Smartphone

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartphone

przez zieliwo » 22 lip 2014 00:37

Witam.
Chciałem poprosić o radę. Potrzebuję telefon do około 500zł
Obecnie korzystam z Sony Xperia U ST25i. Z tego telefonu nie jestem zbyt zadowolony, bardzo często się zacina, problemy z nawigacją, często nie mogę odebrać połączenia (przesuwam zielony suwak i nic :P).
Na czym mi zależy?
- prostota
- wytrzymałość
- pojemna bateria
- nawigacja
- internet (maile itp)
- wydajność

-------------

Jestem świadomy, że w tej cenie może być ciężko spełnić wszystkie moje wymagania, ale co będzie najlepszym rozwiązaniem?
Zaznaczę, że średnio się znam na tych wszystkich systemach i nie chcę ROOTować telefonu i wgrywać jakiś dziwnych systemów.
Telefon głównie służy mi do SMS, POŁĄCZEŃ GŁOSOWYCH, NAWIGACJA (polska), MAILE/INTERNET.
Nie zależy mi na: APLIKACJACH, GRACH, APARACIE, MUZYCE. Jedynie podstawowe aplikacje typu Viber czy WhatsAPP

Brałem kilka modeli pod rozwagę:
Android: GoClever Insignia 5 - bateria i parametry na plus, ale nieznana marka i Android na minus
Windows: Lumia 520 - nawigacja i prostota na plus (jak z wydajnością i zacinaniem się?) - na minus aparat i aplikacje, ale na tym mi nie zależy

Ostatnio też zastanawiałem się nad opinią o niezawodności iPhone, cena dwukrotnie wyższa niż przeze mnie założona, ale może warto raz a dobrze? Np. iPhone 4

Doradźcie jak Wy to widzicie - z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
zieliwo

Re: Smartphone

przez Karl » 22 lip 2014 10:47

Witaj,

według mnie nie powinieneś się interesować Govleverem, Overmaxami i innymi, przefarbowanymi na polski chinolami. Tam specyfikacja to jedno, a zoptymalizowanie kodu systemu Android to drugie. Często smartfon wygląda dobrze pod względem specyfikacji, jednak tnie się niemiłosiernie. Oczywiście są wyjątki, ale to wymaga sporo zachodu, aby znaleźć dobry sprzęt w tej cenie.

Co polecam? A no przede wszystkim idealny wydaje się dla Ciebie Windows Phone. Lumia 520 to faktycznie dobre wyjście. Na specyfikację tu nie patrz, bo Windows Phone jest świetnie dopasowany do tych sprzętów, więc nic tam nie ma prawa mulić. Gdybyś chciał trochę zaszaleć, to możesz też pomyśleć nad Lumią 625.

Jeśli mamy patrzeć na Android, to idealnie pasowałaby Ci Motorola Moto E - tania, niezawodna, ze świetnie dopasowanym Androidem, który nie muli. To nowy smartfon, który dostanie na pewno jeszcze wiele aktualizacji systemowych. Jak chcesz wydać więcej, pomyśl o Moto G.
Karl

Re: Smartphone

przez marekk » 23 lip 2014 21:42

Też bym wolał sprawdzone marki, to jednak jest jakaś gwarancja jakości. Poszukaj coś LG ,jeśli w grę wchodzi używka to już coś sensownego możesz znaleźć.
marekk

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!