Smartfon do 500zł Nokia Asha 503 vs LG Swift L3 II

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartfon do 500zł Nokia Asha 503 vs LG Swift L3 II

przez Cypisek666 » 20 sie 2014 08:16

Witam forumowiczów,

Zastanawiam się nad kupnem smartfona do 500zł. Oprócz klasycznego korzystania z telefonu (rozmowy, sms, mms) głównie będę wykorzystywał drania do:

- słuchania muzyki (bardzo ważny aspekt - głównie chodzi o brzmienie),
- robienia zdjęć,
- sprawdzenia czegoś w sieci czasem
- GPS byłby dodatkowym atutem.

Zależy mi na tym, by telefon nie był jakiś kruchy, że przy pierwszym lepszym spotkaniu z czymś twardszym będzie do wyrzucenia. Wielkościowo bardzo odpowiada mi Nokia Asha 503 lub LG Swift L3 II. Czyli o przekątnej ekranu 3-3,5".
Obydwa telefony podobają mi się również stylistycznie (z tej wielkości tylko te dwa modele trzymałem w ręku), więc na początek możecie poradzić czy są warte uwagi i ewentualnie który wybrać.
Z ekranem 4", który wydaje mi się nieco za duży w grę by wchodził Lenovo A660, który jest dostępny za 550zł na allegro. Jest warty uwagi ?
Dodam jeszcze, że NIE interesują mnie telefony z Windowsami.

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Cypisek666

Re: Smartfon do 500zł Nokia Asha 503 vs LG Swift L3 II

przez Cypisek666 » 20 sie 2014 08:19

Ah, zapomniałem dodać!

Na telefonie musi działać aplikacja GoPro
Cypisek666

Re: Smartfon do 500zł Nokia Asha 503 vs LG Swift L3 II

przez Pantsless » 20 sie 2014 09:40

Witaj,

pamiętaj tylko, że Nokia Asha nie jest smartfonem a zwykłym telefonem komórkowym, więc zbyt wiele byś z nim nie zdziałał. Lenovo A660 z kolei nie kupisz w PL z gwarancją producenta. A660 to dobry smartfon, o mocnej jak na tą cenę specyfikacji, ale zawsze musisz mieć na uwadze brak gwary (ewentualnie jak jakąś dostaniesz to pisaną patykiem po wodzie gwarancję sprzedawcy).

LG L3 II jest jak najbardziej w porządku, dostaniesz do niego gwarancję więc powinien śmigać. Z tych trzech co wspomniałeś od razu wywaliłbym Nokię, bo to nie smartfon. Jeśli o mnie chodzi to w pierwszej kolejności brałbym A660 a potem L3 II.
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!