Telefon ~550 zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Telefon ~550 zł

przez Gustaw » 29 cze 2014 17:16

Witam, poszukuję smartfona dla mojego taty.

1. Ile masz pieniędzy do przeznaczenia na telefon?
- ok. 550 zł
2. Telefon musi pochodzić od znanej firmy?
- Nie.
3. Do czego telefon ma być wykorzystywany?
- Do rozmawiania i smsowania, a także do robienia zdjęć i krótkich filmików, żeby pokazać rodzinie czy znajomym, raz na ruski rok może przez niego będzie odtwarzana muzyka, oglądany film bądź używany internet.
4. Jaki system operacyjny preferujesz?
- Obojętnie
5. Będziesz modyfikować oprogramowanie?
- Jeżeli zajdzie taka potrzeba to mogę.
7. Używany wchodzi w grę, czy może tylko nowe egzemplarze
- Obojętnie.
8. Dodatkowe uwagi lub informacje
- Priorytetem jest tu wytrzymała bateria. Jako drugie dość przyzwoity aparat, mój tato lubi robić zdjęcia wszystkiemu, a potem wszystkim je pokazywać :D

Obecnie znalazłem takie modele, które raczej pasują do tych wymagań: Nokia Lumia 720 i lg l90.

I jeszcze kilka pytań z mojej strony:
1. Jak wygląda lg l90 vs LG L9 II?
2. Czy lg l90 ma dobry aparat?
3. Czy warto dopłacać do lg l90, bo słyszałem, że bateria robi tam dość duże wrażenie.
Gustaw

Re: Telefon ~550 zł

przez Karl » 29 cze 2014 21:12

Witaj!

W kwestii L90 vs L9 II, to tutaj jest dziwna sytuacja, gdyż L9 II, chociaż jest starszy niż L90, to ma lepszy ekran o większej rozdzielczości. Czy różnica jest zauważalna? Myślę, że dla większości użytkowników nie.

Co do aparatu, to niestety po tych LG szału się nie spodziewaj. Robią poprawne zdjęcia, co najwyżej. Tutaj możesz zobaczyć kilka: http://www.91mobiles.com/blog/lg-l90-dual-review.html Jakie foty robi L9 II, możesz zobaczyć tu: http://www.notebookcheck.net/Review-LG- ... 175.0.html

Czy warto dopłacać do L90? Ja bym nie dopłacał, fakt, baterię ma potężniejszą trochę, ale za to gorszy ekran. Wydajnościowo jest tu bardzo podobnie.

Lumia 720 na pewno zrobi lepsze zdjęcia niż L90, ale na pewno ma mniejszą baterię, która wytrzyma nieco krócej. Lumia 720 przy normalnym używaniu powinna wytrzymać bez ładowania jakieś 2 dni.
Karl

przez Gustaw » 30 cze 2014 09:51

Dobra odpuśćmy sobie ten lg, zmieniam trochę pytanie, więc: czy w okolicach 550 zł można coś kupić lepszego względem baterii i aparatu niż lumia 720?
Gustaw

przez Karl » 30 cze 2014 14:07

A może Sony Xperia SP? Wielka bateria, aparat przyzwoity bardzo, więc mogę polecić. Jedyne co to ekran nie jest najwyższych lotów, ale zły też nie jest. W Twoim budżecie można upolować używkę.

Poleciłbym też Xperię T, ale tutaj bateria jest naprawdę słaba.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!