przez Wiktor_arm » 16 sty 2014 03:44

Witam , Wszystkich/

Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość... :D

Pisze do Was ponieważ mam zamiar pierwszy Raz przesiąść się na Smartfona a dokładniej potrzebuje dobry telefon z "Dualsim-em".

Przeglądając sieć można dużo znaleźć co do recenzji i opinij typu "ten fon jest ok bo ma dobry aparat" ale " kijowy bo nie ma ekrany 7 cali" albo "jest do dupy bo lepszy jest Samsung"...

mi natomiast chodzi o znalezienie dobrego a co najważniejsze jak najbardziej nie awaryjnego smartfona za ok. 600-700 zł.

przeglądając oceny i opinie dużo ludzi mówi o telefonach takich jak:

- ZTE Phone
- HTC
- Pentagram
- Huawei
- Lenovo

Nie biorę pod uwagę tutaj firm (samsung,nokia,Sony,Lg, itp ze względu na cenę)

I z tych firm które mają sensowne ceny za telefon Najbardziej podoba mi się dla mnie Telefon Firmy Lenovo

a dokładnie model Lenovo A830.... 8-)

i tu Proszę o Waszą pomoc co sądzicie o tym telefonie na dzień dzisiejszy jakie Ma Wady jakie Zalety ???
Proszę o wypisanie jak najwięcej szczegółowych wad i problemów ewentualnych na temat tego telefonu ale i podanie wg was konkurencji dla niego i jeśli już to dla czego.

:arrow: :arrow: :arrow:

dla mnie Ważne jest przede wszystkim: dualsim,Szybkie Poruszanie się po telefonie,mocna konstrukcja, Obsługa kart aero2- przeglądanie internetu i Aparat foto!!

z góry dziękuje za odpowiedź, Pozdro. :)
Wiktor_arm

Re: Pierwszy Smartfon , Lenovo A830 Czy WARTO??

przez Lolek » 16 sty 2014 09:08

Witaj,

już sam fakt, że chcesz smartfon z dual-SIM dość mocno ogranicza nam pole manewru, ale rozumiem doskonale, że jest Ci potrzebna taka funkcjonalność. Co do małej awaryjności, to naprawdę ciężko tu cokolwiek przewidzieć. Jedyne co wiem to fakt, że ludzie dość sporo narzekają na awaryjność serii Xperia od Sony, które potrafią się rozładować i już nie włączyć.

Co do Lenovo to problem jest taki, że ich smartfony (a przynajmniej te ciekawsze) nie są w PL sprzedawane oficjalnie, więc nie dostaniesz na nie gwarancji producenta, tylko gwarę sprzedawcy, z którym w razie awarii będziesz się musiał się dogadywać.

Jeśli potrafisz to przełknąć to oczywiście Lenovo A830 będzie świetnym wyborem. To tak naprawdę większy brat-bliźniak Lenovo A820. Tego drugiego miałem okazję "macać" i muszę stwierdzić, że to naprawdę fajne urządzenie - ładny ekran, świetnie bebechy i przyzwoity aparat, a co najważniejsze dual SIM. Szczerze mówiąc ciężko znaleźć dla niego konkurenta.
Lolek

przez wiktor_arm » 16 sty 2014 23:01

Witaj,

Dziękuje za odpowiedź na mojego posta...

co do telefonu to tak potrzebuje duala ponieważ jestem za Granicą normalnie i potrzebuje mieć dwie sieci a mam dość zabierania wszędzie dwóch fonów po za tym potrzebuje mieć telefon do rozmów ale i do Neta chodzi mi o karte Aero 2 żebym mógł być w sieci bez względu gdzie się znajduje stąd konieczność dualsima....

co do Lenovo A830 to właśnie też wydaje mi się że ciężko znaleźć mu konkurencje a co do gwarancji to jestem świadomy że u Nas go nie kupie i tu tez jest problem bo potrzebuje go na już i nie bardzo wiem jak i gdzie to szybko zakupić...

o Xperiach słyszałem i wg mnie nie ciągną są lekkie słabej jakości i przede wszystkim za drogie za to co oferują....

dziękuje za Twoje słowa czekam na więcej wypowiedzi.
wiktor_arm

przez Geek » 16 sty 2014 23:07

Witaj,

też jestem zdania, że ten Lenovo byłby najlepszy, ale nie wiem, czy dostaniesz go dostatecznie szybko. Musiałbyś na Allegro powertować, który ze sprzedawców oferuje wysyłkę z kraju, bo niestety większość z nich po Twoim zakupie dopiero by złożyła zamówienie w Chinach i czekała na to ponad miesiąc.
Geek

przez xd123 » 11 cze 2014 20:07

Ja tez sie zastanawiam nad tym telefonem, ale troche sie cykam czy to do mnie dojdzie, a po drugie czy sie nie rozwali na nastepny dzien, moze jakis uzytkownik tego telefonu sie wypowie :-)
xd123

przez arek77 » 12 cze 2014 12:48

miałem A820 a tera mam Lenovo S650, to bardzo dobry i tani telefon. nic się nie rozpadnie, to jeden z największych producentów telefonów na świecie.
polacy kupują ich od groma np na aliexpress. poczytaj sobie opinie o lenovo na forum o chińskich telefonach.
arek77

przez rycho » 03 wrz 2014 20:59

nie warto chyba że potrzebujesz telefonu na rok,potem by był sprawny musisz ładować kasę
rycho

przez mikolll » 27 lis 2015 08:55

Dwa tygodnie temu zamawiałem smartfona z Chin - w sklepie internetowym http://www.smartking.pl Dzisiaj do mnie przyszedł, więc jak na taką odległość i darmową dostawę, to nie mogę narzeka. No i jest bardzo tanio!
mikolll

przez telchina.pl » 27 lis 2015 20:14

A jeszcze taniej jest jak sam kupisz.
Forum o chińskich telefonach i wszystko jasne.
telchina.pl

przez krystian_27 » 30 lis 2015 14:07

wiem dlaczego zachwalasz to forum bo zarabiacie na programie afiliacyjnym ale mniejsza z tym. Sam kupiłem sobie na aliexpress telefon i niestety jak przyszedł to nie działał głośnik wiec telefon bezużyteczny. Wolałbym kupić od jakiegoś pośrednika który zajmie się moją gwarancją w Polsce niż bawić się z Chinolem. Co prawda kasę odzyskałem ale nie w całości no i musiałem wysyłać paczkę do CHin a to też kosztowało - jakieś 40 zł. poza tym kosztowało mnie to sporo nerówów i czasu wiec nie wiem czy kupno bepzośrednio z chin jest najlepszym rozwiązaniem. Pozdro
krystian_27

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona