Sony Xperia SP - czy to dobry smartfon?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Sony Xperia SP - czy to dobry smartfon?

przez Barber » 16 cze 2014 08:44

Witam :)
Zamierzam kupic swojego pierwszego smartfona i jak narazie wybor padl na Xperie SP, jednakze nie jestem do niej do konca przekonany.
Nie bede gral w jakies bardzo wymagajace gry, zalezy mi na dosc dobrym aparacie, plynnym przgladaniu internetu i ogolnym poprawnym, cieszacym tempem dzialania telefonu.
Czy sadzicie, ze SP to dobry wybor jak na poczatek? Jest tez dosc droga (za nie cale 800zl moge ja miec), a od samego poczatku nie chcialem wydac duzo na telefon.
Barber

Re: Sony Xperia SP - czy to dobry smartfon?

przez SmartFan » 16 cze 2014 10:17

Witaj,

Xperia SP to ogólnie niezły sprzęcik, ale należy mieć na uwadze, że ekran jest w nim średni (słabe kąty widzenia, przez co przy odchylaniu trochę traci kontrast), jest dość duży i ciężki, nie da się w nim wymienić baterii. Kamera szału tu nie robi, ot przeciętniak. Tu możesz zobaczyć kilka przykładowych fot robionych tym smartfonem: http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sp-review-924p8.php

A myślałeś nad innymi smartfonami? Strzelam teraz: LG G2 mini, LG L9 II, LG L90...
Zaawansowany

przez Barber » 16 cze 2014 14:36

Myslalem rowniez wlasnie nad nimi :) Z wyjatkiem G2, gdyz jest nieco za drogi.
Mam okazje kupic L90 ze wszystkimi akcesoriami i gwarancja w dosc przystepnej cenie - okolo 700 z. Dla mnie, osobiscie moglby byc ten telefon troche mniejszy. Ekran ma prawdopodobnie lepszy od SP, ale nie wiem jak wyglada to z aparatem, a to na nim mi wlasnie w duzej mierze zalezy.
Czym w sumie rozni sie L9 II od L90? L90 jest nowsza, lecz czy to rownoczesnie oznacza, ze lepsza? Moja kuzynka ma L9 II okolo roku i bardzo ja sobie zachwala.
Telefon, ktorego szukam nie bedzie sluzyl mi do grania w bardzo wymagajace gry, wiec nie musi byc z jakiejs wysokiej polki. Jednoczesnie nie chce czegos przecietnego, wobec czego, bede miec watpliwosci.
Barber

przez SmartFan » 16 cze 2014 21:20

L9 II ma na pewno lepszy ekran, który ma rozdzielczość HD. Z drugiej strony L90 ma Gorilla Glass 2, a to przecież też ogromna zaleta. L90 ma też większą baterię. Pod względem wydajności można powiedzieć, że jest bardzo podobnie.

A może Sony Xperia T? Aparat ma przedni.
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!