Sony Xperia M2 LTE vs. Huawei Ascend G6 4G vs. LG G2 Mini.

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Sony Xperia M2 LTE vs. Huawei Ascend G6 4G vs. LG G2 Mini.

przez gabkamy » 22 paź 2014 19:37

Jak w temacie, który z ww. modeli byście mi polecili (wymienili wady i zalety tych modeli).
smartphon będzie od różowego operatora w naszym kraju.
Pod względem kosztów to płacę tylko za abonament+jakieś grosze za aparat.
Huawei=49 zeta/mc+19 zeta za aparat.
Sony i LG=69 zeta/mc+ 9 zeta za aparat.

Na abonamencie 69 zeta/mc można powiedzieć że nic nie tracę (więcej internetu i minuty do EU).

Są to dokładnie te modele:
Sony:Sony Xperia M2 LTE D2303 Dane techniczne telefonu :: mGSM.pl
LG:LG G2 Mini D620, D620r, D620k Dane techniczne telefonu :: mGSM.pl
Huawei:Huawei Ascend G6 LTE Dane techniczne telefonu :: mGSM.pl

Ps. jeżeli Huawei mocno zostaje w tyle za LG i sony to jestem w stanie płacić te 69 zeta/mc

Wypowiadajta się ludziska proszę (4 listopada chciałbym pobrać od różowych aparat).
Za wypowiedzi w tym temacie z góry dziękuję.
gabkamy

Re: Sony Xperia M2 LTE vs. Huawei Ascend G6 4G vs. LG G2 Min

przez Pantsless » 23 paź 2014 13:20

Witaj,

Mam tego Huawei i powiem Ci, że nie jest zły, chociaż ma mało pamięci wewnętrznej, no i nie dostał aktualizacji KitKat. Xperia M2 na pewno dłużej potrzyma na jednym ładowaniu baterii, ale w gruncie rzeczy to dość podobne sprzęty. Co do różnić między M2 i G2 mini - poczytaj w tym wątku: viewtopic.php?f=50&t=1255

Podsumowując - G6 powinien Ci styknąć, chociaż G2 mini i M2 są lepsze, to według mnie nie warto dopłacać.
Zaawansowany

przez grabkamy » 23 paź 2014 19:31

Mam tego Huawei i powiem Ci, że nie jest zły, chociaż ma mało pamięci wewnętrznej

Ta G6-tka od różowych ma 8GB pamięci wewnętrznej: http://www.telepolis.pl/telefony/huawei ... ,2483.html

@Pantsless Napisałbyś coś o baterii w tym huaweiu, jak intensywnie go użytkujesz i ile Ci hula po pełnym ładowaniu.
grabkamy

przez Pantsless » 23 paź 2014 20:35

grabkamy napisał(a):@Pantsless Napisałbyś coś o baterii w tym huaweiu, jak intensywnie go użytkujesz i ile Ci hula po pełnym ładowaniu.

Jeśli intensywnie go użytkuję, robię zdjęcia, dzwonię, piszę maile i smsy, trochę gram albo oglądam wideo - to starcza na dzień. Jak tylko dzwonię i trochę piszę, to spokojnie na dwa dni. Masz tam też tryb oszczędzania baterii w razie, gdybyś koniecznie chciał mocno wydłużyć jej czas działania.
Zaawansowany

przez grabkamy » 24 paź 2014 07:45

A co sądzicie o tym Cenniku: http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 007315.pdf
Korci mnie Huawei P7 w abonamencie za 69.99.

Mam u nich 3 rachunki (1 internet i 2 telefoniczne) więc raczej można coś w SUK-u negocjować.

Co o tym sądzicie?
grabkamy

przez Karl » 24 paź 2014 10:46

No to nie masz się nad czym zastanawiać, bo ten Ascend P7 jest naprawdę kozacki - wszystkie trzy pozostałe sprzęty nie mają z nim szans praktycznie pod każdym względem.
Karl

przez grabkamy » 24 paź 2014 13:41

Trapi mnie jeszcze tylko procesor producenta w tym hujłeju, jak tam jest z układem graficznym może ktoś ma namiary na jakieś benchmarki HiSilicon vs Qalcomm? ewentualnie się wypowie.
grabkamy

przez Pantsless » 24 paź 2014 18:32

Procesor jest ok, siedzą tam cztery rdzenie Cortex-A9, więc nie masz się o co martwić. Grafika Mali-450MP4 też jest jak najbardziej ok, plasuje się gdzieś pomiędzy Adreno 320 (100%)>>Mali 450MP4(70%)>>Adreno 305(33%) :)
Zaawansowany

przez grabkamy » 24 paź 2014 21:09

Dzięki

Wezmę tą P7-emke, jak nie będzie to G2 Mini.
grabkamy

przez Karl » 25 paź 2014 11:16

Według mnie świetna decyzja :) Jak będzie Ci się chciało to napisz nam tu, jak nowy smartfon się sprawuje.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!