Smartfon za max 700zl

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartfon za max 700zl

przez Kubek » 08 cze 2014 18:41

Witam :)
Kupuje swojego pierwszego smartfona, ale nie posiadam wystarczajacej wiedzy, aby podjac ostateczna decyzje. Na poczatku powiem, ze jestem zielony w tej kwestii nie we wszystkim obeznany. Prosze o wyrozumialosc :p
Przejde do konkretow :) Chce:
-dobry aparat (8mpx) jednakze zdaje mi sie, ze czasem zdarza sie tak, iz telefon, ktory ma mniej mpx robi lepsze zdjecia od takiego z wieksza iloscia mpx.
-przedni aparat
-sadze, ze androida
-grac nie bede duzo, lecz nie chcialbym, zeby sie scinal, gdy bede robil sporo rzeczy jednoczesnie, a taka sytuacja moze sie zdarzyc
-przekatna, hmm.. okolo 4.5 cala
-z internetu mam zamiar korzystac czesto

Nie chce wymieniac modeli, ktore biore pod uwage, abyscie sie nie zasugerowali :p Chce zeby propozycje wyplynely bezposrednio od Was :)
Slyszalem, ze kupujac Sonego, placi sie tez sporo za sama marke.
Slyszalem, ze Samsunga nie ma co kupowac jesli kosztuje ponizej 900 badz 800 stow. Ze niby dopiero tym obecnie najlepszym mozna zaufac, a slabsze scinaja sie, a ich uzytkownicy narzekaja.
Alcatel zaden raczej mnie nie interesuje.
LG ma interesujaca oferte i jeszcze nie slyszalem nic zlego na temat tej firmy.
Blackberry - nie wiem czy zmieszcze sie w przedziale cenowym, ale wpadla mi w oko Z10. Jednakze ta firma nie ma androida, co za tym idzie? Nie mam zamiaru palnac jakiejs glupoty, wiec wy mi powiedzcie, czy wiaza sie z tym jakies ograniczenia, badz czy w BB nie beddzie brakowalo czegos co mogloby byc w androidzie.
Kolejna kwestia to gdzie kupic smartfona. Na allegro? Wolalbym wziac go wczesniej do reki. W media markcie/ saturnie? Raczej nie... Jest jeszcze mozliwosc, aby kupic w komisie, w ktorym sa same telefony.
Prosze o rade i licze na Wasza pomyslowosc :)
Kubek

Re: Smartfon za max 700zl

przez Pyrto » 08 cze 2014 21:06

Witaj,

powiedz jeszcze, czy smartfon ma być tylko nowy, czy używki też rozpatrujesz? Kwestia miejsca zakupu jest mega istotna, bo na Alledrogo jednak można kupić czasami w dobrej cenie sprzęt (sprzedaje tam sporo ludu, co biorą smartfona od operatora i sprzedają). Ja mimo wszystko bym Allegro proponował, oczywiście wcześniej możesz pomacać danego smartfona w jakimś sklepie.
Zaawansowany

przez telchina » 09 cze 2014 12:33

stawiam na asusa Zenfone z prockiem intel atom 2.0GHz lub na iocean X7s
telchina

przez Kubek » 09 cze 2014 18:26

Sadze, ze raczej interesowalby mnie nowy telefon. Jakby nie patrzec jest roznica miedzy uzywka, a nowym. Kupujac nowy, zaczynam tak jakby od zera, a kiedy kupuje uzywke, nie wiem czy nie bylo z nim uprzednio jakichs problemow, badz usterek, o ktorych sprzedajacy dla wlasnego interesu nie wspomina.

Iocean X7s jest bardzo dobrze wyposazony, 8rdzeniowy procesor 13mpx, 2GB RAMu.. co za tym idzie jest rowniez drogi, kosztuje okolo 1300/1400 zl, a to grubo poza moj przedzial.

Ten Asus... ZenFone 4 jest troche za slaby jak na moje wymagania, a z kolei ZenFone5- bardzo fajny telefon kosztuje ~950 zl. Nie chce wydac tyle pieniedzy na telefon. Wiem, ze moge znalezc cos tanszego, co rownoczesnie bedzie trzymalo poziom. Za dobry telefon to minimum chyba 6 stow. Tak wydaje sie mnie, laikowi. Nie chce tez Bog wie czego, jednoczesnie nie chce szmelcu. Potrzebue telefonu, z ktorym nie bedze problemu i dlugo mi posluzy.
Zakladajac ze moglbym dac ten tysiac na Asusa ZenFone5 czy nie byloby pozniej problemu z ewentualnym serwisowaniem? W koncu przychodzi z Chin i nie wiadomo jaka droga.. Jakos nie mam pewnosci co do takich marek, ktore dopiero wchodza na rynek.
Kubek

przez Ykk » 09 cze 2014 18:53

Jak smartfon przychodzi z Chin to zapomnij o gwarancji producenta, pozostaje jedynie gwarancja od sprzedawcy, a tu nie ma co ukrywać - trzeba się czasami o nią prosić, o ile się w ogóle doprosi.

Co do Samsungów, to raczej nieprawda. Samsunga Galaxy S III można znaleźć w tej cenie, a to naprawdę świetny sprzęt. Trzeba tylko uważać, żeby nie kupić podróby.

Za taką kasę kupisz też HTC Desire 500, który jest solidnym smartfonem, z dobrym aparatem i fajnym ekranem. Według mnie ładnie też wygląda, no ale do S III mu daleko.

Z innej beczki masz jeszcze Sony Xperia T i Xperia SP - świetne kamery, ale trzeba uważać na podróby.
Ykk

przez czama » 10 cze 2014 09:06

Kubek, nie wiem z kad te ceny masz, ale np nowego Zenfone5 kupisz za 650zł- ( z 2GB RAM) lub 550z 1GB ramu., bcena z przsyłka.
Kupisz go bezpiecznie na aliexpress lub innych sklepach, opis jak kupić jest na pewnym forum o chińskich telefonach
czama

przez Kubek » 10 cze 2014 15:01

Czama:
Ceny bralem stad: http://www.gsmmaniak.pl/296664/smartfon ... w-europie/
A jak odniesiesz sie do serwisowania tego Asus'a i faktu, ze dopiero wchodza na rynek i nie sa pewnym, sprawdzonym producentem w dziedzinie smartfonow? Mam pelen szacunek do Asus'a, ale jesli chodzi o smartfony nie mialem nawet okazji by go nabrac. Nie wychodze rowniez z zalozenia, ze jest to zly telefon.
Kubek

przez Karl » 11 cze 2014 07:21

Podstawowy problem jest taki, że jak zamawiasz coś z Chin to możesz zapomnieć o gwarancji...
Karl

przez arek » 11 cze 2014 10:50

a miałeś kiedyś problem z gwarancja telefonu kupionego w chinach, czy tylko ci sie tak wydaje?
Jedyny problem to miesiąc bez telefonu, podobnie długo się czeka na serwis w Polsce.
pomijam fakt ze ostatnio polskie serwisy uznają większość telefonów jako zalane, bez prawa serwisu.
arek

przez Karl » 11 cze 2014 11:30

To jeszcze powiedz, że sprzedawca z Chin pokrył koszt wysyłki sprzętu w obydwie strony.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona