Xperia SP czy T?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Xperia SP czy T?

przez emmbryo » 15 lut 2014 10:37

Po długich poszukiwaniach zawęziłam swój wybór do xperii SP i T. Podobno sporą zaletą SP jest bardziej wydajna bateria. Co jeszcze, który model jest lepszy? Chcę używać sprzętu - oczywiście oprócz sms/telefonów - do robienia fotek i słuchania muzyki. Sporadycznie przeglądarka. Który polecacie?
Nowy

Re: Xperia SP czy T?

przez Karl » 15 lut 2014 17:52

Smartfony są do siebie bardzo podobne, ale według mnie Xperia SP ma nieco lepszy ekran, dużo lepszą baterię i jest wydajniejsza od Xperii T. Xperia T góruje z kolei aparatem i ma więcej wbudowanej pamięci wewnętrznej (16 GB zamiast 8 GB). Zaletą SP jest fakt, że Sony planuje dla tego smartfona aktualizację do KitKat, a Xperia T może się z tym raczej pożegnać.
Karl

przez emmbryo » 16 lut 2014 15:08

ok to cenna wskazówka z aktualizacją systemu, zniechęca mnie tylko zdanie na temat wyświetlacza i aparatu w SP - ktoś tutaj ma ten model? Może się wypowiedzieć???
Nowy

przez Grafi » 16 lut 2014 21:00

Miałem Xperię SP i faktycznie, kontrast tu nie powala a kolory są dalekie od ideału. Sony w kwestii ekranów jest o dziwo chyba jedną z najgorszych firm w branży. Kąty widzenia też nie są dobre. Xperia T na pewno ma lepszą matrycę. Aparat to też oczywiście gorsza rzecz niż w Xperii T. Tu możesz zobaczyć porównanie kamer: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... hone3=5596
Grafi

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!