Xperia SP, Galaxy Core Plus czy LG l7 II

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Xperia SP, Galaxy Core Plus czy LG l7 II

przez Michał » 24 lut 2014 15:35

Witam,
Jestem posiadaczem Xperii Mini Pro. Smartfon jest bardzo dobry (zwłaszcza ze względu na fizyczną klawiaturę).
Niestety nawaliła taśma i została mi jedynie klawiatura dotykowa, a przy wyświetlaczu 3" pisanie nie jest już takie komfortowe. przez to myślę nad zmianą na inny.
Telefon będę używać głównie do muzyki, internetu i normalnego użytkowania. Ważna jest dla mnie bateria. Interesują mnie tylko nowe urządzenia.
Na smartfona planuję przeznaczyć ok 800zł.
Miło by było, gdyby miał wyświetlacz 4" lub większy, ale to nie jest priorytet.
Od pewnego czasu czytam forum i znalazłem parę typów:
Xperia SP
Galaxy Core Plus
Lg l7 II.
Lista nie jest zamknięta i chętnie rozważę inne propozycje.
Proszę forumowiczów o radę.
Pozdrawiam :)
Michał

Re: Xperia SP, Galaxy Core Plus czy LG l7 II

przez Michał » 24 lut 2014 15:38

Zapomniałem dopisać, że interesuje mnie jedynie android.
Michał

przez Geek » 24 lut 2014 22:11

Witaj!

Zawsze możesz wymienić taśmę, koszt groszowy, robi się to łatwo - a efekt murowany :) Ale jeśli faktycznie chcesz już kupić coś nowego, to z tego co podałeś najlepszy będzie Sony Xperia SP. Ma dużą, wytrzymałą baterię i jest wydajny. Ekran w nim nie jest bajeczny, bo ma słaby kontrast a i kąty widzenia nie powalają.
Geek

przez Karl » 24 lut 2014 22:14

Rozumiem, że sprzęt ma być nowy?
Karl

przez Michał » 25 lut 2014 07:46

Tak, sprzęt ma być nowy.
Michał

przez Roman » 25 lut 2014 08:41

Z tego co podałeś Xperia SP jest faktycznie fajna i spełni Twoje oczekiwania (szczególnie jeśli chodzi o baterię). Jak nie grasz to możesz też popatrzeć na HTC Desire 500 - piękny smartfon ze świetnym ekranem, ale nie jest tak wydajny jak Xperia SP. Co do baterii to SP też nad nim góruje. Fajny jest też Samsung Galaxy S II I9100, ale to już dość stare urządzenie, które nie będzie aktualizowane. Zresztą, poza Xperią SP pewnie żaden z przedstawionych tu urządzeń nie dostanie aktualki do KitKata.
Roman

przez Michał » 25 lut 2014 09:37

Aktualki aż tak bardzo mnie nie interesują. Czy to w ogóle jest takie ważne?
W SP trochę mnie martwi niewymienna bateria.
Michał

przez Michał » 25 lut 2014 09:47

Sprawdzałem właśnie specyfikację galaxy s2 na mgsm i bateria niby jest mniejsza, ale trzyma dłużej.
Michał

przez Karl » 25 lut 2014 10:12

Pamiętaj tylko, że to dane producenta, więc traktuj je z przymrużeniem oka. Mimo wszystko Samsung potrafi dość dobrze zrobić sprzęt, więc wcale bym się nie zdziwił. S II jest niezły - piękny ekran, dobry aparat, świetny dźwięk. Na pewno jest lepszy pod względem audio i ekranu, więc słuchanie muzy i przeglądanie WWW będzie na nim fajniejsze. Od SP odstaje wydajnością oraz pojemnością baterii.
Karl

przez Michał » 27 lut 2014 08:47

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Wybieram Xperie SP.
Michał

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!