XPERIA L, LG 4X Hd, Idol Ultra, czy SG Core?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

XPERIA L, LG 4X Hd, Idol Ultra, czy SG Core?

przez Furman » 21 sty 2014 20:50

Tak jak w temacie. Który lepszy? Chodzi mi o wydajność w grach, bo smartfon ma mi służyć jako kieszonsolka. Może coś innego z tej półki cenowej. Biorę telefon w abonamencie. :)
Furman

Re: XPERIA L, LG 4X Hd, Idol Ultra, czy SG Core?

przez Pyrtolotolo » 21 sty 2014 21:27

Z tych co podałeś najwydajniejsza jest Sony Xperia L, bo ma dwa rdzenie Krait i potężną grafikę Adreno 305. Z drugiej strony fajny jest też Alcatel One Touch Idol Ultra, bo ma świetny 4.65" ekran AMOLED HD, na którym na pewno by się lepiej grało niż na 4.3" TFT Xperii L. Swoją drogą Sony póki co ma słabe ekrany.

LG 4X HD też ma fajny ekran HD o wielkości 4.7", na pewno lepszy niż Xperia L. Co do wydajności to plasuje się między Xperią L a Alcatelem. Najsłabszy jest tu SG Core, jego wcale nie bierz pod uwagę bo to wydajnościowa padaka.

Ja na Twoim miejscu zastanawiałbym się chyba nad LG i Alcatelem.
Zaawansowany

przez Furman » 21 sty 2014 21:47

Mam czas do piątku. Na celowniku miałem Xperię, ale za 20 zł mniej jest 4X HD. tak naprawdę obawiam się w nim tylko Tegry 3, bo wiem że może nie być kompatybilna z niektórymi grami. Tak poza tym to bardziej mi się podoba własnie lg, większy ekran HD, ładniejszy i mocniejszy, no przynajmniej pod względem CPU i pamięci wewnętrznej. Dalej się zastanawiam, boję się że lg nie da rady w niektórych grach np. GTA VC, SA albo Asphalt 8. Wydaje mi się że LG powinno być lepsze bo jeszcze niedawno był flagowcem. Co do Alcatela to naprawdę nie wiem, jest o 60 zł droższy od L'ki a w dodatku nie ma wejścia 3,5 mm i ma obudowę typu unibody. Nic specjalnego nie przemawia za Alcatelem...
Furman

przez Karl » 21 sty 2014 22:38

Ja wlasnie zawsze myslalem odwrotnie, ze to tegra jest bardziej kompatybilna bo nvidia dosc dobrze dba o takie szczegoly swoich chipow. LG faktycznie najfajniejszy, w przypadku Alcatela balbym sie wlasnie o kompatybilnosc martwil, bo to jednak malo popularny sprzet. Xperia L ma mimo wszysztko kiepski ekran, ktory w grach bedzie sie kiepsko sprawdzal.
Karl

przez Furman » 21 sty 2014 22:46

No właśnie o to chodzi, że Alcatel by miał lepszą kompatybilność dlatego, że ma układ GPU Mali, który stosuje m.in. Samsung, dzięki czemu twórcy gier dostosowują je pod ten układ. To samo jest z Adreno. Najgorzej ma właśnie Tegra, bo jest dość mało popularna.
Furman

przez Karl » 22 sty 2014 08:45

Kwestia kompatybilności nie jest wcale taka prosta. Fakt, niektórzy producenci wrzucają appki i określają ich kompatybilność na podstawie specyfikacji urządzeń, jednak ogrom tworzy po prostu listę konkretnych sprzętów, z którymi ich programy są zgodne. Więcej o tym jest tutaj: http://developer.android.com/guide/prac ... ility.html

Może się więc okazać, że chociaż sprzęt ma popularne komponenty, to jest i tak niezgodny, bo producent nie wrzucił go na swoją listę.
Karl

przez Furman » 22 sty 2014 11:13

Sam już nie wiem, zastanawiam się między XL, a 4X HD...
Furman

przez Furman » 22 sty 2014 11:40

A co z aktualizacjami? Słyszałem, że LG skończy z 4.1 na 4X HD, a L'ka może jeszcze dostać aktualizacje, niedawno dostała 4.2.
Furman

przez Marvi » 22 sty 2014 11:57

No to dość ciężka decyzja :) Co do aktualizacji, to Xperia L powinna dostać Andka 4.3: http://smartfan.pl/sony-xperia-ktore-sm ... roida-4-3/

Jeśli chodzi o LG Swift 4X HD, to raczej nie ma co już liczyć na więcej upgrade'ów.
Marvi

przez Furman » 22 sty 2014 14:12

No właśnie tego się obawiałem... :c Chyba wezmę właśnie Xperię. Dzięki wszystkim za pomoc :) Świetny serwis, na pewno polecę znajomym. Jeśli ktoś by miał jeszcze jakieś propozycje, pisać :) Pozdro :)
Furman

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona