Alternatywa dla Androida ~400zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Alternatywa dla Androida ~400zł

przez witkacy7 » 01 mar 2014 19:53

Witam.
W związku z tym, że bateria wytrzymuje maksymalnie 2 dni, denerwujące jest częste zacinanie się telefonu przy połączeniach, smsach (które powinny działać bez problemu, w końcu to telefon :) ), przymierzam się do wymiany Ace 2 (aktualnie wgrany CM 10.1 4.2.2 TeamCanjica) na coś innego, może Windows Phone 8?
Zależy mi głównie na:
- długim czasie użytkowania na jednym ładowaniu (liczę na przynajmniej 2-3 dni)
- dobrej jakości zdjęć (najbardziej zależy mi na zdjęciach różnego rodzaju dokumentów, tekstów)
- dobrej jakości i bezproblemowych połączeń i smsów
- ewentualnie, od czasu do czasu używanie przeglądarki
Z tego, co się orientuję wszystkie telefony na WP8 mają wbudowany odtwarzacz MP3, więc nie wpisuję go na listę, zresztą i tak nie jest niezbędny.
Budżet to maksymalnie 400zł.
Czekam na wasze propozycje.
Dzięki z góry, pozdrawiam!
Uczestnik

Re: Alternatywa dla Androida ~400zł

przez Karl » 01 mar 2014 22:46

Witaj!

W tej cenie pomyśl nad Nokią Lumią 520 (ma dobre wsparcie producenta, 8 GB pamięci i niezły aparat) lub HTC 8S (ma 4 GB pamięci, nieco gorszy aparat od L:umii ale za to dłużej trzymającą i większą baterię). Czy dostaniesz te smartfony w cenie 400 zł jako nówki? Trochę wątpię, musisz poszukać raczej używek.
Karl

przez witkacy7 » 01 mar 2014 23:20

Jeżeli już, skłaniałbym się bardziej ku Lumii 620 - flash odgrywa naprawdę istotną rolę. Jak będzie z baterią w takim smartfonie?
Przy okazji zapytam, w Lumii jest możliwość ściągnięcia słownika jako aplikacji? Potrzebowałbym w 2 językach, w tym angielsko-polski i polsko-angielski.
Uczestnik

przez Hans » 02 mar 2014 12:45

HTC 8S ma flesz LED jak by co. Pamiętaj, że Lumia 620 ma małą baterię, 1300 mAh w porównaniu do 1700 mAh. W 8S jest też mimo wszystko fajniejszy ekran. Bateria w 620 to niestety słaby element. Jeśli przez jedną godzinę dziennie rozmawiasz przez telefon, przeglądasz strony i odtwarzasz filmy to baterii starczy Ci na jakieś 37 godzin.
Hans

przez witkacy7 » 02 mar 2014 14:00

Wszystko by było ok, gdyby nie aparat w 8S - chyba najsłabszy punkt. W porównaniu do zdjęć z mojego Ace'a wypadają naprawdę bardzo kiepsko. A jak wcześniej wspomniałem, jest to parametr, na który głównie będę zwracał uwagę.
Uczestnik

przez Karl » 02 mar 2014 19:24

Jeśli więc jesteś w stanie przełknąć gorycz nie najlepszej baterii w 620, to kup właśnie ten smartfon. 8S faktycznie nie grzeszy dobrymi fotami. Co do alternatyw, to w grę wchodziłyby jedynie jakieś androidowe chinole, ale to już loteria w tej cenie.
Karl

przez witkacy7 » 02 mar 2014 21:56

Androidowe z miejsca odpadają - posiadam aktualnie, chcę coś prostszego, nie chcę się martwić czy czasem telefon się nie wyłączy :) zastanawiam się jeszcze nad Lumią 720, co prawda przekracza budżet, ale może akurat uda się znaleźć tanią używkę w ładnym stanie. Gdyby 620 miała baterię z 8S... :)
Uczestnik

przez Marvi » 02 mar 2014 22:57

Lumia 720 byłaby idealna, więc moim zdaniem warto na nią zapolować. Wybór masz naprawdę trudny bo w przypadku wszystkich innych modeli musisz coś poświęcić - albo baterię, albo flesz LED albo coś innego.
Marvi

przez witkacy7 » 05 mar 2014 15:52

Oprócz Lumii 720 nie będzie żadnych innych propozycji? miałem okazję pobawić się HTC 8S, wszystko ok, ale aparat jest naprawdę tragiczny.. Samsung ma też kilka telefonów z WP. Znajdzie się coś jeszcze?
Uczestnik

przez Vini » 05 mar 2014 19:25

Samsung ma tylko jeden smartfon z WP8 - model Ativ S I8750, ale jego za 400 zeta nie kupisz raczej, nawet używanego.

Co do innych to pozostaje jedynie Huawei Ascend W1 albo Huawei Ascend W2. W sumie całkiem ciekawe sprzęty, ale nie mam pojęcia, jakie robią zdjęcia. Nie wiem też, czy nie lepiej brać Nokii zamiast tego chinola.
Ekspert

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona