Telefon do 550 zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Telefon do 550 zł

przez mautokar » 14 lip 2014 19:57

Witam!
Ponieważ mój samsung galaxy gio powoli dogorywa w męczarniach(głównie moich), zastanawiam się nad zmianą telefonu. Przeznaczyć na ten cel mogę max 550 zł - preferowałbym okolice 500 zł. Telefon będzie głównie służył do sms, muzyki, dzwonienia, przęglądania internetu - dlatego zastanawiam się nad dual-SIM i wykupienie aero2(nie wiem jak to działa?). Ekran chciałbym coś powyżej 4" na pewno, ale żeby długość nie przekraczała tych 13 cm(+/- kilka milimetrów). Zastanawiam się cały czas czy warto kupić używkę. Niby mój obecny tel był właśnie z rynku wtórnego i większych problemów z nim nie miałem, ale to zawsze ryzyko.

Zastanawiałem się nad kilkoma telefonami:
MyPhone next-s - stosunkowo tani, dual-sim, ale ma podobno czasem malutkie kłopociki z dotykiem, zastanawiam sie, czy to nie będzie drażniące

Motorola moto G - dobry telefon, ale nie ma chyba slotu na kartę pamięci, no i chyba jest droższy od mojego przedziału

HTC one s/x - minusem jest brak wymienialnej baterii, karty sd, podobno lubią się nagrzewać i szybko się rozładowują

Sony xperia sp - nie jestem pewien co do przedziału cenowego, jakieś ogólne mankamenty wymieniane przez użytkowników

Zastanawiam sie nad którymś z tych telefonów, najtańszym rozwiązaniem będzie myphone i zapewne tylko jego dostanę jako nówkę. Może jakiś inny telefon, o którym nie wspomniałem również spełniałby podane przeze mnie kryteria?
Z góry dzięki za pomoc ;)
mautokar

Re: Telefon do 550 zł

przez Marvi » 14 lip 2014 20:36

Witaj,

w tej cenie faktycznie ciężko będzie dorwać coś nie chińśkiego z dual-sim. Ten MyPhone next-s faktycznie wygląda na przyzwoity, ale z tego co czytałem to tak jak mówisz, może zamulać dotyk. System tam też nie został zbyt dobrze dopasowany, więc na małe ścinki byś musiał być przygotowany.

Jest jeszcze w podobnej cenie GoClever Quantum 500 oraz Overmax Vertis Expi, z czego najlepiej wypada zdaje się Overmax.

Co do Aero2, to po prostu zamawiasz karte i możesz jej używać jako dostępowej do netu. Niestety, w Aero coś namieszali ostatnio i wprowadzili mechanizm captcha, mający zabronić dostępu tzw. pijawkom, którzy zasysają ogromne ilości danych. Dlatego trzeba teraz co jakiś czas wpisywać specjalny kod, żeby udowodnić, że korzystasz ze smartfona. Jest nawet do tego taka specjalna appka Aero2 Captcha. To trochę upierdliwe, no ale żyć się z tym da.

Co do Xperii SP, to zupełnie inna bajka - masz tam super wydajność, dobry aparat, dużą baterię, neizłe wykonanie, ekran itp. Jak możesz ją dorwać w takiej cenie, to ja bym się nie zastanawiał.
Marvi

przez mautokar » 15 lip 2014 10:25

No właśnie nie mam ochoty bawić się w sprowadzanie z Chin. Przejrzałem dokładniej oferty i dopiero teraz zwróciłem uwagę na fakt, że np htc one x są sprowadzane z Chin itp. Spojrzałem również na oferty z windowsem, ale odstrasza mnie brak radia np. w lumii 820, dosyć sporo z niego korzystam oprócz muzyki z karty. Motorole dostępne na allegro to wersje z 8GB bez slotu na microSD, więc raczej odpadają. Można wyrwać jakąś zadbaną xperię sp albo htc one x z gwarancją w granicach 600 zł, albo o 100 zł taniej myphone next s. Tutaj mam kłopot, bo albo wybór droższej używki, albo tańszego telefonu(który obsługuje aero2) z niewiadomym serwisem - niby polska firma, ale opinie słyszałem różne. Ciężko mi ocenić bilans strat/korzyści, może jest jeszcze jakaś inna opcja? Może jakiś inny tel? Co do samego telefonu, to wydaje mi się, że długość 130 mm jest i tak duża, a niestety szczególnie wśród gorszych marek ta długość jest o wiele większa, bo wkladają 5' z dużymi paskami u góry i na dole. Dlatego też właśnie zwróciłem uwagę na myphone, z większości "chińczyków" ma dobre parametry i właśnie jako tako mieści się w granicach długości. Może mi się tylko wydaje i użytkowanie takiego wielkoluda nie odbiega strasznie od tych 130 mm, telefon trzymam w kieszeni i wiem, że myphone next, który jest troszeczkę większy od s-ki mieścił mi się bez większego problemu.
mautokar

przez Karl » 15 lip 2014 13:59

To kilka propozycji ode mnie:

- Samsung Galaxy S III mini - może i nie jest najnowszy, ale ma świetny ekran i dobre bebechy, no i w swoim budżecie dostałbyś nówkę
- LG L7 II - nowszy system i większy ekran niż w S III mini, także większa bateria i fajniejszy aparat, ale za to mniejsza wydajność i mniej pamięci
- Nokia Lumia 625 - ma czytnik microSD i radio FM :)
Karl

przez mautokar » 16 lip 2014 11:55

Skłaniam się ku temu samsungowi, ew może używana xperia. Zastanawiam się cały czas nad myphonem, telefon sam w sobie nie jest zły, ciężko powiedzieć jak się go użytkuje i jaki ma serwis, teoretycznie firma jest polska, ale i z tym różnie bywa
mautokar

przez Ykk » 16 lip 2014 12:18

Firma polska, ale z polskim to ten smartfon ma niewiele wspólnego. Jedyny plus jest taki, że smartfon ma gwarę w naszym kraju, więc jak co to można reklamować. Ogólnie ten MyPhone Next-s faktycznie nie jest zły. Ja bym na Twoim miejscu kupił jednak używaną Lumię 625, bo jednak Windows Phone do takiego codziennego użytkowania sprawdzi się lepiej w tej cenie.
Ykk

przez mautokar » 17 lip 2014 00:42

Jakoś nie do końca jestem przekonany do windowsa, zwłaszcza z tych niższych modeli - 512 MB RAM, niby to nie android, ale jednak ;p
Wkurza mnie ten myphone next s, bo cena jest przystępna i ogólnie parametry chyba mi najbardziej odpowiadają. Boję się tylko cały czas o to jak będzie się sprawował w codziennym użytkowaniu.
Wypatrzyłem też możliwość kupienia sony xperia m dual-sim, podobno obsługuje aero2, tylko kosztuje prawie 600 zł...
mautokar

przez Ykk » 17 lip 2014 07:26

No to decyzję musisz już chyba sam podjąć teraz :) Idź może do jakiegoś sklepu i sprawdź na żywo, jak działa ten MyPhone.
Ykk

przez mautokar » 18 lip 2014 13:00

Dzięki wielkie za pomoc!
Dam sobie jeszcze trochę czasu do namysłu, zmienię sobie soft na jakiś inny - może chociaż trochę go to ożywi(obecny stał się dosyć niestabilny).
Takie pytanie na koniec jeszcze, czytając testy niektórzy wypowiadali się nieprzychylnie o prędkości działania telefonów w tej cenie. Problem jest taki, że zazwyczaj oceniali je względem obecnie topowych smartfonów więc wynik był oczywisty. Chciałbym się dowiedzieć, jaki telefon mógłbym uznać za minimalny do moich potrzeb, mianowicie:
słuchanie radia/muzyki - kilka ładnych godzin dziennie
przeglądanie internetu - płynne, bezproblemowe
płynne działanie interfejsu
płynne działanie aplikacji typu transportoid, z rzadka może jakaś gierka typu angry birds(działa jako tako nawet na gio, więc chyba nie jest źle)
ekran powyżej 4', ale sam telefon nie większy niż ok 130 mm
żeby podziałał jeszcze z 2-3 lata

Pytanie związane z ostatnim wymaganiem: Czy przy tak długim użytkowaniu jednego telefonu warto się pchać w modele używane?

Dzięki wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi i za te odpowiadające na podane tutaj pytania ;)
Pozdrawiam
mautokar

przez Karl » 18 lip 2014 13:33

A dlaczego nie Lumia 625? Wydaje się idealna dla Ciebie...
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona