Który z tych telefonów będzie najlepszy??

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Który z tych telefonów będzie najlepszy??

przez Kukiman » 11 lis 2014 20:53

Witam wszystkich :)

Nadszedł czas zakupu nowego smartfona do kwoty ~600 - 700zł.

Szukam telefonu ze stosunkowo sporym wyświetlaczem (coś ~5 cali?)
4 rdzeniowy procek, i android. Telefon głównie do surfowania po internecie, grania, pisania sms, czytania dokumentów tekstowych, kilku apek, i PokerStars (dlatego głównie zależy mi na stosunkowo dużym wyświetlaczu).
W oko wpadło mi kilka takich modeli z mało znanych firemek.
Myphone Cube
Myphone S-Line
Alcatel One touch C9 (to już bardziej phablet)
Alcatel One touch C7
Kruger Matz Live 2
Kruger Matz Soul
Myphone Luna

Co myślicie o takich smartfonach??
Kukiman

Re: Który z tych telefonów będzie najlepszy??

przez Hans » 11 lis 2014 22:18

Hej,

a nie chcesz kupić czegoś firmowego, np. LG albo Motoroli? Chinole wypadają bardzo różnie, a specyfikacja często nie mówi o nich wszystkiego.
Hans

przez kukiman » 11 lis 2014 22:30

Myślałem nad tym (posiadałem już LG i jakoś niekoniecznie mi przypadł do gustu) - może dlatego, że był to Lg L5.
Brałem to też pod uwagę, ale za takie pieniądze rzędu 600zł to nic "markowego" nie dostanę z podobnymi specyfikacjami, a co by im nie ujmując - to, że jest ten 4 rdzeniowy procek - to jednak coś daje.

Od razu mówię, że nie znam się na telefonach tak zbytnio, ale w temacie komputerów jestem całkiem oblatany i wiem, że jakiś AMD'kowy 4 rdzeniowiec jest lepszy niż jakiś 2 rdzeniowy intel (chyba, że super podkręcany na paliwie rakietowym i ciekłym azocie :P)
kukiman

przez Vini » 11 lis 2014 22:59

To nie takie proste, bo cztery rdzenie Cortex-A5 nie są lepsze niż dwa Cortex-A15 albo Krait... więc z tym szafowaniem rdzeniami trzeba uważać. Ten LG o którym mówisz to faktycznie niezbyt udany model, ale za 600-700 zeta spokojnie kupisz coś fajnego, firmowego. Co powiesz na LG L90 albo L9 II, ewentualnie F70? Fajne smartfoniki, polecane przez użytkowników. W chińszczyznę za taką kasę bym się nie bawił. Popatrz też na Sony Xperia M2, Motorola Moto G LTE, no i Samsunga Galaxy Ace 4 LTE.
Ekspert

przez kukiman » 12 lis 2014 06:27

Przejrzałem sobie Twoje oferty i całkiem fajny wydaję się być LG L90. Szukałem porównania z Lg L9 Lii i prawie niczym się nie różnią? (Troszkę bateria, wyświetlacz i ADndroid 4,3 vs 4.4.)

A co do tej chińszczyzny, to nie polecacie chińskich za taką małą cenę czy jak to wygląda? ( w gruncie rzeczy to każdy telefon pochodzi z chin :D)
kukiman

przez Vini » 12 lis 2014 12:29

Dokładnie, L90 i L9 II są bardzo podobne, trzeba wybrać co wolisz, baterię czy ekran :)

Chińszczyzna ogólnie najczęściej fajnie wygląda w specyfikacji, ale jak kupisz i poużywasz, to się często okazuje, że np. aparat robi słabe zdjęcia (chociaż ma dużo MPix, co nie jest zresztą wyznacznikiem dobrego foto), albo ma kiepsko napisany soft i chociaż rdzeni full to UI zamula. Przed zakupem trzeba by przeanalizować testy takiego czegoś. No i ogólnie chinole często mają słabe wsparcie, czyli kupujesz i możesz zapomnieć o aktualizacji firmware, a to bardzo ważne, bo np. z nowszymi wersjami Androida pojawia się naprawdę wiele, różnych nowych funkcji.
Ekspert

przez kukiman » 12 lis 2014 19:53

Witam ponownie :D

Nadal się przyglądam wszystkim tym telefonom (wymienionym przeze mnie jak i zarówno przez Was).

Posprawdzałem benchmarki itp. Myphone Cube ~18500, Lg L90 ~17600, Alcatel One touch C7 ~17500

Co myślicie??
kukiman

przez Hans » 12 lis 2014 20:32

Benchmarki możesz sobie najwyżej wydrukować i na ścianie powiesić :) One nie mają żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości, nie patrz na to.
Hans

przez kukiman » 12 lis 2014 20:35

To na co patrzeć? Na opiniach osób postronnych też mi się trudno wnioskować. Ktoś jest fanem sony to mi poleci sony, ktoś uwielbia motorolę to mi poleci motorolę :/. Ktoś uważa, że LG to kicha to mi odradzi LG. Na czym lub na kim mam się wzorować, skoro benchmarki i specyfikacje odpadają ? :D

Post przybrał niezamierzoną przeze mnie "formę ataku" aczkolwiek takowego zamiaru nie miałem :roll:
kukiman

przez Hans » 12 lis 2014 21:22

Kwestia w zasadzie gustu - ale patrz na to, co jest Ci potrzebne. Jak chcesz grać, to wydajność głównie, robić foty - zwróć uwagę na aparat, dobra bateria, no i ekran. Ogólnie LG kiedyś faktycznie było kijowe, ale od jakiegoś roku-dwóch jest już na poziomie Samsunga, więc te dwie firmy traktowałbym na równi. Co do Sony, to ma specyficzny design, nie wszystkim się podoba, ale robi dobre smartfony. Niektórym co prawda przytrafia się sudden death, ale to już inna bajka :P Motorola jest obecnie także naprawdę dobra, szczególnie wsparcie ma znakomite.

Idź do jakiegoś sklepu, pomacaj wszystkie modele i bierz ten, który Ci najbardziej leży. Sprawdź, jak szybko działa interfejs, czy nie ma przycinek, fote pstryknij i sprawdź, czy się nie rozmazuje. Jak byś chciał kupić chinola to taka wyprawa do sklepu jest według mnie musowa.
Hans

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona