Jaka marka: LG, Samsung czy Sony , co o nich sądzicie ?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Jaka marka: LG, Samsung czy Sony , co o nich sądzicie ?

przez Kasia » 28 lip 2014 14:12

hej hej, pewnie wszystkich zszokuje :) , ale wybieram nowy telefon i nie mam pojęcia co wybrać. Ostatnio kupowałam telefon jak pojawiały się pierwsze smarty no i trochę nie jestem w temacie. Moja niewiedza jest tak dalece posunięta, że nie wiem nawet jaka markę wybrać, jak się sprawują i które warte są swojej ceny a które nie. Celuję w trzy marki: LG , Samsung oraz Sony. Nie mam wygórowanych oczekiwań, ważne tylko żeby długo trzymała bateria, miał dobry aparat z lampą błyskową i no i tak z 4-8 GB pamięci wbudowanej i co najmniej 1 GB RAM'u, bo o WI-FI i bluetooth to już chyba wspominać nie trzeba :) . Liczę na waszą pomoc :roll:
Kasia

Re: Jaka marka: LG, Samsung czy Sony , co o nich sądzicie ?

przez Marvi » 28 lip 2014 19:17

Witaj na forum!

Powiedz jeszcze, czy smartfon ma być nowy czy używane też rozpatrzysz?
Marvi

przez Kasia » 28 lip 2014 22:08

Kupuję nowy w ramach przedłużenia umowy w Plusie i dostałam dość długi spis tych telefonów. Spędziłam trochę dnia przeszukując parametry itp, a pod koniec nawet się przejechałam do Media Markt żeby sobie pooglądać i ostatecznie wybrałam 10 modeli które są w zasięgu mojego portfela. (nawet uwzględniłam HTC, bo mnie zaciekawił )

Samsung galaxy core
Samsung galaxy ace 3
LG F70
LG Swift F5
LG Swift F6
LG L9 II
LG G2 Mini
Sony Xperia L
Sony Xperia M
HTC Desire 610

no i teraz się zaczynają schody
Kasia

przez Marvi » 29 lip 2014 07:13

Nooo, tak trzeba było od razu :) Wybór całkiem ładny, ale ja bym się zastanawiał tylko nad LG L9 II, HTC Desire 610 oraz LG G2 mini. Desire 610 jest całkiem fajny, pod względem specyfikacji nieco gorszy od L9 II, no ale jeśli leżał Ci akurat ten dobrze to można się zastanowić. W Desire 610 nie podoba mi się to, że jest taki duży. Ma takiej samej wielkości ekran co LG, a gabarytowo wypada dużo większy.

Podsumowując - wybrałbym L9 II albo G2 mini. ten drugi ma tą zaletę, że posiada szkło Gorilla Glass 2, więc tak łatwo go nie zarysujesz. Do L9 II musowo trzeba dokupić folię. Mimo wszystko porównując czysto parametrami L9 II wypada mimo wszystko ciut lepiej.
Marvi

przez Kasia » 30 lip 2014 22:18

Dzięki za pomoc :D , jak będę musiała zasięgnąć porady w sprawie kolejnych wyborów to już wiem gdzie się kierować. Właśnie coś gdzieś słyszałam o tym Gorilla Glass, ale nie wiedziałam czy występuje w tych modelach, a w sumie wytrzymałość ekranu to dość ważna sprawa. Wygląda na to, że jednak muszę trochę poczekać z tym wyborem, bo jak zwykle w salonie Plusa pojawiają się jakieś problemy, jeszcze nigdy nie wyszłam stamtąd zadowolona :x . Przynajmniej mam więcej czasu na wybór . Możliwe że po prostu całkiem zakończę z nimi współpracę i wezmę sobie gdzieś jakąś ofertę na kartę. Niedługo jako biedna studentka będę musiała bardziej kontrolować wydatki :). A jeszcze tak z ciekawości czemu nie samsung? wydawał się być całkiem niezły z tego co o nim poczytałam
Kasia

przez Marvi » 31 lip 2014 07:32

Ace 3 (najlepiej w wersji LTE) też jest ok, ale po prostu oferta innych smartfonów go przebija.

Co do oferty operatorów, to w tej chwili najtaniej jest w nju mobile (jeśli ktoś dużo dzwoni nie wyda więcej niż 29 zł na stacjonarne i komórki). W Red Bull Mobile też jest fajna oferta abonamentowa, bo za 29 zł masz nielimitowane do wszystkich komórkowych i stacjonarnych, no i 2 GB internetu z funkcją bezpieczny internet.
Marvi

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!