Pomoc w wyborze

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Pomoc w wyborze

przez frankozola » 07 lip 2014 08:43

Witam, Wszystkich użytkowników
Polecono mi Wasze forum, dlatego też założyłem konto i zwracam się do Was z prośbą przy pomocy wyboru telefonu.

Potrzebuję pomocy w wyborze smartfona - obecnie posiadam Xperie Tipo :lol:

Mój telefon musi mieć:
*Androida,
*dobry aparat (baaardzo mile widziane nagrywanie fullHD)
*dobry ekran, coś okolo 4,7", 16mln kolorów,
*płynność działania (bardzo bym nie chciał, żeby się zawieszał, czy ciął przy normalnym przeglądaniu pulpitów, czy stron www, albo pisaniu maili)
* slot na kartę microSD
*moduł GPS, WiFi
* dobra bateria - żeby chociaż nie trzeba było codziennie ładować (nie mam na myśli, żeby telefon wytrzymywał 2 dni przy ciągłym oglądaniu filmów czy graniu w gry - ale żeby przy rzadkim dzwonieniu, przesłuchaniu kilku mp3 wytrzymał chociaż te dwie doby)

Równie ważna jest dla mnie funkcjonalność telefonu w podróży tzn - dobrze oglądało się Filmy - nawet te w wysokiej rozdzielczości. Płynnie działający YT i gierki - nie ukrywam, że lubie zabić czas grając w jakieś pierdołki - dlatego też jest to dla mnie istotna funkcja.
Marka raczej nie ma znaczenia - byle by miała dobre dojście do serwisu i dobrą gwarancje

Kwota jaką mogę przeznaczyć to max 700zł - im taniej tym lepiej!

Troszkę przeglądałem to forum i mniej więcej zastanawiam się nad tymi modelami :
LG L9 II - bardzo polecany na Forum, - przyznaje ciekawy telefon
LG Swift G
Motorola MotoG - podobno fenomen, nie miałem go w rękach - ale ze zdjęć, filmów na YT wygląda zgrabnie
HTC ONE X lub ONE S - dobrze leży w dłoni, ładny design, dobry aparat
Xiaomi Hongmi S1 - bardzo mi przypadł do gustu - niestety ryzyko kupna podróby jest duża, no i problematyczna i krótka gwarancja. Wielki plus to dualSim i współpraca z AERO2

Tak jak napisałem wyżej, kwota do 700 zł - im taniej tym lepiej.
Z góry dziękuję za pomoc, baardzo zależy mi na dobrym wyborze - zwłaszcza na tym, żeby działał po roku, po dwóch latach jak należy (ja dbam o sprzęt elektroniczny - więc mam na myśli dobre wykonanie przez Producenta)
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Użytkownik

Re: Pomoc w wyborze

przez Ykk » 07 lip 2014 09:17

Witaj,

ja mimo wszystko unikałbym staroci w postaci One X lub One S - ze wsparciem dla tych modeli może być kłopot, więc trzymanie takiego smartfona w perspektywie dwóch lat może się nie udać. To samo Swift G - niby ma dostać KitKat, ale to też już leciwy sprzęt.

Xiaomi nie ma gwarancji u nas, więc też bym odpuścił. Z tego co podałeś zastanowiłbym się mocno nad LG L9 II, bo to naprawdę świetny smartfon, który doskonale sprawdzi się w zadaniach, o których piszesz. Jedyny jego mankament to brak Gorilla Glass, więc będziesz musiał dokupić do niego jakąś ochronną folię.

Motorola Moto G jest świetna, jeśli chodzi o wsparcie (zawsze nowe Androidy), ekran no i baterię. Aparat ma fajnym, ale szału nie ma. No i brak slotu na microSD też może doskwierać, szczególnie jak kupisz wersję z 8 GB.

Popatrzeć jeszcze możesz na LG G2 mini, LG L90.
Ykk

przez frankozola » 07 lip 2014 12:50

Witam, dziękuję za odpowiedź.

Jak motorola to interesowała mnie wersja 16GB, a propos LG L9 konieczność zakupu folii czy futerału to nie jest dla mnie problem. A w zestawieniu obu modeli wydajnościowo który jest lepszy? i porównując jakość wyświetlanych elementów? I nagrywane filmy + aparat?

Właśnie to mnie obawiało w proponowanych przeze mnie htc, a co polecicie jakieś nowości? Zastanawia mnie jeszce L90 (jednak cena ;/)
Użytkownik

przez Karl » 07 lip 2014 13:25

L90 w porównaniu do L9 II wcale nie jest lepszy, więc według mnie nie warto przepłacać. Zdjęcia robione L9 II są przyzwoite, chociaż nie spodziewaj się jakiegoś szału. Tutaj możesz zobaczyć kilka przykładowych fotek i film: http://www.phonearena.com/reviews/LG-Op ... 525/page/3

W kwestii wydajności między Moto G a L9 II, jest mniej więcej po równo. Pamiętaj jednak, że LG ma większy ekran i lepszy aparat. W Moto G kusi jedynie dostępność najnowszego oprogramowania, bo z tego co wiem, ten smartfon będzie jeszcze bardzo długo wspierany przez Motorolę.

HTC jest raczej za drogie, a te modele z niższej i średniej półki mimo wszystko są słabiutko wspierane. Odpuść sobie HTC.
Karl

przez frankozola » 07 lip 2014 14:50

Dzięki

Zastanawiam sie cały czas czy nie LG - przemawia za nim karta pamięci i ten aparat no i cena
Jednak rozsądek i wsparcie Moto G przez Google, mówi mi że ten tel byłby lepszym wyborem. Sam nie wiem ... ;/

A czy ktoś z Was posiada Moto G lub LG L9? jak wygląda praca na baterii?
Wyczytałem że MotoG pomimo baterii o mniejszej pojemności dłużej pracuje od LG
Co sądzicie o jakichś Xperiach?
Użytkownik

przez Hans » 07 lip 2014 19:28

Mój kolega ma Moto G i faktycznie bateria tam jest nie do zdarcia. Dodatkowo zawsze nowy soft, głośne dzwonki, dobry ekran, aparat taki sobie, ale w jasnym świetle dobre robi foty. Co do LG L9 II to wątpię, aby w przyszłości ten smartfon dostał jeszcze jakieś aktualizacje, podejrzewam, że na KitKat jego żywot się zakończy.
Hans

przez frankozola » 08 lip 2014 10:51

Dzięki za odpowiedź

Jeżeli nie potanieje Moto G 16gb to pewnie zdecyduje się na LG (myślę że wystarczy mi KitKat) -jeżeli parametrycznie i wydajnościowo są podobne to bardziej istotny jest dla mnie wyświetlacz i aparat (szkdoa że bez gorillaglass - ale jak będzie sie dbać to nic sie nie zarysuje) i ta karta SD

Ale zastanawiam się czy MotoG w wersji 8gb mi nie wystarczy, a wygrzebalem jakieś sposoby podłączenia pendrive do Moto
Użytkownik

przez Ykk » 08 lip 2014 13:54

Folia na ekran do LG L9 II to must have. A co do Moto G, to zdaje się, że przez kabel OTG podłączysz do niego pendrive.
Ykk

przez frankozola » 10 lip 2014 07:10

Moglibyście się jeszcze wypowiedzieć o Xperii SP oraz Xperii M w porównaniu do LG L9? (Raczej nie zdecyduje się na Moto G)
Użytkownik

przez Hans » 10 lip 2014 14:35

Xperia SP jest wydajniejsza od LG L9 II, a Xperia M jest w tym zestawieniu najsłabsza, poza tym nie nadaje się zupełnie do gier.
Hans

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona