Pierwszy smartfon do 400

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Pierwszy smartfon do 400

przez Taki sobie gościu » 22 paź 2014 12:33

Witam. Jestem zmuszony kupić nowy telefon, ponieważ mój obecny powoli odmawia posłuszeństwa. Po namowach ze strony znajomych zdecydowałem się przesiąść na smartfona. Jednak wybrać coś z tak ogromnej oferty dla takiego laika w tym temacie jak ja, jest bardzo trudne. Przejrzałem kilkadziesiąt stron (testy, tematy na forach), ale mądrzejszy nie jestem.
Ale do rzeczy. Poza dzwonieniem, pisaniem smsów telefon służyłby mi do słuchania muzyki (to dla mnie najważniejsze), czasami surfowania po necie. Jeśli chodzi o system operacyjny to preferowałbym androida. Celuję raczej w telefony nowe.
Taki sobie gościu

Re: Pierwszy smartfon do 400

przez Karl » 22 paź 2014 16:46

Hej,

a co z marką smartfona, preferujesz jakieś, czy chinole też wchodzą w grę? Nie boisz się takich marek, jak Overmax, Prestigio, Goclever etc.?
Karl

przez Taki sobie gościu » 28 paź 2014 18:47

Wolałbym bardziej modele jakichś znanych producentów, ale nie jest to wymóg konieczny. Może być też jakiś chinol.
Taki sobie gościu

przez Karl » 28 paź 2014 21:24

A co powiesz na Motorolę Moto E? Ma 1 GB RAM, 4 GB pamięci + slot na karty microSD, 5 Mpix kamerę, niezłą 2000 mAh baterię, no 4.3" ekran chroniony Gorilla Glass 3 o rozdzielczości qHD. Smartfon jest w miarę wydajny, a co najważniejsze - Motorola już obiecała, że zaktualizuje go do najnowszej wersji Androida, czyli 5.0 Lollipop.
Karl

przez aleksandra_24 » 30 paź 2014 21:05

Kiedyś kupiłam samsuga galaxy Ace. Dwa lata temu poniżej 400 zł i niestety ale po tym czasie mam problemy z pamięcią więc chyba dzisiaj lepiej dołożyć 200 zł i mieć coś ciekawszego.
Użytkownik

przez Taki sobie gościu » 30 paź 2014 21:28

Sam nie wiem. Niby ma dużo zalet, ale jakość dźwięku jest podobno kiepska. Do tego kiepski aparat bez lampy błyskowej czy diody doświetlającej, brak ładowarki w zestawie i brak dostępu do baterii. Poszukam jednak czegoś innego. Zastanawiam się także w chwili obecnej nad trzema telefonami:
LG Swift L5II (jednak nie jakoś szczególnie)
Samsung Galaxy Trend Plus (nie mylić z poprzednią wersją, czyli zwykłym Trendem)
HTC Desire X (jakość dźwięku jest podobno bardzo dobra)
Taki sobie gościu

przez Karl » 31 paź 2014 12:30

Z tego co podałeś HTC i LG wydają się najrozsądniejsze. Skoro jednak potrzebujesz smartfona do słuchania muzyki to Desire X będzie chyba faktycznie odpowiedniejszy. Moto E chociaż dobra, to jakość dźwięku ma średnią.

Popatrz też na LG F70.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!