Smartfon 3 dni na baterii - istnieje takie cuś? :]

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartfon 3 dni na baterii - istnieje takie cuś? :]

przez Poszukiwacz » 22 kwi 2014 11:27

Cześć,

Mój aktualny fon już dogorywa i pora na przesiadkę.
Potrzebuję smartfona o przyzwoitych (lub lepszych) parametrach z dobrym czasem pracy na baterii (min. 3 dni), systemem Android i ekranem mniejszym niż 5". Fajnie jakby znalazło się coś w cenie do 1000 zł. Z tego co wyczytałem w necie, to muszę celować w telefony z baterią 3500-4000 mAh i więcej.

Jesteście w stanie coś polecić?
Poszukiwacz

Re: Smartfon 3 dni na baterii - istnieje takie cuś? :]

przez Ykk » 22 kwi 2014 12:03

Hej,

napisz jeszcze, czy ma być nowy, czy używki też wchodzą w grę. Preferujesz jakieś firmy? Czy chinole w stylu Prestigio, Goclever itp. też się nadadzą, czy może wolisz markowe sprzęty?
Ykk

przez Poszukiwacz » 22 kwi 2014 13:02

Hej,

napisz jeszcze, czy ma być nowy, czy używki też wchodzą w grę. Preferujesz jakieś firmy? Czy chinole w stylu Prestigio, Goclever itp. też się nadadzą, czy może wolisz markowe sprzęty?

Zdecydowanie wolałbym nówkę. Co do firm to nie mam preferencji, nie jestem na bieżąco z rynkiem smartfonów - jest taki zalew, że chyba musiałbym pracować w branży, żeby ogarniać :) Jedyne co, to chciałbym, żeby serwis był przyzwoity i w PL, żeby w razie awarii w czasie trwania gwarancji mieć gdzie oddać sprzęt bez zabawy w wysyłki za granicę.
Do tej pory z moich poszukiwań całkiem sensownie wygląda Pentagram Monster P430-1. Telefonik ma całkiem dobre recenzje i opinie, no i firma z Polski, a nie z dalekiej Azji. Są jeszcze Lenovo P780 i Pentagram Monster X5, ale oba z ekranem 5", a dla mnie to już kloce.
Poszukiwacz

przez Marvi » 22 kwi 2014 18:40

Lenovo raczej nie jest u nas sprzedawany oficjalnie, więc o gwarancji można zapomnieć (no chyba, że sprzedawcy, ale to już loteria). Do 1000 zł raczej darowałbym sobie Pentagramy i inne wynalazki, bo można się z tym nieźle władować. Serwis tych firm często podpada. Te ich smartfony to tak naprawdę chinole z AliExpress, z nadrukowanym logo polskiego importera.

A co powiesz na Motorolę Moto G? Czas pracy na baterii jest naprawdę dobry, 3 dni normalnego użytkowania powinien pociągnąć. To solidne urządzenie, w sam raz do codziennych zadań: http://smartfan.pl/motorola-moto-g-ofic ... droid-4-3/
Marvi

przez Dalv101 » 06 maja 2014 08:47

Pentagram Monster P430-1 mam od 4 miesięcy. Bateria trzyma mi nawet 8 dni. Rozmowy w tym czasie jakieś 4 %. Jednocześnie sporo słucham muzyki, w pracy itd. Gdy moje dziecko gra godzinę w poczekalni to i tak dochodzi do 5-6 dni. Jak na smartfon chyba nieźle. Co prawda nie mam porównania bo to mój pierwszy taki fonik. Słyszałem jednak, że szybko się niszczą przy upadku. Ale nie wiem czy to nie dotyczy wszystkich :D Znajomy serwisant mówił mi, że ekran ponoć jest od LG. W pełnym słońcu nie oglądam youtube. Do dzwonienia wystarczy. A darmowy internet czasem się przydaje.
Dalv101

przez dual » 09 maja 2014 00:32

polecam poczytać o Lenovo P780, albo o tych THL, blisko 2 miesiące na czuwaniu bez ładowania
https://www.facebook.com/permalink.php? ... tif_t=like
dual

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!