Który smartfon wybrać: lg g2 mini czy lg l9 II

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Który smartfon wybrać: lg g2 mini czy lg l9 II

przez klaudia112233 » 11 maja 2014 22:56

Od razu mówię, że nie będę na nim grać w jakieś niewiadomo jak wymagające gry. Zależy mi na dobrej jakości obrazu, zdjęć nim robionych oraz dźwięku z kupionych (nie tych , które będą załączone do telefonu) słuchawek.
klaudia112233

Re: Który smartfon wybrać: lg g2 mini czy lg l9 II

przez Hans » 12 maja 2014 07:28

Jeśli zależy Ci na zdjęciach, to chyba lepszym wyborem będzie LG G2 mini. G2 mini ma doskonałą 8 MP kamerę, podczas gdy L9 II ma co prawda taką samą kamerkę (też 8 MP), ale robi gorsze zdjęcia, bardziej zaszumione, a niektórzy narzekają, że są często bez ostrości.

LG L9 II ma za to nieco lepszy ekran o większej rozdzielczości, jednak nie powinnaś tego zbytnio dostrzec, bo G2 mini też ma niezły ekran. W kwestii G2 mini mogę też ręczyć, jeśli chodzi o jakość dźwięku ze słuchawek, bo jest doskonały. W L9 II szczerze mówiąc nie wiem, jak ta sprawa wygląda. G2 mini ma też nieco większą baterię no i nowszy system. Podsumowując - ja bym na Twoim miejscu wybrał G2 mini.
Hans

przez Martin » 14 maja 2014 21:38

Hans proszę nie rozśmieszaj mnie kolejny raz.
L9 II ma identyczny aparat jak G2 Mini gdyż oba mają aparat z Nexusa 4 ! Po aktualizacji L9 II do 4.4.2 oba mają nawet ten sam wygląd aplikacji aparatu i te same funkcje.

Natomiast ekran troche lepszy w L9 II ? Haha
Trochę ?
234 ppi vs 312 ppi to jest trochę ?

Dobre sobie.
Martin

przez Martin » 14 maja 2014 21:44

Jeszcze kłamiesz w kwestii nowszego systemu, bo oba chodzą na 4.4.2.
Bateria większa ? Tak większa ale wydajność taka sama jak w L9 II gdyż 4 rdzeniowy Cortex A7 zużywa dużo więcej prądu niż dwurdzeniowy krait.
Martin

przez Hans » 15 maja 2014 07:30

Martin błagam - chyba nie będziesz teraz twierdzić, że na jakość zdjęć ma wpływ jedynie sensor. Poczytaj sobie o czymś takim jak algorytmy programowe, które przerabiają zdjęcie po zrobieniu, odszumiają itp. Dowód? Masz porównanie aparatu Nexus 4 i G2 mini, robi takie same zdjęcia? Nie sądzę: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... hone3=5831

Co do ppi, to jak siedzisz z lupą przed ekranem, to na pewno zauważysz wielką różnicę.

Co do baterii to przestań bredzić, bo w L9 II masz większą rozdzielczość ekranu, która również zjada więcej baterii.

W kwestii systemu masz rację, bo L9 II dostał aktualizację pod koniec kwietnia.

Następnym razem swoje sądy popieraj dowodami, bo paplanie jak w poprzednim wątku - że "benchmarki można o kant rozbić" jest bez wartości.
Hans

przez Martin » 15 maja 2014 15:50

Nie twierdzę, mówię jedynie że L9 II robi takie same zdjęcia jak G2 Mini.

Z Lupą - hahahahaha.
Rozdzielczość HD to raczej nie potrzeba lupy aby zobaczyć różnicę, no chyba że jesteś niedowidzący albo próbujesz kogoś oszukać.

Pewnie L9 ma lepszy ekran więc więcej zżera, ale nadrabia mniejszym zużyciem prądu przez podzespoły.
No i co ?
Pisałem że Baterie są porównywalne i tyle.

Zobacz sobie wynik 8 rdzeniowego Samsunga w tych swoich Benchmarkach to może sam przestaniesz bredzić.
Albo poczytaj o tym że niektórzy producenci zawyżając wyniki swoich urządzeń w takich testach to może zmądrzejesz.

Przestań po prostu pisać bzdury, usiądź przed swoim 27 calowym kineskopowym telewizorze i dalej pisz że między nim a 42 calowym LCD jest różnica tylko z lupą.

Pozdrawiam.
Martin

przez LolMontage » 15 maja 2014 16:41

Wedlug Mnie Hans ma wiecej racji, ale roznica ppi robi roznice ale to dla mnie normalnie tego nawet niezauwazamy.
LolMontage

przez Hans » 15 maja 2014 16:44

Twoje myślenie jest nielogiczne, skoro w L9 II ekran zużywa więcej energii a CPU mniej, a w G2 mini jest odwrotnie - to można przypuszczać, że zużycie w tych dwóch smartfonach jest podobne. Skoro tak, to większa bateria w G2 mini jest zaletą.

A wiesz w ogóle na czym polega te "oszukiwanie" w benchmarkach? Jedynie na tym, że procki po wykryciu benchmarka uruchamiają maksymalne taktowanie procka. Pamiętaj też, że porównujemy dwa modele LG, więc "oszukiwanie" nie wchodzi tu w grę, a mimo wszystko benchmarki pokazują wyższość G2 mini nad L9 II. A Ty znowu rzucasz słowa na wiatr, albo jak to piszesz - chcesz może kogoś oszukać?

Co ma w ogóle 8-rdzeniowy Samsung do tego wszystkiego?! A odnośnie ekranu to nadal podtrzymuję zdanie, że przeciętny użytkownik nie zobaczy różnicy między tym w L9 II i G2 mini.
Hans

przez Martin » 15 maja 2014 23:02

Zużycia jest podobne - okej, no i ? Żeby ocenić baterię należy zrobić jej dokładny test i zobaczyć w jakim tempie się rozładowuje.
L7 II ma dużo słabsze podzespoły od tej dwójki, a bateria większą i od L9 i od G2 Mini (2470) a bateria trzyma tragicznie.

Po drugie wspomniałem tutaj o Ośmiordzeniowcu gdyż wiedziałem że zaraz wygłupisz się i wspomnisz o tym że Benchmarki wykorzystują całą moc procesora.

Otóż tak tylko chodzi o to że TYLKO Bechmarki moga to zrobić ;)
I tak wielki wspaniały 8 rdzeniowiec Samsunga, pogromca Benchmarków został wycofany z rynku, dlatego że nie dało się posługiwać w normalny sposób (liczne lagi i błędy systemu).

Widzę że dalej się ciebie trzyma żart że nie widać różnicy między 234 ppi, a 312...
To jest komedia naprawdę...
Nie wiem czy ty miałeś kiedykolwiek w rękach ekran 300+ ppi bo skoro nadal upierasz się przy tym że między nimi nie ma prawie żadnej różnicy, to myśle że raczej nie.

Wystarczy postawić telefony obok siebie i dać przeciętnemu Januszowi, aby poglądał zdjęcia na obu urządzeniach i będziesz miał odpowiedź czy nie widać różnicy.

Tak z czystej ciekawości zapytam jeszczcze twoim zdaniem 4xHD jest lepszy od G2 Mini ?
Martin

przez Vini » 16 maja 2014 08:00

Robicie za duży off-top, temat uważam za zamknięty :)
Ekspert

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!