Jaki smartfon do tel., sms i biletów/rozkładów

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Jaki smartfon do tel., sms i biletów/rozkładów

przez Jurek » 25 mar 2014 19:59

Zastanawiam się nad nowym telefonem. Będę brał z abonamentu od Playa (maks 49,99+20 do netu) więc miło by było za złotówkę, ale zawsze mogę dopłacić - do 200 PLN.

Tel. będzie mi służył przede wszystkim do:
- telefonowania
- sms'ów.
- przeglądania stron z rozkładami jazdy/wyszukiwarkami połączeń (jak dojadę etc).
- kupowania i pokazywania biletów.

Wymagania:
- sensowna bateria: min. 5 dni działania przy dzwonieniu 10-20 minut i 2-3 SMSach dziennie. Min. 2 dni jeżeli do tego dorzucę 20-30 minut przeglądania netu
- ekran który nie będzie sprawiał kłopotów czytnikom kodów (bilety)
- mała. Ekran 4,5'' lub mniej, telefon będzie noszony w spodniach i nie chcę wyglądać jakbym miał w nich cegłę
- sensowna przeglądarka i/lub możliwość instalacji Opery Mini
- możliwość czytania PDFów (wbudowana lub możliwość instalacji oprogramowania)

Moje aktualne preferencje:
- Nokia Lumia 520
- LG L5 II
W tej chwili mam Ashę 309 i gdyby nie brak czytnika PDF i dobrej przeglądarki pewnie zostałbym przy tej serii.
Jurek

Re: Jaki smartfon do tel., sms i biletów/rozkładów

przez Karl » 25 mar 2014 20:39

A ten program do kupowania biletów jest dostępny na Windows Phone? Jeśli nie to odpada Lumia 520. Podaj jeszcze inne smartfony, które są w ofercie a które łapią się w Twoje widełki cenowe.
Karl

przez Jurek » 25 mar 2014 21:30

moBilet jest na Windows Phone, poza tym większość biletów które kupuje to kino, PKP etc. a te można kupić przez przeglądarkę. Tutaj nie ma większego problemu.

Co do telefonów w moim zasięgu cenowym:

- LG L5 II
- Samsung Galaxy Trend
- Sony Xperia M
- LG L7 II
- Samsung Galaxy Trend Plus
- Nokia Lumia 520
- LG L9
- LG L3 II
- LG F5
- Nokia Lumia 625
- Samsung Galaxy Core Plus
- HTC Desire 500
- Sony Xperia L

To wszyskto co mieści się w moim założonym budżecie i w ogóle mnie interesuje. Są jeszcze jakieś ZTE i Alcatele, ale miałem już słuchawki obu firm i definitywnie mnie do siebie zrazili. Wielkością pasują mi bardziej telefony zbliżone do Lumi 520 czy właśnie LG L5 II niż do HTC Desire czy Lumii 625. Obmacywałem dzisiaj 625 w sklepie i wydawała mi się bardzo duża - mam małe dłonie i preferuję niezbyt duże fony.
Jurek

przez Ykk » 25 mar 2014 22:04

To może LG F5? Gabarytowo bardzo zbliżony do L5 II a specyfikacją nieporównywalnie lepszy. Większy ekran, można nim kręcić filmy 1080p, większa bateria, mocniejsze bebechy na których Android na pewno będzie fajniej śmigać. Myślę, że F5 najlepiej spełnia Twoje oczekiwania wobec smartfona.
Ykk

przez Jurek » 25 mar 2014 22:19

Hm, filmów nie będę kręcił, zdjęć nie będę robił, grać nie będę, muzyki raczej nie będę słuchał, oglądanie filmów też odpada. Generalnie te sprawy mnie nie interesują. W ogóle. Nawet przeglądanie netu będzie ograniczone do jakichś nawigacyjno-biletowych spraw. Wielkość ekranu nie interesuje mnie tak bardzo, jak wielkość całej komórki, ilość Mpx w aparacie - aparatu mogłoby nie być :D

Wolę stabilny i szybki system, niż duży ekran i dobry aparat. Gdyby nie to, że bilety w komórce i plany/rozkłady jazdy ułatwią mi życie (BARDZO), to pewnie nawet nie myślałbym o smartfonie tylko kupował klasyczny telefon.

Mówisz, że LG F5? Będę musiał znaleźć który sklep w okolicy go ma i się przejechać obmacać. Dzięki.
Jurek

przez Karl » 25 mar 2014 23:24

W takim razie chyba jednak Nokia Lumia 520 najbardziej Ci przypasuje. Ogólnie Windows Phone jest systemem, który nie przymuli i do takich potrzeb sprawdzi się idealnie. Tobie pasowałoby nawet coś z Firefox OS :)

Z tych smartfonów dobrze też wygląda L7 II bo ma sporą baterię i mimo wszystko dłużej podziała niż L5 II. Co do baterii w Lumii 520, to wytrzymuje jakieś 7 godzin przeglądania neta lub ponad 13 godzin rozmów, więc jest nieźle. Gorzej w trybie czuwania, bo tutaj trochę żre. Ogólnie możesz liczyć na dwa dni bez ładowarki.
Karl

przez Clayton » 29 mar 2014 23:43

najlepiej pojdz do jakiegos sklepu, media expert chociazby, to zobaczysz, jak wygladaja te ekrany, ile na nich widac, i jak to wyglada z internetem. tak to ciezko zgadywac, dzis bilety mozna z kazdego smartfona odczytywac, ale liczyc sie tez Twoj sposob korzystania z internetu, czy smigasz podczas surfowania, czy po prostu sobie powoli "brodzisz" po internecie - wtedy inne rzeczy sie licza. co do baterii, to cos mi sie nie wydaje, zeby w smartfonie tyle trzymala.. w kazdym razie bedziesz musial o nia chyba bardzo dbac i za kazdym razem wyladowywac i ladowac do konca
Clayton

przez Jurek » 18 kwi 2014 20:37

Dziękuję wszystkim za porady. Obmacałem co się dało z Waszych propozycji, obgadałem sprawę ze znajomymi mającymi interesujące mnie fony ew. inne LG i Nokii i koniec końców zdecydowałem się na Lumię 520. Strzał w dziesiątkę. Co prawda bateria paskudnie słaba w porównaniu z Ashą a ekran przed naklejeniem folii przypominał w dotyku plexi, ale samo działanie jest bardzo dobre.

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam :)
Jurek

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!