Telefon do 550 zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Re: Telefon do 550 zł

przez mautokar » 18 lip 2014 20:21

Gdzieś tam w głowie rozważam również coś na windowsie i w takim wypadku lumia 625 jest bardzo dobra. Problem polega na tym, że windows jest mało znany - nie chodzi tu nawet o appki, bo odpowiednie bym sobie pewnie znalazł, ale o pewne opcje systemu, których brakuje albo zostały dopiero co dodane, no i przede wszystkim na bardziej popularnym telefonie z androidem mogę sobie wgrać jakiś inny soft. Wiem, że telefony z windowsem mają aż 3 letnią aktualizację, podczas gdy obecnie wiele telefonów w sprzedaży posiada 2-3 letniego androida.

Niestety windows dalej posiada kilka wad, które mogą być denerwujące, oczywiście nie mówię tutaj o optymalizacji, która jest świetna na windowsie.

Tak jak mówiłem, telefonu nie dyskwalifikuję, ale mam pewne zastrzeżenia(jak do każdego telefonu w sumie). Możliwe też, że to kwestia przyzwyczajenia.

PS. Android sam w sobie jest open source, może kiedyś zdecyduję się na pogrzebanie trochę w nim ;) zapewne to nigdy nie nastąpi, ale kto wie ;p

PS2. W sumie można by spróbować pisać jakieś appki na windowsa, ale obecnie nie wiem, czy jest sens - najwięcej pracy jest dla programistów javy
mautokar

przez Hans » 19 lip 2014 18:47

Ja tam bym się pchał w używki, ale rozsądne - nie kupiłbym raczej czegoś bardzo starego, używanego ponad dwa lata, bo myślę, że to się mija z sensem. Często na necie można wyhaczyć naprawdę świetne używki, w dużo niższej cenie niż nówki.

A co do Windows Phone, to jakich konkretnie funkcji Ci brakuje?
Hans

przez mautokar » 19 lip 2014 23:08

Ok, macie mnie :p Przyzwyczajony jestem do androida i przez długi czas słyszałem wiele dziwnych rzeczy o systemie windows. No i android ma jądro linuxa - jak będę wyglądał wracając na uczelnię z windowsem w ręku ;p tym bardziej, że na co dzień sam używam linuksa.

Teraz na poważnie, poszukałem jakichś dokładniejszych informacji na temat windowsa i muszę stwierdzić, że wypada nie najgorzej ;) co prawda nie przejrzałem jeszcze dokładnie wszystkich apek - słyszałem, że na windowsie jest więcej płatnych, ale po wstępnych oględzinach muszę zweryfikować swoje postrzeganie na temat wp. Co prawda dalej mam pewną niechęć zakodowaną gdzieś w głowie, ale jestem skłonny przekonać się do tego systemu.

Odnośnie jakiegoś konkretnego modelu, widziałem w kilku miejscach nokie lumię 630 dual SIM, podobno dobrze na niej działa aero2, ma mniejszy wyświetlacz od 625 + wirtualne przyciski, ale za to jest troszeczkę mniejsza i ma większe zagęszczenie pixeli. Jedyne nad czym się zastanawiam, to brak czujnika zbliżeniowego i oświetlenia, które w 625 chyba jest.

No i dodatkowe pytanie na koniec postu, czy uważacie, że różnica w płynnym użytkowaniu pomiędzy tymi nokiami, a np sony xperia m/l są takie duże? Przy okzaji xperia m ma dostać aktualizację do kit-kata i podobno będzie można przenosić aplikacje na kartę. Nad tym telefonem też się zastanawiam.
mautokar

przez piotrek » 20 lip 2014 00:05

poczytaj sobie o xiaomi redmi 1Scałkiem ciekawy telefon.
piotrek

przez mautokar » 20 lip 2014 12:50

Telefon fajny, ale nie chciałbym ściągać go z Chin i ew użerać się z ich reklamacją
mautokar

przez Ykk » 20 lip 2014 14:56

Jeśli masz zajawkę do programowania itp., to fajniej by było gdybyś kupił faktycznie coś na Androidzie, bo zawsze tam możesz sobie pogrzebać trochę w sofcie, a na WP to co najwyżej możesz appkę napisać.

Faktycznie, Xperia M po aktualizacji, jeśli będzie można przenosić programy na kartę pamięci, dostanie drugiego życia. Podejrzewam też, że jej ceny mogą przez to podskoczyć.

A co do szybkości działania Androida a Windows Phone, to ten pierwszy zdecydowanie łatwiej zamulić lipnymi, źle napisanymi appkami, jakich zresztą wiele. Ogólnie WP powinien mimo wszystko lepiej działać. Android sporadycznie, raz na jakiś czas może złapać sekundową czkawkę, ale raczej to wszystki.
Ykk

przez mautokar » 20 lip 2014 17:07

Przymierzam się cały czas do pogrzebania i nie mogę się zmotywować. Niby na 4 sem będziemy mieli systemy mobilne, ale jak to będzie na podobnym poziomie co systemy operacyjne, to za wiele mi to nie da chyba ;p

Ech, mogłem żyć w przekonaniu, że windows phone się do niczego nie nadaje, a tak mam kolejny poważny problem do rozgryzienia ;p No nic i tak nikt za mnie nie wybierze.

Chciałbym tylko jeszcze uzyskać odpowiedź na pytanie, które gdzieś wcześniej zadałem, jakie mniej więcej parametry albo bardziej na jaką półkę cenową muszę spojrzeć, aby moje wymagania były spełnione w minimalnym stopniu, czyli:
- ekran powyżej 4' (chyba standard obecnie ) - im większy tym lepszy, ale marginesem jest ogólna długość - wolę tel o przekątnej 4,3' mającego 118 mm niż 4,5' 134 mm
- brak zacięć przy ogólnym użytkowaniu( poruszanie po interfejsie, uruchamianie prostych apek, gier )
- odtwarzacz muzyki na dobrym poziomie( nie jestem melomanem, więc w rezultacie wszystko pewnie będzie dla mnie dobre, ale np. w moim obecnym przy cichym słuchaniu, da się usłyszeć zanieczyszczenia spowodowane pracą elektroniki )
- opcjonalnie dual-SIM(aero2), żeby można było sobie poprzeglądać internet za darmo - od biedy obejdę się bez tego, może kiedyś będzie mnie stać na jakiś pakiecik :D
mautokar

przez Karl » 20 lip 2014 19:58

Wielkich wymagań nie masz - takie coś to Motorola Moto E spokojnie spełnia :) Jest też wersja z dual SIM, ale chyba w Polsce trudniej ją dostać. Z innych dobry byłby LG L9 II, ewentualnie wspomniany przez Ciebie Xperia M.
Karl

przez mautokar » 20 lip 2014 21:59

Motorola moto e - fajny telefon, trochę gruby ale trzyma poziom

Lg l9 II - telefon chyba najlepszy z obecnych, niestety ciężko znaleźć ofertę w odpowiedniej cenie

Sony xperia m - trochę mały wyświetlacz + wirtualne przyciski, ale za to aktualizacja gdzie będzie można przenosić aplikacje, opcja z dual sim

Sony xperia l - trochę większy wyświetlacz od poprzednika, ale nic nie słyszałem o aktualizacji

Samsung galaxy s3 mini - stosunkowo mały wyświetlacz, bryła, która prawie się nie zmieniła na przestrzeni lat, podzespoły chyba ma nie najgorsze

Nokia lumia 525 - duży ekran, ale najmniejsze zagęszczenie pixeli w zestawieniu, mało RAM, ale to windows, rozmiar największy

Nokia lumia 530 - pod wieloma względami uboższa od 525, czytałem gdzieś brak czujnika zbliżeniowego, opcja z dual

Myphone next-s - "chińczyk" z polskiej dystrybucji, może być ciężko z serwisem, podobno niewielkie kłopoty z dotykiem, podobno zdarzy mu się wykrzaczyć, dual-SIM, najtańsza opcja w zestawieniu.

Ogólnie to w ciągu ostatnich kilku dni zmieniłem swoje zdanie na temat wp. Modeli zrobiło się dużo, parametry zbliżone, a mi się zdarzają kłopoty z wyborem :? Zapewne odrzucę myphona ze względu na jego pochodzenie, jeśli zdecyduję się na coś innego niż dualSIM, to zapewne odrzucę lumie 530, ze względu na pewne braki, ciężko mi się ustosunkować do samsunga - mam mieszane uczucia, xperia m może odpaść ze względu na ekran, xperia l ma już 8GB więc na apki powinno starczyć(na samsungu gio miałem partycję ok 1GB zrobioną na microSD, a było sporo wolnego miejsca), moto e fajny telefonik, trochę gruby, no ale cóż, na pewno będzie miał aktualzacje, lg l9 II "zwyczajny" wygląd :P

Z tego co widzę w specyfikacji, to te telefony mają podobne procesory. Nie wiem jak to się przekłada na realne użytkowanie. Teraz jeszcze na szybko przypomniał mi się sony xperia sp - czasami można zobaczyć jakieś aukcje poniżej 600 zł.
mautokar

przez Hans » 21 lip 2014 07:22

No to teraz o tych smartfonach chyba wiesz już wszystko. Ja bym się zastanawiał jedynie nad Xperią SP i LG L9 II. Mimo wszystko z tych dwóch lepszy wydaje się SP - większa bateria, lepsza wydajność, przyzwoity aparat, no i też dostał aktualizację do KitKat.
Hans

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Poprzednia stronaNastępna strona