Czy LG 9, a może cos innego?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Czy LG 9, a może cos innego?

przez xenovobez » 16 sty 2014 20:35

Witam od kilku dni spędza mi sen z powiek wybór smartfona- nie ukrywam będzie to mój pierwszy ;) i chcę aby nie był jakiś lipny, ktory gdzies za rok czasu wszyscy się ze mnie wysmieją jak go zobaczą (no może przesadzam, ale chodzi mi, żeby jego funkcje były użyteczne, dosyć nowoczesne, nie przestarzałe, na 2 lata, bo biorę na MIX`a innej opcji nie mam...) a telefony z mojej pułki cenowej to:

HTC:
Mozart
desire x
desire c
one v

alcatel one touch star

LG:
swift l7
L7II
L9

Samsungi:
galaxy ace 2
galaxy core
Trend....

sony:
xperia J
M

Moje wymagania to:

wczesniej miałam telefon pt " umiem odtwarzać muzykę i jestemdotykowy" także ja nie wiem, co najbardziej lubę na telefonie robić.. ;) ALE! skoro to ma być komputer w telefonie to:
internet, dużo internetu, szczególnie YouTube, takie strony, jak tumbrl, facebook, żeby smigało...,
nie wieszanie się,
4 cale i może być ponad. nie mniej
normalne zdjęcia, nie muszą być utra cyfrone HD ani wideo jakieś ultra super, ale żeby jakos była dobra do otworzenia na komputerze i nie było pikseli albo prześwietlenia czy rozmazań... 720p jednak super by było ;)
czytelnie odczytywać cos w słońcu, nie, jak z moim tel. gdzie musiałam do cienia uciekać, aby SMS odczytać ;)
gry cóż, nie jestem maniakiem, ale czasem możnaby było pograć ;)
ogólnie, aby miał ładny intefejs i wygląd.

Mam nadzieję, że cos tam się znajdzie.. :D szczerze mowiąć skłaniam się ku LG L9, ale kusi mnie troszkę sony m lub samsung galaxy core, ale już sama nic nie wiem... POMOCY ! :shock:
xenovobez

Re: Czy LG 9, a może cos innego?

przez Psiarz24 » 16 sty 2014 20:57

Witam,
Na wstępie odrzuciłbym wszystkie HTC, Xperie J oraz samsunga Ace 2 i Trend.
Do wybory zostały xperia m, galaxy core i lg l9.
Oba telefony zapewniają podobne osiągi, lecz Samsung posiada najsilniejszy procesor :) Jeśli się nie mylę, to LG kręci filmy w fulllHD, Samsung w 480p i Sony w 720p :)
Samsung posiada również najwięcej wbudowanej pamięci, co przy większej ilośći aplikacji zapewnia lepsze osiągi. Sony i LG posiadają również NFC Nie wiem jak z aktualizacjami do tych smartphonów. A jakiś sprzęt z Windows Phone mógłby być?? I jaki masz budżet?
Pozdrawiam,
Psiarz24
Psiarz24

przez xenovobez » 16 sty 2014 21:22

No inne telefony nie wchodzą w grę- Winows Phone nie chcę, znajomi mi odradzają(ma widgetów aplikacji czy jak to tam sie nazywa...) ;) no i budżet do max. 500 zł z mixa 30zł w play- zależy mi na internecie darmowym, a oni mi to zaserwują. więc tylko te tel. w takim razie mam do wyboru sony m i lg l9, więc ktory byś mi bardziej proponował? czy może to już kwestia gustu?
xenovobez

przez xenovobez » 16 sty 2014 21:26

ma mało widgetów * :D
xenovobez

przez Psiarz24 » 16 sty 2014 21:42

Proponowałbym albo xperie m, albo galaxy core ;) Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Lumi 625 ;) Windows Phone 8 to nie ta sama spoko kamienia łupanego co Windows Phone 7. Jest naprawdę sporo ciekawych aplikacji, lecz nadal mniej niż na zielonym robociku. A wracajac do tematu odpuściłbym sobie lg, to dość stary Smartphone i raczej juz nie wspierany ;)) A xperia M to tak naprawdę xperia L tylko z mniejszym ekranem i mniejszą pamięcią wbudowaną oraz słabszym aparatem. Mój wybór to Sony xperia M. Zrobisz jak zechcesz ;)

Uszanowanko,
Psiarz24

ps. Napisano z mojej Noki Lumi 625 :)
Psiarz24

przez Geek » 16 sty 2014 21:56

Ja bym z kolei do takich celów wybrał LG L9, bo to bardziej uniwersalne urządzenie niż Xperia M. M ma dość słaby aparat i średni ekran, chociaż nadrabia wydajnością. L9 ma za to wielki ekran IPS LCD, który do filmów i netu będzie idealny. Masz tu też tak jak wspomniał Pisarz nagrywanie 1080p, no i całkiem sporą baterię. Jeśli więc się nie boisz 4.7" ekranu to bierz L9.
Geek

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!