pomoc w wyborze smartfona

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

pomoc w wyborze smartfona

przez konrad » 15 cze 2014 18:59

Witam
po pierwsze to mój pierwszy post na forum wiec bądźcie wyrozumiali;)
Więc tak aktualnie posiadam Samsunga Galaxy mini2 i co tu dużo mówić TRAGEDIA telefon potrafi się wyłączyć w momencie w którym jest najbardziej potrzebny jego rekord to aż 6 razy w ciągu dnia bez powodu!

Nie znam się na smart-telefonach zbyt dobrze i potrzebuje waszej pomocy.
Mam do wydania maksymalnie 700zł a potrzebuje telefonu który będzie pracował płynnie miał dobry aparat i posłuży mi około 3 lat (chcę coś kupić raz a dobrze) :). Nie mam zbyt wielkich wymagań odnośnie ''wnętrzności'' telefonu ani jego wyglądu.

Zastanawiam się nad kupnem jednego z tych modeli:
- lenovo A820t
- lenovo A820
- lenovo A830
- lenovo A850
(wypisałem tyle modeli marki lenovo bo różnica między nimi jest dla mnie niewielka)
- Nexus 4
- LG L9
- Xperia Z
- może jakiś go-clever, prestigio itp (o ile są warte uwagi)

Co sądzicie o tych modelach? Który wybrać? A może jest jeszcze coś ciekawego godnego uwagi o czym nie wiem.
Proszę o pomoc Dzięki :D
konrad

Re: pomoc w wyborze smartfona

przez Pyrtolotolo » 15 cze 2014 22:29

Witaj

my tu jesteśmy zawsze wyrozumiali :) A co do wyboru, to rozumiem, że gwarancja jest Ci obojętna? Bo te wszystkie Lenovo nie są oficjalnie u nas sprzedawane, więc gwary producenta też nie mają. Masz jedynie gwarę sprzedawcy z Alledrogo, a to w sumie tak, jakbyś jej wcale nie miał
Zaawansowany

przez SmartFan » 16 cze 2014 10:04

Osobiście Lenovo bym sobie darował ze względu, o którym pisał Pyrtolotolo. Podrabianych chińczyków w stylu Prestigio, Overmax itp. bym unikał mimo wszystko - kiepskie wsparcie, często awaryjność, słabe dopracowanie softu itp. Na papierze wygląda to fajnie, ale po jakimś czasie wychodzi bokiem. Kumpel jakiś czas temu kupił jakiegoś Overmaxa za 400 zł, to mu po jakimś czasie padł moduł kamery, potem coś jeszcze - więcej to w serwisie leżało niż u niego w kieszeni.

Z tego co podałeś fajnie wypada LG Nexus 4 - zawsze najnowszy Android (a przynajmniej jeszcze pewnie do końca roku), świetna wydajność, względna kamera, dobry ekran.
Zaawansowany

przez mareczek » 16 cze 2014 11:16

kupowanie chińskiego telefonu przez posrednika z allegro to nieporozumienie, sam kupisz taniej bezposredni w chinach i przynajmniej będzieszwiedział komu odesłać na gwarancje jak by co. poradniki jak kupic sa na forach o chińskich telefonach.

Z tanich Lenovo polece ci Lenovo s650, S660 i A850+
A820 to stary telefon.

Polskie brandy chińskich no name sobie daruj, tak jak poprzednicy pisza to słabej jakości tanie wyroby sprzedawane drogo w PL, jedyna zaleta to 2 lata gwarancji na miejscu
mareczek

przez konrad » 16 cze 2014 15:53

zaciekawił mnie Lenovo s660 wydaje się być całkiem niezły i cena też spoko :)
co myślicie o tym ? czy to też jest chińczyk wysyłany do mnie przez kogoś?
http://allegro.pl/lenovo-s660-4-7-ips-q ... 42617.html
a nie lepiej kupić na e-bayu ?
konrad

przez SmartFan » 16 cze 2014 21:23

Na Aliexpress raczej :) A co do tej aukcji, to koleś najwyraźniej zamawia kurierem od Chinola i ten wysyła fon do Ciebie. Tak na logikę - krajowa przesyłka kurierem DHL nie idzie przecież 7 dni. Jest ryzyko, że zgarną Ci go na cło i będziesz musiał zapłacić VAT, czyli 23%.
Zaawansowany

przez czama » 18 cze 2014 00:28

na aliexpress kosztują niecałe 450 zł z przesyłką do polski, do dobra propozycja. fajny jest też Asus zenfone 5.
a z wyglądu swietny jest Lenovo S650, kobietą się podobaja strasznie
czama

przez konrad » 23 cze 2014 21:03

nie potrzebuje ładnego telefonu tylko dobrego i funkcjonalnego :) nie znam aliexpress jest to w 100% bezpieczne?
konrad

przez Marvi » 24 cze 2014 08:45

Po prostu wybierz Lenovo z możliwie najlepszymi parametrami i z ekranem o przekątnej, która Ci pasuje. Lenovo są do siebie bardzo podobne, a wybór to w zasadzie tylko kwestia parametrów.
Marvi

przez konrad » 24 cze 2014 14:18

nie znam się dobrze na parametrach a wybór telefonu bo miał w parametrach większe cyferki niż inne telefony nie jest chyba dobrą opcją
konrad

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona