lumia 520, czy czekać na 525..a może coś innego?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

lumia 520, czy czekać na 525..a może coś innego?

przez Spokokoko » 19 sty 2014 22:35

Witam.

przymierzam się do kupna smarta:
do 600 zł i tylko nowy - to już maks!
- głównie telefon - rozmowy, smsy, maile
- internet - od czasu do czasu, czasem pogoda
- jakieś tam navi czasem dla podprowadzenia
- youtube - rzadko
- czasem jakieś odcinki serialu czy film w pociągu (ok 5h)
- ekran min. 3.8, 4" w miarę dobry

także wymagania nie jakieś kosmiczne i teraz pytanie.
Lumia 520 czy czekać na 525? kiedy ta druga wchodzi do polski bo nigdzie nie mogę znaleźć?
a może co innego? Lumia 620 ma dużo słabszą baterię?
androidy to chyba shity same do tej ceny nie?
Spokokoko

Re: lumia 520, czy czekać na 525..a może coś innego?

przez Geek » 19 sty 2014 23:23

Hej,

do Twoich wymagań Windows Phone 8 chyba sprawdzi się jednak najlepiej. Co prawda mógłbyś kombinować z Androidem, ale musiałbyś kupić coś używanego albo chińszczyznę. Co do Nokii, to póki co nie wiadomo, kiedy 525 się u nas pojawi. Na razie w tej sprawie jest kompletna cisza. Oczywiście fajnie byłoby poczekać, ale kto wie ile byś musiał czekać - i czy w ogóle Nokia ma zamiar ją u nas wprowadzić.

Lumia 620 faktycznie ma nieciekawą baterię, a od Lumii 520 w zasadzie niewiele ją różni.
Geek

przez Spokokoko » 20 sty 2014 14:52

no właśnie nie wiem czy jest sens.. dla większej pamięci ram? z drugiej strony więcej aplikacji będzie na tym działać, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji o dostępności w Polsce..

a na przykład htc 8s? też windows phone.. czy htc ma mapy nokii??
Spokokoko

przez Karl » 20 sty 2014 19:20

Chodzi Ci o Nokia HERE Maps i HERE Drive? To nawigacja Nokii i HTC 8S jej nie ma, poza tym 8S ma 4 GB pamięci wewnętrznej a 520 8 GB, bardziej więc opłaca się 520 brać. Lumię 525 możesz sobie co najwyżej na AliExpress zamówić, ale bez gwarancji, w cenie 150$ (ok. 450 zeta).
Karl

przez Spokokoko » 20 sty 2014 21:46

a czy wiadomo może czy pojawi się jeszcze jakiś sprzęcik tego typu za podobną kasę? bo nie wiem czy na coś czekać.. Nokia wypuszcza teraz same topowe modele a tanie zarzuciła..
może coś już z wp8.1??
Spokokoko

przez Ykk » 21 sty 2014 13:21

Za taką kasę raczej nic nowego nie znajdziesz. Nokia nie szaleje z wypuszczaniem nowinek, pokazali niedawno Lumię 525 i koniec. Następca Lumii 620 w postaci modelu Lumia 625 też już jest. Nic mi nie wiadomo, aby Nokia planowała coś innego.
Ykk

przez Spokokoko » 22 sty 2014 21:11

właśnie czytałem o tym, że aktualizacja Black będzie działać na urządzeniach z 512 ram, ale nie wszystko będzie dostępne dla tych urządzeń więc kiszka trochę a na Lumię 820 mnie nie stać niestety.
Spokokoko

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!