Który samsung ?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Który samsung ?

przez ari » 07 lut 2014 22:12

Hej ! Mam prośbę... muszę wybrać pomiędzy 3 samsungami. Jeśli moglibyście mi coś o nich napisać? Trochę już poczytałem i zdecydowany byłem na Ace( ze względu na małą dopłate), a niewiele się róźni chyba od core, ale potem zaproponowano mi jeszcze Trend Plus i teraz mam mętlik w głowie... Z jeden strony boli ta dopłata, no ale jednak podpisywać będę umowę na 2 lata, więc chciałbym zmienić na coś coo przynajmniej nie będzie odstawać od smartów średniego poziomu za jakiś czas :D W abonamencie bede mial 1 gb internetu, więc jak myslicie? na którym ze smartów będzie on najlepiej wykorzystywany ?

Samsung galaxy Ace 2 (dopłata do niego 29 zl)

Samsung galaxy Trend PLUS

Samsung galaxy Core (dopłata 189 zl)

Z góry dziękuje za odpowiedź !
ari

Re: Który samsung ?

przez ari » 07 lut 2014 22:16

Przepraszam, ale w jednym nie podałem kwoty dopłaty, więc jeszcze raz podaje :)

Samsung Galaxy Ace 2 ( dopłata do niego 29 zł)

Samsung Galaxy Trend PLUS ( dopłata 169 zł)

Samsung Galaxy Core ( dopłata 189 zł)
ari

przez Karl » 08 lut 2014 00:02

Hej!

Faktycznie między Core a Ace 2 wielkiej różnicy nie ma - Core ma jedynie trochę większy ekran i ciut więcej RAM'u, no i dwa razy więcej pamięci wewnętrznej. Co do Trend Plus, to w zasadzie nie wiem, dlaczego ten smartfon tak drogo wycenili. Inwestować w Trend zupełnie nie masz po co, bo jest w zasadzie identyczny co Ace 2.

Jak nie chcesz dopłacać to Ace 2 wydaje się być dobrą alternatywą. Jeśli chcesz wydać więcej to Core będzie ok. Na Twoim miejscu kupiłbym Ace 2, zainstalował na nim CyanogenMod i cieszył się ze świetnie działającego smartfona.
Karl

przez ari » 08 lut 2014 00:56

Czyli z przeglądaniem stron www nie powinno być większego problemu na Ace 2 ? tym bardziej, że nie jestem zwolennikiem instalowania jakiś apek i tym podobnych aplikacji(które mogą zamulać, a z nich nie korzystam). Zależy mi w sumie tylko własnie na necie i na możliwości zainstalowania np. worda, adobe reader'a itp. Nie ukrywam, że chciałbym mieć możliwość fajnego ściągania "z telefonu" :D

A co powiesz/powiecie o innych parametrach Ace 2 ? np. baterii przy takim normalnym standardowym użytkowaniu ?

teraz mam se xperia mini pro 10 i chciałbym mieć smarta z większym ekranem ;) przynajmniej odczuć różnice w tej kwestii ;)
ari

przez Marvi » 08 lut 2014 10:33

Ace 2 do takich celów jak najbardziej się sprawdzi, na pewno nie będziesz miał tu kłopotu z przeglądaniem netu itp. Różnego rodzaju pliki też bez problemu ściągniesz sobie.

Ja powiem tak: jeśli masz kasę na dopłątę to bierz Core, bo mimo wszystko jest od Ace w pewnych parametrach lepszy (większy ekran i to sporo, większa bateria, więcej pamięci itp.). Do normalnego użytkowania Ace 2 jednak styknie.
Marvi

przez ari » 08 lut 2014 20:36

A co sądzicie o Nokii Lumii 520 ? :)
ari

przez Karl » 08 lut 2014 23:49

Gdybyś od razu zaproponował Nokię Lumię 520, to bym właśnie ją polecił. Smartfon dużo nowocześniejszy niż Ace 2, wydajniejszy, z lepszym ekranem - do takich prostych czynności do których chcesz tego sprzętu używać będzie jak znalazł.
Karl

przez ari » 09 lut 2014 10:32

Tylko, że Lumia jest na systemie operacyjnym Windows ;/ i nie wiem czy to nie jest problemem jak większość na Androidzie pracuje :) A czy jest coś na podobe Android Market w Lumii, skąd można by ściągać właśnie różne aplikacje, które wyżej wymieniałem ;) Sory za brak niewiedzy, ale ja całe życie z SE w kieszeni... :)
ari

przez Pantsless » 09 lut 2014 11:38

Jeśli jesteś mocno przyzwyczajony do Androida, masz tam pokupowane appki itp. - to oczywiście może stanowić problem. W przeciwnym wypadku nie masz się czym martwić. Co do aplikacji to Windows Phone ma też sklep z appkami, możesz poprzeglądać jego zawartość tutaj: http://www.windowsphone.com/pl-pl/store
Zaawansowany

przez ari » 09 lut 2014 14:21

Jakoś na pierwszy rzut oka ten sklep Nokii mi nie leży..;/ Mam prośbę ! Jeśli możecie to napiszcie hierarchie, który smart byście wybrali ? pod względem przeglądania stron www, własnie instalowania aplikacji (prostoty), waszej ogólnej oceny telefonów? Zawieszania się? baterii? etc... Samsung Galaxy Ace II czy Nokia Lumia 520 ?

P.S Lumia 520 ma wiekszy ekran od galaxy Ace 2 ?
ari

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona