Pierwszy smartfon. ;)

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Pierwszy smartfon. ;)

przez FeliciaM » 25 lip 2014 15:23

Witam. ;)
Niestety mój ukochany telefon zakończył swój żywot, więc noszę się z zamiarem kupna pierwszego smartfona. I tutaj pojawiają się schody. Zupełnie nie znam się na danych technicznych, transmisjach danych i innych specjalistycznych sprawach. Dlatego też zwracam się z prośbą o jakieś doradztwo.
Szukam telefonu niezawodnego, który nie będzie się zacinał, samoistnie wyłączał. Zależy mi na tym bym nie miała żadnych problemów podczas użytkowania (może byś skomplikowany w obsłudze, wszystkiego da się nauczyć).
Ogólnie używałabym smartfona do dzwonienia, pisania sms'ów, przeglądania FB oraz poczty (ogólnie przeglądania internetu), od czasu do czasu słuchania muzyki. Ewentualnie znalazłabym jeszcze miejsce dla jakiejś głupiutkiej gierki. Nie potrzebuję telefonu do miliarda aplikacji. Chce jedynie mieć stały kontakt z ludźmi oraz światem. Nie zależy mi szczególnie na aparacie, ale jeśli byłby jakiś dobry, to się nie obrażę.
Ważny jest też zasięg. Mieszkam w miejscu gdzie niestety o niego trudno.
Dysponuję kwotą 500zł. Im mniej wydam na telefon tym dla mnie lepiej.
Dzięki. ;)
FeliciaM

Re: Pierwszy smartfon. ;)

przez Marvi » 25 lip 2014 21:19

Witaj,

a może jakiś Windows Phone? Fajnie w tym względzie wypada Nokia Lumia 520 - tania, solidna, ma niezłe parametry a Windows na pewno nie będzie przycinać. Z Androida mógłbym polecić Motorolę Moto E - jest świetna, ale nie wiem czy uda się ją u nas dostać za 500 zł.
Marvi

przez FeliciaM » 26 lip 2014 19:13

Brałam pod uwagę ten telefon. Ponadto:
* Sony Xperia M
* LG Optimus L5 II
* Alcatel One Touch Pop C7.
FeliciaM

przez Karl » 26 lip 2014 21:26

Ja tego Alcatela i LG L5 II bym sobie odpuścił. Xperia M wydaje się naprawdę świetna, tym bardziej, że jej aktualizacja do KitKat przynosi możliwość instalacji appek na karcie microSD, a jak dotąd, to było największe ograniczenie dla tej słuchawki. Xperia M to już jednak pójście w kierunku gier, a Lumia 520 to taki bardziej użytkowy fon.
Karl

przez FeliciaM » 27 lip 2014 08:43

Jako, że jestem dziewczyną Alcatel spodobał mi się pod względem wizualnym. Dla mnie cudo. :D Ale wiadomo, że to nie o wygląd chodzi. Byłoby z nim wszystko ok, tylko boję się niektórych opinii o nim. Co do LG. Pierwszy jest w idealnym stanie, drugi zepsuł się po 3 latach, także do tej pory firma mnie nie zawiodła. Lecz nie były to smartfony.
A może macie jeszcze inne propozycje telefonów dla mnie? ;)
FeliciaM

przez FeliciaM » 27 lip 2014 09:17

Zapomniałam wcześniej dodać o:
* Manta MS4501
* myPhone Next
* LG Optimus L7 II
FeliciaM

przez Marvi » 27 lip 2014 12:43

Ja tam mimo wszystko bym obstawał przy Xperii M, bo z tego co tu podajesz, wypada najlepiej. L7 II to według mnie taka trochę niedoróba, niby wszystko ok, ale ilość RAM i chipset to jakaś porażka, jak ten smartfon dopchniesz aplikacjami może zacząć się przycinać. Gdybyś tak mogła L9 II albo L90 to co innego.
Marvi

przez FeliciaM » 27 lip 2014 13:37

Wszystko fajnie, tylko że Xperia przekracza nieco mój budżet.
FeliciaM

przez Marvi » 27 lip 2014 14:14

To bierz Lumię 520 i będziesz zadowolona, te Alcatele, Manty i inne wynalazki mogą Ci mocno naspuć krwi, bo różnie z nimi bywa.
Marvi

przez FeliciaM » 27 lip 2014 20:21

Wrócę jeszcze do kwestii Sony. Jeśli nie Xperia M to może E? Lepsza będzie Lumia 520 czy Xperia E? Oczywiście w kwestiach technicznych. ;)
FeliciaM

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona