Xperia Z1 compact czy coś innego? Co wybrać?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Xperia Z1 compact czy coś innego? Co wybrać?

przez Damian » 22 sie 2014 23:51

Witam wszystkich.
Od jakiegoś czasu mam dylemat, bo poszukuję pierwszego smartfona. Bardzo przypadła mi do gustu Xperia Z1 Compact. Zależy mi na długim czasie pracy na baterii i niewielkich gabarytach oraz płynnym działaniu.

Jako że do tej pory miałem Nokie na początku wybór padł na Lumię 920/925. Jednak wielkość telefonu troszkę mnie zniechęcała oraz słyszałem dużo negatywnych opinii nt ograniczeń związanych ze systemem oraz awaryjności urządzenia.

Trafiłem na Z1c, jednak podobno są problemy z fabryczną folią na obudowie telefonu, która nie jest zbyt trwała. Czekam na Z2 compact, ale przypuszczam że tak jak w przypadku premiery Z1c cena będzie wynosiła min 2000zł. Poza tym niektórzy odradzają mi zakup Sony bo to badziewie i najlepszy jest Samsung.

Czy jest jakiś inny smartfon który mógłby spełnić moje oczekiwania do 1500zł?
Dobra bateria, gabaryty raczej nie większe jak w Z1c. Głównie wykonywanie połączeń, ok 70 smsów dziennie, czasem internet, FB, raz na jakiś czas zrobienie zdjęcia, czasem nawigacja. Chciałbym aby sluzył mi przez 3 lata
Damian

Re: Xperia Z1 compact czy coś innego? Co wybrać?

przez Karl » 23 sie 2014 15:40

Skoro nie robisz ciągle zdjęć, to po co Ci XZ1c? Może lepiej kupić coś tańszego ale równie funkcjonalnego, jak np. Motorolę Moto G albo Samsunga Galaxy S III.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!