Replika Galaxy S5

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Replika Galaxy S5

przez DaNi7 » 23 lis 2014 16:51

Witam. Posiadam obecnie Samsung Galaxy S3 i mam propozycje wymiany za Replikę Galaxy S5. Nie mam pojęcia czy warto interesować się Replikami telefonów czy to dobry interes. Poprosiłem o wyniki benchmarka AnTuTu i osiągnął on 20 Tys PKT, wiem że to nie jest zbyt dużo ale test był robiony na zawalonym aplikacjami telefonie. Zdziwił mnie fakt że w program wykazał iż telefon posiada takie same podzespoły jak oryginał. Jeśli moglibyście doradzić jak sprawę ugryźć o co zapytać właścicielkę Repliki aby się nie "nadziać" :)

Miałbym jeszcze kilka pytań [z góry dziękuje za pomoc], mianowicie :

Czy programy benchmarkowe pobierają dane o podzespołach na podstawie realnego wyposażenia czy na podstawie nazwy kodowej smartfona pobierają dane o nim z internetu ?

Jakie podzespoły może zawierać replika ?

Dodatkowo jeśli będziecie mogli odpowiedzieć na takie pytanie : Co sądzicie o smartfonach marki "Goophone"

Z góry dzięki za pomoc i liczę na pomoc z waszej strony. Wieczorem mogę podrzucić zdjęcia smartfona oraz zdjęcie wyników AnTuTu.
Nowy

Re: Replika Galaxy S5

przez Karl » 23 lis 2014 18:56

Jak się zamienisz to zrobisz największy błąd w życiu :) Pewnie ziomuś chce Ci wcisnąć coś takiego: http://www.aliexpress.com/item/2014-New ... 01552.html

Po pierwsze, to ten smartfon zamawiany z Chin kosztuje jakieś 300-400 zeta, a używany S III to koszt 600-700 zł. Już na starcie tracisz ze 300 złociszy.

Po drugie, taką podróbę (bo repliką to nazwać tego nie można :) ) potem jest bardzo trudno sprzedać. Serwisy ogłoszeniowe i srallegro wycinają takie ogłoszenia, bo łamią po prostu prawa autorskie.

Po trzecie, takie chińskie buble najczęściej nie mają żadnego wsparcia, więc zapomnij o aktualizacjach, wgrywaniu czegokolwiek innego itp. W takie same podzespoły nie wierz, bo tam siedzi zupełnie inny chipset, ekran to nie AMOLED itp.
Karl

przez Hans » 23 lis 2014 18:58

Goophone to firma, która trudni się podrabianiem cudzych pomysłów :) Ot chińszczyzna.
Hans

przez DaNi7 » 23 lis 2014 19:47

Aha czyli pomysł z Galaxy S5 porzucam :)
A apropo goophone to z jakich podzespołów korzystają ?
Warto w to inwestować ?
Nowy

przez Hans » 23 lis 2014 22:21

Zależy o jakim modelu mówisz i za jaką kasę.
Hans

przez DaNi7 » 24 lis 2014 07:27

Np : Goophone I5c
Nowy

przez Hans » 24 lis 2014 09:57

No to jest klasyczna zrzynka z iPhone 5c. Z tego co widzę kosztuje to jakieś 300-350 zł od chinoli. Nie mówię, że jest to zły smartfon w takiej cenie, ale ja bym się czuł dziwnie chodząc z czymś co kosztuje 300 zeta a wygląda jak iPhone :) Mimo wszystko pod względem specyfikacji szału tam nie ma.
Hans

przez jorg » 29 lis 2014 00:42

jak pokazuje takie same podzespoły jak w oryginale to i wynik bedzie nieprawdziwy. Często bywa ze w rzeczywistości poarametry sa o 50% gorsze. niech sprawdzi innym programem niz antutu. Na forum telchina był podany program co prawdziwe dane klonów pokazuje
jorg

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!