Nokia Lumia 520 a SG Core

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Nokia Lumia 520 a SG Core

przez grande90 » 10 mar 2014 21:09

Hej Ludziska ! Wiem, że temat tych telefonów był poruszany tutaj po stokroć razy... ale muszę wybrać Lumia 520 za 69 zł lub Core za 180 zł umowa na 2 lata :) z internetem bodajże 1 gb. Moje preferencje co do telefonu to aby "lajtowo" przeglądało się strony www(słyszałem, że w Lumii jak np. jest jakieś długie zdanie to w poziomie trzeba je przesuwać, bo ekran nie potrafi go uchwycić całego) a to by mnie dość irytowało..., co do apek nie scigam ich zbyt wiele, ale takie coś jak officesuite jak na androidzie musi być, zdjęc nie robie bo fotografią się nie interesują :). I mam jeszcze kilka pytań: to prawda ze klawiatura dotykowa w Lumii jest tak badziewna ze litery przeskaują albo się nie chcą wcisnąć ? albo, że bateria słabo trzyma ? i ze np. nie mozna ustawic swojej tapety ? albo swojej piosenki jako dzwonka ?

Jeśli moglibyście to odpowiedzcie na moje wątpliwości i pokrótce napiszcie co byście wybrali ? sprawa jest taka, że muszę jeszcze zapłacić mandat z foto włąsnie 100 zł :D wiec roznice między jednym i drugim smartem :D Dlatego kupno Lumii pozwoliło by mi upiec 2 pieczenie na 1 ogniu. Ale znów umowa to zobowiązanie na 2 lata.. więc nie chce zeby za pół roku moj telefon okazał się z ery kamienia łupanego... :)

Także reasumując co byście wybrali i dlaczego ?:)

Pozdrawiam!
grande90

Re: Nokia Lumia 520 a SG Core

przez Hans » 10 mar 2014 21:29

Witaj,

a o który Core Ci dokładnie chodzi, bo jest ich cztery: Galaxy Core, Galaxy Core Plus, Galaxy Core Advance i Galaxy Core LTE :)
Hans

przez grande90 » 10 mar 2014 21:31

Samsung Galaxy Core :)
grande90

przez Hans » 10 mar 2014 21:48

Wady Nokii częściowo wymieniłeś, chociaż o tym przewijaniu i klawiaturze pierwsze słyszę. Co do tapety to faktycznie nie zmienisz, office jest bo Windows Phone to produkt Microsoftu więc upchnęli to tutaj. Co do dzwonków, to można je zmienić np. na jakieś mp3, ale nie zawsze działa. Robi się to więc za pomocą programu Nokia Ringtone, który konwertuje mp3 na dzwonki. Trochę z tym zachodu. Na Androidzie po prostu ściągasz np. Zedge (taka appka w markecie) i tam masz pierdylnion dzwonków. Można też wgrywać mp3 do katalogu Ringtones w pamięci.

Nokia Lumia 520 jest już dość stara, ale jara. Galaxy Core niestety już chyba nie dostanie żadnej aktualizacji np. do KitKat, więc można go uznać za telefon martwy.

Co ja bym wybrał? Do Twoich celów chyba jednak Galaxy Core, bo ma więcej możliwości jak np. zmiana tapet itp., większą baterię, no i Androida jakoś mi bardziej leży. Lumia 520 jest wydajniejsza, więc na pewno fajniej i dłużej pociągnie gry, no i ma lepszą kamerę - ale Tobie niepotrzebna.

Jeśli miałbym do wyboru za tę samą kasę te dwa smartfony - brałbym bez wahania Core. Ale jak masz tańszą Lumię 520 i chcesz przyoszczędzić to musisz się zastanowić niestety, czy opyla się dopłacać do Androida.
Hans

przez Psisrz24 » 10 mar 2014 22:02

To nie prawda ze nie mozna ustawic swojego dzwonka na Np. Sygnal połączenia... Robi się to z poziomu telefonu;) Nie jest to Windows Phone 7.x tylko Windows Phone 8.0 ^^ Intermet na 520 chula aż głowa boli. Core nie dostanie juz aktualizacji a lumia tak! Dostanie chociażby 8.1 WP. Lumiankestbtez dużo wydajniejsza, wiec lagi dzięki systemowi nie będą występować. Podsumowując wybralbym Nokie Lumie 520 ;)
ps. napisane z mojej lumii 625
Psisrz24

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!