Do 500 zł (tania nówka czy firmowa używka)?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Do 500 zł (tania nówka czy firmowa używka)?

przez KubaMax » 01 cze 2014 20:53

Mam pewien dylemat. Otóż przeszukałem masę GB internetu i oprócz tego, że poznałem nieco właściwości tzw. smartfonów to można powiedzieć mam jeszcze większy problem.

Moja podstawowa rozterka to: mam wybrać jeden z tańszych modeli typu MyPhone, Kruger&Matz, Prestigio (ale za to nowy i z gwarancją) czy skusić się na coś z wyższej półki np. troszkę starszy model samsunga, ale za to używany więc niepewny. Gdy już zdecyduję sie na jeden lub drugi wariant to teraz kolejny problem - jaki model?... jest tego od groma i czytając dziesiatki komentarzy natrafiłem na cudowne opinie wychwalające sprzęt, ale także krytykę w stylu "nigdy nie kupuj tego szajsu". Tak więc proszę was o subiektywne opinie, ale oczywiście odniesienie do znajomych którzy dany model posiadają również mile widziane.

Moje wymaganie nie są zbyt wygórowane:
-cena: jak już wcześniej pisałem maxymalnie 500 zł (nie, nie zapłacę ani złotówki więcej).
-system: raczej tylko android
-płynność działania: chciałbym aby telefon działał jak najpłynniej, oczywiście ścięcia 2 razy dziennie po których trzeba wyjąć baterię nie będą dla mnie wielką komplikacją i przyjmę je na luzie, ale żeby nie zdarzało się to co godzinę, a dodyk nie działał jak stara książka w której trzeba ostro sie namęczyć zeby przerzucić stronę, telefon ma być w miarę płynny chociaż wiem że za tą cenę nie mogę się spodziewać nie wiadomo czego
-wifi: jako że dużo korzystam z internetu fajnie gdyby ten element był dość dobry
-bateria: chciałbym, aby przy dość intensywnym użytkowaniu starczała od rana do wieczora
-wygląd: prosty, nowoczesny design z małą ilością przycisków z wyswietlaczem ~4 cale
-ram&procesor: jak najlepszy - wiem że są różne rodzaje procesorów dlatego sam nie podejmuję się ich porównania, chcę poprostu żeby można sobie smartfona spokojnie użytkować, z nudów popykać w gierkę gdzie będzie można się odstresować a nie rzucać telefonem gdy będzie się ciął :P

Kupuję smartfona bo mój wieloletni przyjaciel SE w890i zaczyna odmawiać posłuszeństwa i niestety trzeba kupić coś innego :/ Proszę o pomoc.
Nowy

Re: Do 500 zł (tania nówka czy firmowa używka)?

przez Pantsless » 02 cze 2014 08:04

Bardzo obszerny post napisałeś, to świetnie, bo wiadomo o co Ci chodzi i czego wymagasz :) W kwestii kupna używanego, markowego smartfona albo nowego chińczyka, szkoły są różne. Jedni tak jak piszesz, będą wychwalać chinole, że tanie i dobre a inni z kolei będą odradzać i zalecać kupno używanego, ale markowego smartfona.

Ja miałem w łapkach naprawdę od groma smartfonów w stylu Prestigio, myPhone, Manta itp. i powiem Ci, że tak 2 na 10 z nich było godne uwagi.

Co do markowych, tutaj jest już dużo lepiej, bo więcej z nich jest nadających się do użytku. Fajnie wypadają też marki nieco mniej znane, np. Lenovo. Problem w tym, że jak kupisz smartfon Lenovo, to nie dostaniesz gwarancji, bo ten producent nie sprzedaje u nas oficjalnie swoich smartfonów.

Co ja radzę? Osobiście wolałbym chyba kupić w dobrym stanie używkę, najlepiej jeszcze z gwarancją. Ja bym wybrał chyba Samsunga Galaxy S II, który według mnie w cenie, po której obecnie chodzi jest naprawdę fajną propozycją. Większość chinoli mu nie dorasta do pięt.
Zaawansowany

przez KubaMax » 02 cze 2014 14:56

Kiedys moim faworytem był Kruger&Matz Move, ale teraz obczaiłem coś innego - Motorola Moto G, z parametrów, wyglądu i opini fajny sprzęt, tylko że Motorola nie kojarzy mi się jako producent smartfonów, raczej ze starym telefonem z klapką czy anteną w dodatku nie za dobrej jakości, co sądzisz o tym telefonie?
Nowy

przez Pantsless » 02 cze 2014 17:37

Motorola Moto G jest świetna, akurat mam znajomego co ma ten telefon. Smartfon prosty, bez zbędnych fajerwerków, płynnie działający i z dobrą baterią. Ekran też ma fajny. Kumel narzeka jedynie trochę na aparat, że w kiepskim świetle jest średni - ale czego wymagać od smartfona za taką kasę. Motorola kiedyś faktycznie była średnia, ale po przejęciu przez Google - to już inna firma. Jedyna wada Moto G to brak slotu na microSD.
Zaawansowany

przez KubaMax » 02 cze 2014 18:10

Tylko, że google już sprzedało motorole lenovo.

O aparat mi nie chodzi więc tym się martwię, nie przechowuję też dużo zdjeć czy filmów więc na oko 8 gb powinno starczyć, system trochę zabiera więc zostanie z 5 gb tylko nie wiem ile zajmują aplikacje i gry na androida i nie wiem ile tego sie zmieści.
Nowy

przez Pantsless » 02 cze 2014 21:39

No niby sprzedało, ale standard pozostał. Motka teraz obiecuje świeże aktualizacje dla swoich smartfonów, a póki co dotrzymuje słowa. Co do wielkości appek, to jedna gra potrafi zajmować nawet 2 GB. Z aplikacjami jest inaczej, bo te zajmują zazwyczaj dużo mniej, przeciętnie jakieś 10-20 MB.
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!