tani,dobry tablet :)

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

tani,dobry tablet :)

przez Erekin » 07 lip 2014 10:34

Witam jak w temacie potrzebuje taniego, dobrego tableta który uciągnie przez ... 2 lata czy jakoś tak xD w kwestii ceny to tak do... 400-550zł ponieważ szkoda mi kasy na tableta bo chce sobie na laptopa uzbierać. :) no wiec system android . Tel mam w windowsie i wystarczy.Android w miarę nowy , na aparacie mi nie zależy ale kamerka z przodu sie przyda ekran hmm... Zdam sie na was :) co jeszcze... To chyba tyle :) o i w miarę dobrze to 4 lub wiecej rdzeni żeby dawał rade grą takim jak fifa 14 czy asphalt 8 itp. I miejsce na kartę pamięci , i pamięć wewnętrzna wiecej niż 4gb to tyle :) eh ale sie rozpisałem xd
Użytkownik

Re: tani,dobry tablet :)

przez Erekin » 07 lip 2014 12:22

A więc tak.. sytuacja troszke sie zmieniła :D
i mam dylemat ...
moge sobie kupić do 1100zł
i nie wiem co kupić bo potrzebuje wymienić prawie cały sprzęt elektroniczny jaki posiadam i powoli sie za to zabieram
i co wy byscie wybrali :
Google Nexus 7 II ( tablet ) za 840 zł. (32GB )
komputer stacjonarny ( ponieważ wydaje mi sie ze są tansze a lepsze od laptopów )
więc komputer za 1500 - dane

PŁYTA GŁÓWNA ASUS M5A78L-M LX3 NA CHIPSECIE 760G

PROCESOR

AMD FX-6300 - 6x 3,5GHz TURBO: 4,1GHz - 14MB CACHE

PAMIĘĆ RAM

8192MB 1600MHz DDR3 - RAM SPRAWDZONYCH PRODUCENTÓW

KARTA GRAFICZNA

NVIDIA GE FORCE GT630 4GB 128bit DDR3 - 810MHz / 1000MHz

KARTA DŹWIĘKOWA

6-KANAŁOWA - DŹWIĘK W TECHNOLOGII HIGH DEFINITION

KARTA SIECIOWA

ZŁĄCZE SIECIOWE LAN - GIGABIT ETHERNET 10/100/1000 Mb/s

NAPĘD OPTYCZNY

NAGRYWARKA DVD REC 24x SATA DWUWARSTWOWA

DYSK TWARDY

1000GB 5400RPM/7200RPM 32MB/64MB CACHE SATA III

ZASILACZ

450W Z FILTREM PFC ORAZ CICHYM WENTYLATOR
:) prosze o odp. i sorry za takie tematy na forum głównie o smartfonach lecz uznałem ze tu najlepiej sie ludzie będą znać :)
Użytkownik

przez Hans » 07 lip 2014 13:31

Witaj,

co do kompa, to zupełnie się nie znam, ale z tego co wiem to faktycznie kompy stacjonarne w tej samej cenie zaoferują więcej, niż laptopy. Jeśli więc chcesz pograć, to ja bym inwestował w stacjonarkę.

Co do tabletu, to odpuściłbym sobie wszelkie chińskie wynalazki, bo tam często można natrafić na kupę. Nexus 7 II wydaje się najrozsądniejszym wyjściem, bo tutaj zawsze masz najnowsze aktualizacje systemowe i dobre wsparcie. Taki tablet nie ma tez prawa zamulać, więc ja tam bym wybierał Nexusa. A może zaszalejesz i kupisz Nexusa 10? Za 1100 spokojnie kupisz.
Hans

przez Erekin » 07 lip 2014 14:13

Za drogo.. Na tableta te 840 to maks i tez rozmyślam czy nie przesadzam..
Użytkownik

przez Karl » 07 lip 2014 19:26

W tej cenie to faktycznie Nexus 7, jeśli oczywiście ekran o takiej wielkości Ci pasuje. Są za tą kasę jeszcze jakieś Samsungi, ale raczej gorsze niż Nexus. Nie liczę tutaj chinoli, bo w tej kwestii to trochę loteria.
Karl

przez Erekin » 07 lip 2014 20:35

No już zdecydowałem ... kupuje Nexusa 7 II gen. 32 GB :) za 800-900 zł jeszcze sie zastanawiam nad źródłem ;D ...
ponieważ byłem okradziony rok temu do października mam otrzymać zwrot ukradzionej kwoty więc wtedy kupie sobie komputer :)
dziękuje i miłych wakacji :)
Użytkownik

przez Kalr » 07 lip 2014 20:48

Dobra decyzja :) Powodzenia w kupowaniu tabletu i kompa! Również życzę udanych wakacji.
Kalr

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!