komletnie się nie znam a muszę kupić telefon /smartfon:(

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

komletnie się nie znam a muszę kupić telefon /smartfon:(

przez lonkai » 18 lut 2014 19:21

Witam:)
spory problem przede mną, a mianowicie muszę kupić nowy telefon lub smartfon - podobają mi się smartfony, ale czy warto abym go kupiła?
telefon ma służyć do: rozmów telefonicznych, smsów, raz w tyg z korzystania z wifi, albo i rzadziej, czasami może do słuchania muzyki - choć w to wątpię, abym znalazła na to czas :) i najważniejsze żeby bateria była w miarę wydajna, tak ok. 5 dni jak da radę :) a i żeby się nie zacinał (mulił) i nie gubił zasięgu ! :D
wydaje mi się, ze wygórowanych wymagań nie mam :) no i żeby był ładny :p
co zdążyłam poszukać w necie to: nokia lumia 520/620, sony xperia u/ arc s/ v
co mi radzicie?

a i nie gram w żadne gry, zdjęć również nie robię :)
lonkai

Re: komletnie się nie znam a muszę kupić telefon /smartfon:(

przez Marvi » 18 lut 2014 21:37

Witaj,

powiedz jeszcze, jaka cena Cię interesuje, tzn. ile możesz albo ile chcesz na takie urządzenie wydać. Już na pierwszy rzut oka widzę, że największym problemem będzie tu bateria, która w smartfonach trzyma zazwyczaj góra dwa dni.
Marvi

przez lonkai » 19 lut 2014 10:22

taki do 500 zł, skoro głównie będzie używany do rozmów i pisania smsów :) "bajery" mnie nie interesują :)
lonkai

przez lonkai » 19 lut 2014 10:32

to może przesadziłam z tą baterią :) teraz mam starszy telefon i on właśnie średnio 4/5 dni wytrzymuje :) ale jeżeli "zaletą" smartfonów jest krótkie trzymanie baterii to się poświęcę :)
lonkai

przez Hans » 19 lut 2014 11:40

Jako pierwszy smartfon proponowałbym raczej coś firmowego a nie chińskie wynalazki, które może i są często dobre, ale z drugiej strony to trochę loteria bo można wtopić jak się np. oprogramowanie okaże złe.

Co proponuję? Nokia Lumia 520 byłaby dla Ciebie fajnym wyborem, bo to solidny smartfon a Windows Phone, chociaż nie posiada tylu możliwości co Android, to do Twoich zastosowań sprawdzi się perfekcyjnie. Bateria w 520 to standard, czyli możesz liczyć na 2 dni normalnego używania.

Xperie które podałaś są raczej słabe - Xperia U ma kiepską baterię, a Xperia Arc to już dość leciwy sprzęt.

W okolicach 500 zeta można też znaleźć LG Swift L9, który jest naprawdę doskonały, ma duży 4.7" ekran i przyzwoitą wydajność. Jeśli chcesz więc coś z Androidem, to L9 wydaje się być dobrą propozycją.
Hans

przez lonkai » 19 lut 2014 11:50

właśnie widziałam już tę Nokię lumia 520, nawet mi się spodobała :) te LG Swift l9 tez fajnie się prezentuje, ale czy jak jest ten android to ja muszę coś aktualizować? jak to wygląda w praktyce?
lonkai

przez Hans » 19 lut 2014 15:04

Zarówno Windows Phone jak i Android wymagają aktualizowania. Nokia jest nowsza, więc powinna jeszcze przez jakiś czas utrzymywać się "na fali aktualizacji". L9 jest starszy i raczej nie ma co liczyć na więcej. Według mnie powinnaś kupić Lumię 520, skoro Ci się podoba to będzie ok. Według mnie spełni Twoje oczekiwania.
Hans

przez lonkai » 19 lut 2014 19:20

w takim razie kupię nokię :) dzięki za radę :) Pozdrawiam :)
lonkai

przez czamarek » 26 lut 2014 23:35

Jak bateria ma trzymac 5 dni to masz mały wybór. na myśl przychodza mi Lenovo z seri P nie pamiętam dokładnie modeli, albo zopo zp810 do tygodnia jak bez gier i internetu
czamarek

przez lonkai » 04 mar 2014 10:30

byłam wczoraj w komisie, pan zaproponował mi LG Swift L5, nokie lumie 520 tez miał, ale zachęcał mnie bardziej do LG, co Wy na to? powiedziałam ze się zastanowię i nie kupiłam, poczekam na Wasze opinie :D, a telefony nowe, na 2 letniej gwarancji za 469 zl, jeden i drugi.
lonkai

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona