egzotyczny telefon

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

egzotyczny telefon

przez topaz » 22 mar 2014 22:47

Mój 4 miesięczny Idol Ultra nie spełnia moich wymagań (przy okazji ile mogę za niego wołać? ma gwarancję, papiery itp. stan 5.6/6) i chciałbym zmienić na coś potężniejszego. warunków jest kilka - pierwszy jest taki że telefon musi być egzotyczny ale dostępny na allegro. Dwa to standardy (CDMA, GSM nie wiem o co chodzi orientuję się tylko tyle że WCDMA nie działa w naszej Europie) trzy duży ekran i bateria. Myślę że wam to pomoże chętnie odpowiem na resztę.
topaz

Re: egzotyczny telefon

przez Ykk » 23 mar 2014 16:49

Za takiego idola jakieś 500-600 zł możesz wołać, o ile nie ma SIM Locka.

Egzotyczny tzn. jaki, odpadają Samsungi, LG, HTC, Sony?
Ykk

przez topaz » 23 mar 2014 17:30

nie ma SIM locka, a co do firm to tak. myślę o czymś pokroju zopo, oppo, xiaomi itp.
topaz

przez Marvi » 23 mar 2014 20:34

U nas najczęściej sprzedawanymi egzotycznymi smartfonami są te spod marki Lenovo. Sporo ich na Alledrogo, ale według mnie właśnie takiego byłoby najlepiej kupić.

Powiedz jeszcze, ile kasy chcesz wydać, czy tyle co dostaniesz za tego Alcatela czy więcej. No i jak duży ma być ekran (maksymalnie i minimalnie) - 6", 5" czy mniejszy?
Marvi

przez topaz » 23 mar 2014 20:44

tyle co za idola plus 200-300 zł. a co do ekranu to powyżej 5' plus najlepiej 2 GB ramu
topaz

przez Marvi » 23 mar 2014 21:13

Czyli realnie gdzieś za 800 góra 900 zeta chcesz coś kupić. Xiaomi i Oppo od razu trzeba odpuścić, bo albo mają za małe ekrany, albo są za drogie. Idealny byłby ZOPO ZP998, ale jest za drogi, to samo ZP990+.

Pozostaje nam plejada Lenovo. Tutaj wybór jest już spory - Lenovo A880, bardzo świeży smartfon z 6" ekranem, 1 GB RAM i 8 GB pamięci. Popatrz też na P780, S920, A850, S930, S890, S850, S880, A859, K860, A830. Szczerze mówiąc problemem są te 2 GB RAM'u, które chcesz. Z Lenovo to tylko S860 (którego u nas nie ma) i K900 (kosztuje ponad 1000 zł) mają po 2 GB.
Marvi

przez topaz » 23 mar 2014 21:40

a coś z ekranem 5?
topaz

przez Marvi » 23 mar 2014 22:58

Najsensowniejszy wydaje się Lenovo P780, ma 5 cali ale 1GB RAM. Z Xiaomi i Oppo nic nie znajdziesz.
Marvi

przez topaz » 23 mar 2014 23:07

a może warto poczekać do maja/czerwca i zakupić xiaomi redmi note z 2GB ramu?
topaz

przez Marvi » 23 mar 2014 23:19

Wszystko fajnie ale po pierwsze nie ma żadnego info o jego terminie dostępności w Europie. Pomijając ten fakt, Xiaomi ma zawsze problemy z dostawami, bo Chińczycy wykupują wszystko na pniu. Jak chcesz mimo wszystko czekać to jak najbardziej jest to dobra opcja.
Marvi

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona