LG L5 II lub inny smarfon

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

LG L5 II lub inny smarfon

przez Anne » 17 kwi 2014 07:23

Witam wszystkich użytkowników. Nie będę zakładać tutaj konta, ponieważ jest to moja jednorazowa prośba o pomoc. Właśnie sprzedałam swoją perełkę, Sony Xperie X8 i związku z tym szukam smartfona, który zastąpi X8. Moim faworytem jest LG L5 II. W pewnym momencie już postawiłam na ten smartfon, ale po wyczytaniu opinii na jego temat (częściej tych złych) już sama zgłupiałam i nie wiem czy wybrać, rzeczywiście ten model. Mój brat posiada taki i mówi że jest zadowolony. Ale trzeba zauważyć że ma ten telefon zaledwie 3 tygodnie.

Może teraz przedstawie swoje wymagania:
- Smartfon będzie wykorzystywany do internetu, muzyki, różnych aplikacji.
- Od razu chce napisać że telefon nie będzie wykorzystywany do robienia zdjęć czy kręcenia filmów.
- Standardowo dzwonienie, sms.
- Ekranik tak minimum 4 cale.
- Bateria nie musi być jakaś super. Jestem przyzwyczajona do częstego ładowania. Xperie musiałam ładować codziennie. :D
- Cena to tak do 400, ewentualnie 450 zł.
- Smartfon nie będzie raczej wykorzystywany do gier.
- Co do systemu to raczej Android 4.0 w zwyższ. Kafelek z Windowsa jakoś nie polubiłam.

Ok myślę że to raczej wszystko. Liczę na ciekawe propozycję. Z góry za wszystkie dziękuję.
Anne

Re: LG L5 II lub inny smarfon

przez Pantsless » 17 kwi 2014 08:58

Witaj Anne,

w tej cenie na Twoim miejscu kupiłbym raczej LG L9. Ma większy ekran, lepsze podzespoły, dostał aktualizację do Androida 4.1 Jelly Bean i spokojnie kupisz go w cenie do 450 zeta. L5 II też spoko, ale od L9 nieco odstaje.
Zaawansowany

przez Anne » 17 kwi 2014 09:03

No nie powiem, telefonik bardzo fajny. Tylko czy spełni moje oczekiwania? Gdy korzystam z telefonu, mam włączonych kilka aplikacji na raz. Pytanie czy nie będzie się zacinał?

Ps. A jakieś inne propozycje?
Anne

przez Hans » 17 kwi 2014 13:53

Nie ma prawa się zacinać, a przynajmniej na pewno są tego mniejsze szanse, niż na L5 II. L9 ma potężniejszą specyfikację praktycznie pod każdym względem - więcej RAM-u, mocniejszy procek, bateria, fajniejszy ekran itp. Według mnie idealna propozycja dla Ciebie.

Z innych smartfonów, mogłabyś spróbować dorwać Samsunga Galaxy S II I9100. To naprawdę świetna maszyna, lepsza nawet moim zdaniem niż ten LG. Pytanie, czy uda się jakiś fajny egzemplarz w tej kwocie wyrwać.
Hans

przez Anne » 17 kwi 2014 15:12

Tak chwalicie te L9. Aż L5 jest taka zła?
Anne

przez Hans » 17 kwi 2014 15:37

No w porównaniu do L9 to nie jest najlepsza, L9 w tym miejscu miażdży ją. Porównaj sobie specyfikacje - dwa razy miej RAM-u, dwa razy gorszy procek itp.
Hans

przez Anne » 17 kwi 2014 15:42

Ok dobrze. Jest gorszy od L9, po sprawdzeniu muszę przyznać rację. A czy jest gorszy od innych podobnych smartfonów? Taki Sony Xperia E, jakiś Samsung?
Anne

przez Erekin » 17 kwi 2014 16:25

LG L5 To jest tragedia wśród smartfonów. nawet chińskie podróbki jak dla mnie są lepsze. Byłem posiadaczem tego Badziewia. A czy windows też wchodzi w gre ? szczerze mówiąc nie czytałem opisu twojego bo był za długi :D jeżeli WP tez wchodzi w gre to polecam Ci Nokie lumie 520. Cena nowej to ok 350 - 400 zł :D a naprawde warte ceny :D jedyne wady jakie w mojej występują to czasem ... ale rzadko trzeba dwukrotnie podczepiać słuchawki bo nie czyta ale to naprawde rzadko :D
Erekin

przez Anne » 17 kwi 2014 17:10

Hmm....Windows...czy ja wiem. W wymaganiach była wzmianka o tym systemie. Chociaż Nokia sama w sobie jest fajna. Kolega posiada i widzę że nie ma z nią zbytnio problemów. A coś innego niż Nokia? A co z Samsungów czy Sony Xperia E? Co powiecie?
Anne

przez Karl » 17 kwi 2014 18:39

Sony Xperia E vs LG L9 to tak, jakby porównywać mercedesa z maluchem. Ogólnie tragedia - jeszcze gorszy niż LG L5 II. 3.5" ekran 320x480 i 512MB RAM - żenada. LG Swift L9 faktycznie wypada tu najlepiej. A reflektujesz na chińśkie smartfony, np. LEnovo, Zopo itp.?
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona