LG L90 vs Motorola Moto G LTE

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

LG L90 vs Motorola Moto G LTE

przez mautokar » 08 gru 2014 15:57

Witam!

Uznałem, że w końcu trzeba wymienić wysłużonego samsunga gio. Zacznijmy od tego, że telefon wykorzystuję głównie do komunikacji, słuchania muzyki oraz surfowania po necie, gdy nie mogę/chcę wyciągać laptopa. Nie zależy mi na super wydajności w grach, ani aparacie (używany bardzo okazjonalnie). Chciałbym żeby telefon był wytrzymały (fizycznie jak i bateria) i nie zawieszał się z byle powodu. Chciałbym mieć telefon "duży"(w porównaniu do mojego obecnego), jednak nie większy niż ok. 13cm - większe są zbyt duże i sprawiają problemy przy obsłudze jak i noszeniu. Dodatkowym atutem są aktualzacje do nowszych wersji/wsparcie społeczności co mogłoby przedłużyć żywotność telefonu (ma działać jak najdłużej). Nie wiem co dokładnie będę robił z telefonem w przyszłości, dlatego dobrze by było, gdyby miał troche zapasu mocy. Może też w końcu się zmotywuję i spróbuję napisać jakąś appkę na androida (w celach edukacyjnych :D)

Dlatego wybrałem 2 telefony : LG L90 i Motorola Moto G LTE. Oba telefony mają ten sam procesor. Motorola ma lepszą rozdzielczość (pewnie i tak bym na to nie zwracał uwagi w codziennym użytkowaniu) i zapewnioną aktualizację do androida 5.0. LG natomiast ma większy ekran, przy niewiele większej obudowie i kosztuje w detalu ok. 100 zł mniej (interesują mnie telefony nowe i nie sprowadzane z Chin). Mniejsza rozdzielczość raczej by nie była problemem, bardziej ubolewam nad brakiem wsparcia (nic nie słyszałem, aby lg l90 miał dostać lizaka). Zastanawiałem się również nad lg g2 mini oraz motorola moto g 2 - pierwszy jest praktycznie identyczny z lg l90, natomiast drugi jest już dosyć duży.

Mam nadzieję, że poradzicie mi, który telefon jest lepszy, a może zaproponujecie jakiś inny(?). Zastanawiałem się kiedyś też nad myphone next s i tego typu telefonami, głównie do użytku aero2. Nie wiem jednak czy warto się w to pchać, kiedy w domu, na uczelni, na dworcu mam wifi, a w drodze książki dla relaksu lub nauki :p.

Z góry dzięki za wszystkie propozycje ;)
Pozdrawiam
mautokar
mautokar

Re: LG L90 vs Motorola Moto G LTE

przez Karl » 09 gru 2014 00:10

Hej,

ale pamiętaj, że LG L90 ma 131.6 mm wysokości - prawie 132 cm.
Karl

przez mautokar » 10 gru 2014 21:10

Pamiętam, ale to są tylko 2mm ;) - da się przeżyć. Natomiast po poczytaniu różnych innych dyskusji i osobistemu "wymacaniu" stwierdzam, że jestem w stanie zaakceptować większe telefony. Dlatego obecnie jestem najbardziej za Motorolą Moto G 2 - cóż za wybór :p

Może znacie jakiś lepszy telefon (może być tańszy ;)), albo zdecydowanie nie polecacie tak dużych telefonów?
mautokar

przez Hans » 10 gru 2014 21:49

To powiedz lepiej, ile kasy chcesz wydać :)
Hans

przez mautokar » 10 gru 2014 22:25

Ach umknęła mi ta drobnostka :p generalnie do ok 750, ale jeśli da się taniej bez większego ubytku na jakości to czemu nie ;)
mautokar

przez mautokar » 10 gru 2014 22:25

Co do wymagań, chyba wszystkie podałem w pierwszym poście.
mautokar

przez Hans » 10 gru 2014 23:30

A ja zapomniałem zapytać - nowe czy używane też mogą być? :)
Hans

przez mautokar » 10 gru 2014 23:48

Wolałbym nowe. Chyba, że rzeczywiście można dostać używane w dobrym stanie i z gwarancją - ale zawsze się trochę tego obawiam, zwłaszcza uznania ew. gwarancji.
mautokar

przez Hans » 11 gru 2014 00:52

Cóż, na Twoim miejscu chyba w takim razie wybrałbym Moto G2, bo wygląda na to, że szukasz smartfona na dość długi czas. Motorola jak sam wiesz, gwarantuje świetne wsparcie, co na pewno wydłuży żywotność tego sprzętu. Poza tym masz w nim bardzo płynnego, niezaśmieconego Androida. Możesz jeszcze popatrzeć na Sony Xperia M2, który ma fenomenalną baterię.
Hans

przez mautokar » 11 gru 2014 20:33

Ok, dzięki. Wybrałem motorolę i właśnie zabieram się do kupna ;)
mautokar

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona