Smart w cenie ~500zł (S2?)

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smart w cenie ~500zł (S2?)

przez stark » 25 mar 2014 18:55

Cześć. Od razu powiem że szukałem co nieco ale jestem już tym zmęczony więc wolę zwrócić się do innych. Moja siostra przymierza się do swojego pierwszego androida i postanowiłem trochę pomóc. Budżet był 400zł ale stwierdziłem że lepiej dołożyć tę stówkę żeby jednak telefon wystarczył jej na ok 2 lata.
Dane:
- dobry aparat - 8mpix, flesz, autofocus (rozumiecie - słitfocia :roll: ) dobrze by było gdyby miał fizyczny klawisz aparatu
- ekran 4-4,3 cala
- grać będzie raczej w prostre gierki, słuchać muzyki i oglądać filmy
- dużo pamięci wbudowanej albo slot na karty SD
-1GB RAM i dwa rdzenie CPU
- nie obchodzą nas aktualizacje androida tzn. ważne żeby dobrze działał a nie to że kończy się wsparcie (to można łatwo rozwiązać)
- gwarancja to tez dla mnie sprawa drugorzędna bo przeważnie smartfony ulegają rozbiciu a nie zepsuciu

O co chodzi, sam używam SGSa, śmiga na Cyanie 11 (KK 4.4.2 8-) ) więc powiedzmy siostra ma mniej więcej pojęcie jak powinien działać telefon i jak wygląda amoled. Wielkośc też jej odpowiada. Wstępnie wytypowałem telefon - legendę: Galaxy S2. Świetny ekran, aparat, wsparcie devów z xda, wbudowana pamięc i jeszcze całkiem dobre bebechy. ;) Cena ok 500 zł za niezłe sztuki na allegro.
Teraz słucham innych propozycji bo jest kilka telefonów ale nie wiem czy warto w nie inwestować w tym przypadku. mam na myśli: Xperię S, L, T, jest też Ace 3 LTE, choć gorszy to będzie nowy
stark

Re: Smart w cenie ~500zł (S2?)

przez Karl » 25 mar 2014 19:33

Witaj,

Galaxy S II w tym przypadku to faktycznie świetna propozycja. Co do pozostałych, Xperia S odpada - staroć, kiepska obudowa, upierdliwa obsługa cudacznych przycisków, upchany syfem soft, który zamula. Xperia L fajna, ale dla gracza - skoro siorka nie gra to po co jej to. Zresztą aparat w tym smartfonie do elity nie należy.

Galaxy Ace 3 LTE fajny i jego zaletą jest tak jak mówisz, że dostałbyś nówkę. Skoro jednak sprzęt nie musi być nowy, to po co się w to ładować.

Sony Xperia T świetna - rdzenie Krait, dostanie KitKat z tego co wiem, a to wbrew temu co myślisz dość ważne. Aparat bajka - bije resztę na głowę. Ekran HD, chociaż TFT i pewnie AMOLED wyglądałby lepiej.

Ja mimo wszystko wybrałbym Xperię T. Jeśli jednak chcesz się bawić we flashowanie Cyanem to SGS2 będzie też dobry.
Karl

przez stark » 26 mar 2014 08:15

No, Xperia rzeczywiście robi wrażenie ale jednocześnie cenowo jest gorzej. Co prawda są sztuki poniżej 600 zł ale albo rozbite albo z Singapuru.
S2 wpasowuje się w te wymagania bardzo dobrze ale chcę wiedzieć czy rzeczywiście nie ma telefonu nowszego i lepszego za podobne pieniądze oraz czy nie warto do czegoś dołożyć grosza. Górna granica to 600 zł, potencjału lepszego telefonu siostra pewnie nie wykorzysta.
Z chęcią sprawdzę inne propozycje :)
stark

przez Ykk » 26 mar 2014 11:29

S II będzie ciężko tutaj przebić. Popatrz jednak na HTC Desire 500 - bardzo ładny smartfon, ekran taki jaki chcesz, aparat fajny, jedyna wada to mało pamięci wewnętrznej, ale jest slot na microSD, więc to nie problem. LG nie polecam, bo w tej cenie to aparaty mają średnie. Możesz też popatrzeć na Nokię Lumię 720, bo to w tej cenie dobry smartfon, który na starcie działa dobrze, no i nie trzeba myśleć o aktualizacjach. Ale nie wiem, czy chcesz Windows Phone.
Ykk

przez stark » 26 mar 2014 15:52

Byłem w komisie i znalazłem ładną sztukę za 600 zł, komplet z roczną gwarancją. I teraz czy lepiej kupić taką czy wyrwać za 450 na allegro i modlić się że będzie jak na zdjęciach?
stark

przez Karl » 26 mar 2014 16:58

Ale co znalazłeś, SGS2?
Karl

przez Stark » 26 mar 2014 17:02

Tak
Stark

przez Karl » 26 mar 2014 20:54

Pytanie, czy za 450 zł znajdziesz dobry egzemplarz na Alledrogo. No ale za 500 zł już powinieneś coś znaleźć. Z drugiej strony w lombardzie możesz pomacać sprzęt przed zakupem, sprawdzić papiery itp. Decyzja jest jednak Twoja :)
Karl

przez stark » 27 mar 2014 08:40

Myślę że upoluję coś na allegro za ok 500 zł
stark

przez stark » 27 mar 2014 09:52

Dochodzi jeszcze kwestia baterii. Używany 2-letni telefon może mieć baterię do wymiany. Nowa oryginalna kosztuje 75 zł na ceneo + przesyłka. I może się zdarzyć ze mimo wszystko lepiej wyjdę kupując drożej w komisie
stark

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona