Strona 1 z 1

Wybór smarfona w ofrcie operatora

PostNapisane: 29 sie 2014 14:01
przez radziulasek
Witam serdecznie na forum i proszę o pomoc.

1. Przedłużam umowę w Plus GSM
2. Abonament na poziomie 60 zł
3. Na telefon mogę wydać maksymalnie około 250 zł
4. Potrzebuję następcy mojego Samsunga Xcover2 - niestety nie ma już żadnego odpornego smartfona poza Xperią Z która jest kosmicznie droga
5. Rezygnuje zatem z odporności i nowy telefon dam żonie, a ja pozostanę przy Samsungu, który gdyby nie ograniczenie w instalowaniu aplikacji to jest dla mnie idealny.

Wymagania: Android, bardzo dobra prosta i płynna obsługa telefonu i sms/mms, ładna nie tandetna obudowa, płynne działanie systemu bez lagów, przyzwoite zdjęcia, odtwarzanie i nagrywanie filmów najlepiej w HD, NAJWAŻNIEJSZE możliwość instalowania aplikacji na karcie sd a nie tylko w pamięci telefonu, przyzwoita bateria, dobry GPS. Nie gramy w gry!!!

Moje przemyślenia: Xperia M2, Xperia T3, Lg L90. Czy ktoś doradzi, którą z tych słuchawek wybrać? A może inny model?
Pozdrawiam i serdecznie dziękuję za wsparcie.

Re: Wybór smarfona w ofrcie operatora

PostNapisane: 29 sie 2014 20:37
przez SmartFan
W kwestii baterii to nie do pobicia jest tu Xperia M2, bo trzyma naprawdę świetnie. Ale design Sony może nie odpowiadać zbytnio, jest taki świecący i kanciasty.

Re: Wybór smarfona w ofrcie operatora

PostNapisane: 30 sie 2014 14:36
przez radziulasek
Dzięki smarfan za poradę ,
dla żony świecąca obudowa chyba nie będzie minusem, gorzej, że ponoć bardzo się brudzi.
Szkoda, że nasi operatorzy mają w ciężkim poważaniu spora grupę ludzi takich jak leśnicy,myśliwi, wędkarze, budowlańcy, geodeci itd i nie oferują dla nich wytrzymałych smartfonów z IP67 o niezłym stosunku cena/jakość.Owszem jest B2710 solid - dobry i twardy ale to zwykły fon, a czasem trzeba coś więcej. Jest na androida dużo programów przydatnych w tych profesjach, np Mlas inzynier firmy Taxus dla leśników i smartfon wtedy bardzo się w lesie przydaje, do tego kompas, GPS, latarka, dobra prognoza pogody, parę ważnych spraw w PDF. A tymczasem 95% urządzeń jest kierowanych do młodzieży i trochę do biznesu. Ten mój Xcover2 to jeszcze od biedy pasował ale teraz następcy ze świecą szukać. A są przecież telefony sygnowane CAT czy Jepp... nie wiem co są warte ale szkoda, że u naszych operatorów niedostępne.
A wracając do tematu M2 chyba wygrywa, chyba że dostanę dobrą cenę na T3. A z tego co jest w Plus GSM co byście jeszcze polecili? Myślę nad Samsungiem S4 mini lub Core Plus i Lg 90Warto?
Pozdrawiam

Re: Wybór smarfona w ofrcie operatora

PostNapisane: 30 sie 2014 21:04
przez Pantsless
Core Plus to w tej stawce gniot, odpuść. Xperia T3 faktycznie od M2 byłaby lepsza, jak ją możesz mieć to ja bym brał. L90 jest fajny, bardzo zbliżony do M2 - ale ma większą baterię. S4 mini bym odpuścił - mały ekran i bateria. Dla Ciebie idealna byłaby Xperia M2 Aqua, ale to chyba dopiero we wrześniu wejdzie do sklepów. Więcej o M2 Aqua masz tu: http://smartfan.pl/sony-xperia-m2-aqua- ... ikat-ip68/

Re: Wybór smarfona w ofrcie operatora

PostNapisane: 31 sie 2014 12:00
przez radziulasek
Serdecznie dziękuję za odpowiedź pantsless,

ta M2 aqua rzeczywiście idealna dla mnie. Spytam w plusie czy planują zakup tych telefonów. Mogę poczekać.
Czy dobrze zrozumiałem z Twojego postu że Lg L90 ma lepszą baterię niż M2?
Pozdrawiam
R

Re: Wybór smarfona w ofrcie operatora

PostNapisane: 31 sie 2014 16:58
przez Pantsless
Bateria w L90 ma ciut większą pojemność (dokładnie o 240 mAh). Mimo wszystko nie zwracałbym tak na to uwagi, bo w M2 Sony wykonało naprawdę kawał dobrej roboty, jeśli chodzi o energooszczędność.